Snega v dolini sicer ni, a že na kakih 800 vm je slika čisto zimska. Z višino snežni tepih samo narašča: 20cm pod Šenfelderco, 30 cm na spodnji postaji sedežnice, slabega pol metra na vrhu smučišča. Obiska turakov je bilo kar nekaj, a čisto do vrha smučišča sem si moral sam zgaziti špuro. Je bilo [&
Vsi poznamo knjigo Babica pripoveduje, v kateri je za skoraj dva meseca pravljic za lahko noč. Pravljic, ki so nas pred spanjem pomirile, ker so nam jih brale ali pripovedovale mame in babice, bice, kot se reče na Koroškem. In točno taka je bila naša Bica, Angela Mihev. Vsakič, ko komu razlagam, kaj
15. tradicionalni pregled fotografij pretekle turnosmučarske sezone TurnihRiti,bo ta petek, 11.11.2022 ob 19. uri na stari lokaciji – pri Krištanu naFari (Prevalje). Vabljeni. TurneRiti
V četrtek 24.11.2022 ob 19.00 uri lepo vabljeni v Koroški mladinski kulturni center – Kompleks (Čečovje 5, po štingah navzdov, mimo šanka v dvorano) na potopisno predavanje letošnje odprave v Peru. Več pa tukaj (klik)
Letošnji tečajniki ŠP (Lucky7) smo se po končanem tečaju šele dodobra ogreli, zato smo predlagali, da bi organizirali tabor plezanja. Od podane ideje je hitro prišlo tudi do realizacije. Za kraj smo izbrali Krk (Baško) in sicer plezališče Portafortuna. Zbrali smo prijave kdo vse gre z nami (družine,
Nekajmesečno načrtovanje organiziranega večdnevnega tabora je rodilo nenačrtovan neorganiziran dvodnevni tabor. Usoda vedno poskrbi, da se na koncu vse izide še bolje, kot … Japajade, kaka usoda! Za to, da je bilo krasno, da smo se naplezali, naredili nove načrte (eni čarovniški so se že uresn
Ker nas je v taboru v Vipavi sonce za ta letni čas čisto preveč segrelo, je padla ideja, da se ohladimo in izkoristimo verjetno še zadnje letošnje ugodne razmere za Studlgrat. Na kamerah je greben izgledal kar poletno, zato smo se hitro napakirali in v ponedeljek popoldan odpravili v Kals. Prespali
V soboto 22.10.22 ob 11.uri vas vse AKČrna lepo vabi na otvoritev nove klubske plezalne stene, splezat kako smer, pošmerklat grife in probat obut kere izmed vseh možnih Ocun plezalk, nekdo bo domo neso svoje nove! Popovdan pa na gavdo, da kako rečemo.
Jesen je poleg zime, pomladi in poletja, najlepši čas za potepanje po hribih. :)Prejšnjo nedeljo sva tako z Meto cel dan strašila gamse po Peci na relaciji Rišperg – Kolše in mimo Šmihevskega okna ter preko vrhov Pece nazaj na izhodišče.V sredo so bile na vrsti Vetrne police v osamljenem ambie
V nedeljo je bil dan za pozno Šmohorco. Kljub zamudi Klemena J. sva se dobre volje zapodila navkreber Gori naproti. Kramljanje, sopihanje nama je krajšalo pot do vstopa. Splezala sva ta dolgo Kanto z vstopom takoj na desnem robu stene. Skala je bila suha in tudi trave. Bilo je prav toplo za jesensko
V petek, 14. 10. 2022 je vodja alpinistične šole Jan Špiler v plezališču Votla peč organiziral kostanjev piknik in podelil priznanja vsem tečajnikom. Tečajniki smo pridobili naziv mlajši alpinistični pripravnik. V imenu vseh tečajnikov se Janu in vsem inštruktorjem zahvaljujemo za vsa pridobljena zn
Jesenskega tabora v Paklenici med 7.10. in 9.10.2022 smo se udeležili: Irena Kolar, Nataša Rataj, Majči, Klemen Jakopin, Davo Mihev, Tjaša Kolar, Kaja Kos, Aksa, Grega Kavšček, Kaja Kus, Daša Kotnik, Primož Šteharnik, Suzana Štumpfl, Rožle, Ema, Ludvik Podržavnik, Peter Vujevič, Darinka Poredoš, Seb
Fantje se jutri, 7.10.2022 vračajo domov. Kar je zame najpomembnejše – zdravi in ŽIVI. Gora se je odločila po svoje in to je treba spoštovat. Če povzamem dogodke, lahko ugotovimo, da se je sedmerica dobro, sistematično in predvsem dovolj varno pripravljala na osvojitev vrha. 15.9.2022 so iz va
…bi lahko rekli po čistilni akciji na našem bolderju. V ponedeljek popoldan smo izvedli čistilno akcijo. Obrisali smo prah, magnezij in ostalo svinjarijo s poda, blazin, luči, letvenika,… Malo smo ščetkali grife, se naučili pravilnega čiščenja šip in s tem naredili naš bolder lepši in še
Kot že veste, imamo sedaj, ko se prenavlja parket v telovadnici OŠ Prežihov Voranc možnost plezanja v Radljah in Slovenj Gradcu. Termin v Radljah je vsak četrtek od 19.30 do 21.00. Termina v Slovenj Gradcu pa vsak ponedeljek in petek od 20.30 do 22.00. Pridite migat in trenirat. Za motiivacijo pa sl
10.9.2022 se je, v organizaciji Slovenkse gorniške šole, na pot odpravila odprava Manaslu 2022. Člani odprave Aleš Nežmah, Aljoša Hribar, Boštjan Trobiš, Marko Škerjanc ter Korošca Boris Repnik in Andrej Gradišnik, planirajo pod vodstvom Tomaža Jakofčiča konec septembra osvojiti vrh Manasluja –
Na spodnji povezavi se nahajajo zbrane fotografije s parlamajza 2022. https://photos.app.goo.gl/MTMmQZeDEH9x3rJf6 O samem dogodku je g. Špiler že napisal par stavkov v eni od prejšnjih objav.
Preteklo nedeljo smo v Kotu nad Prevaljami opravili zadnje dejanje alpinistične šole – izpit iz letne plezalne tehnike. Na izpitu so morali tečajniki pokazati obvladovanje osnovnih vrvnih manevrov, kot so postavljanje sidrišč, gibanje naveze, spust po vrvi itd. Po videnem je bilo skupno mnenje
Stara novica ni novica, zato bom prispevek začel čisto po novinarsko. Danes, 3.9.2022 smo koroški (in od drugod) alpinisti in spremljevalci in spremljevalke in … … plezali v stenah Raduhe in še in še. Na Grohatu že dolgo nisem tk dobro jedel. Kuharski ekipi z Danijem na vrhu piramide vsa