
Prečenje Brezen-Paški kozjak – Vinska Gora
Odhod ob 8.00 in ob 10.30 uri z avtobusne postaje v Konjicah. The post Prečenje Brezen-Paški kozjak – Vinska Gora first appeared on Planinsko društvo Slovenske Konjice.
Kronološki pregled vseh novic

Odhod ob 8.00 in ob 10.30 uri z avtobusne postaje v Konjicah. The post Prečenje Brezen-Paški kozjak – Vinska Gora first appeared on Planinsko društvo Slovenske Konjice.

Planinsko društvo Podpeč-Preserje vabi vse svoje člane v nedeljo 18. 12. 2022 na Javornik 1156 m in Čelkov vrh 1106 m Spominski pohod! Odhod posebnega avtobusa v nedeljo zjutraj je: Preserje AP ob 07 uri Ustavili se bomo tudi v Kamniku pod Krimom, Podpeči, Vnanjih in Notranjih Goricah in na Brezovic

Planinsko društvo Podpeč–Preserje vabi vse člane društva v nedeljo, 4. 12. 2022 na Bohor Odhod posebnega avtobusa v nedeljo je : Preserje ob 7 uri na avtobusni postaji. Ustavili se bomo tudi v Kamniku, Notranjih in Vnanjih Goricah in na Brezovici. Popeljali se bomo mimo Ljubljane, po dolenjski avtoc

PD Podpeč Preserje vabi v sredo, 7.12.2022 veterane in vse člane društva na pohod po Brezovški planinski krožni poti od Osredka preko Vrbice na Krim. Mesto odhoda posebnega prevoza bo v sredo ob 7. uri – AP Preserje. Ustavili se bomo še v Podpeči, Notranjih, Vnanjih Goricah in Brezovici in na Rakitn

PD Podpeč Preserje vabi v nedeljo, 11.12.2022 vse člane društva na pohod na Trdinov vrh (Sveta Jera) 1178 m. Mesto odhoda posebnega prevoza bo v nedeljo ob 7. uri – AP Preserje. Ustavili se bomo še v Podpeči, Notranjih, Vnanjih Goricah in Brezovici. Peljali se bomo čez Novo mesto, preko vasi V

Trenutno je sneg na Gorjancih nad 800m višine. Zapeljal sem se do Krvavega kamna in od tam odcuckal na Trdinov vrh. Snega je bilo od 15 do 30cm, pomrznjena skorja se je skoraj ves čas grdo predirala. Na vrhu se je sonce skrilo za oblak, zato sem se kar hitro pripravil za spust. Razmere spreminjajoče

PLANINSKI VIŠINSKI IZZIV 2022/23 ————– Lahko že rečemo tradicionalno? Letos že tretjič prihaja Planinski višinski izziv! Vsak od nas včasih potrebuje malce spodbude in dodatne motivacije, da se »spravi v pogon«, zato vam tudi letos ponujamo višinski izziv in vas vabimo,

Teden je naokoli in zopet sem se podal na Svečinsko pot. Tokrat mi je družbo delala prijateljica Karmen Hercog. Večkrat mi je omenila, da si želi, da bi rada enkrat uspešno opravila Svečinsko pot. Ker je bilo za ta vikend napovedano lepo vreme, sva se hitro dogovorila za akcijo. V nedeljo, ob 0

Trenutno je sneg na Gorjancih nad 800m višine. Zapeljal sem se do Krvavega kamna in od tam odcuckal na Trdinov vrh. Snega je bilo od 15 do 30cm, pomrznjena skorja se je skoraj ves čas grdo predirala. Na vrhu se je sonce skrilo za oblak, zato sem se kar hitro pripravil za spust. Razmere spreminjajoče

Ob včerajšnji vožnji na (odlično) Dovško Babo, se ponuja pogled na povsem zasneženo Golico - redek turnosmučarski cilj zaradi plazovitosti... Danes se odločim da poskusim, snega namreč še ni veliko, tako da bi znala biti tura relativno varna. Pot je bila zjutraj navzgor ledena, vendar stopinje pomag
Planinska organizacija | Planinska zveza Slovenije, Občina Slovenska Bistrica in Planinsko društvo Slovenska Bistrica vljudno vabimo na svečano podelitev priznanj Planinske zveze Slovenije za leto 2022, ki bo v soboto, 3. decembra 2022, v Slovenski Bistrici.
Preventiva | Po skoraj treh letih premora zaradi epidemije koronavirusa, je bil v Izobraževalnem centru za zaščito in reševanje Republike Slovenije na Igu ponovno organiziran že 16. strokovni posvet Gore in varnost, ki so ga pripravili Planinska zveza Slovenije, Gorska reševalna zveza Slo
Planinska organizacija | Leto 2023 bo za Planinsko zvezo Slovenije še eno zelo pomembno leto, saj bo zveza praznovala 130 let obstoja in 70 let Slovenske planinske poti. Upravni odbor PZS je potrdil datume treh večjih dogodkov naslednjega leta.

V nedeljo 20.11.2022 je ravno v času nedeljskega kosila s Centra za obveščanje prišel poziv za reševanje. Na Grahovem ob Bači je občanka pri hoji po strmem in blatnem terenu v gozdu pod hišo zdrsnila in si poškodovala nogo. Reševalci smo se hitro zbrali in odhiteli na kraj. Poškodovano nogo smo imob

Nismo pričakovali kaj več kot par zavojev po delno urejenih progah (žičnice zaženejo šele 7.12.), pa nas je višina snega pozitivno presenetila. Možnosti sta bili dve - ali po dokaj dobro speglani progi ali pa po 30 cm novega na nič podlage po nesteptani progi. Tvegali smo malo škrtanja in odsmučali

Ne kričat name, ma, jast se moram spet mal pohvalt...🙈Nisem kriva, če sem mal obsedena s številkami in rada štejem, preštevam, seštevam....👀Sevejde vseh teh številk ne bi blo, če jast ne bi vztrajno skor vsak dan na mojga hodila.Ma, povem vam, še vedno mi prav nič ne manjka, če si iz dneva v dan e

naj bi se po predlogu vlade delalo v prihodnosti. Seveda ne vsi, bi pa podjetja imela možnost uvesti tak delavnik v kolikor bi se za to odločila. Priznam, da ne vem ali predlog že obstaja, tako da ne vem kako bo s pravicami delavcev, ki bodo delali tak delovnik. Pri tem imam v mislih predvsem

Pred časom smo objavili anketo, v kateri smo vas spraševali o vaših željah glede pohodov. Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste sodelovali! Vodniki PD Prevalje se bomo še naprej trudili organizirati pohode in ture, ki so za vas zanimivi in gotovo boste v programu pohodov za prihodnje letu našli kakš

Moj drugi sprehodek po snegu letošnjo sezono sem pa oddelal na domačem Krvavcu.Snega ni veliko,vrhnji del po Zvohom je precej spihan,tako da je potrebno malce previdnosti,da se pa.Tam koder je veter odložil sneg je čisto zadovoljivo.Kloža je po večini smučarja držala,nekje se je tudi ne preveč moteč