
Velik planina
Z gondolo do snega,ki ga je ravno prav za varno vožnjo brez prask.Do Gradišča,nato spust v Tiho dolino in nazaj.Lep dan.

Z gondolo do snega,ki ga je ravno prav za varno vožnjo brez prask.Do Gradišča,nato spust v Tiho dolino in nazaj.Lep dan.

Z Juretom sva se podala k zahodni sosedom med Špike. Po ponedelkovem neurju nisva mogla verjeti da je bilo nebo popolnoma jasno - brez enega samega oblaka in vetra! Pot na planino Pecol do letnega parkirišča pod Montažem je bila ledena, a je šlo tako vsaj hitro in v dobri uri sva bila pri koči pod Š

Ko sem včeraj zvečer gledal vremensko napoved za Krvavec,sem si rekel:tako slabo pa spet ne more biti,na reklamah za Krvavec je pa ja vedno sončno.Nato pa danes ugotovil,da je lahko še slabše.Na poti navzgor je kar konkretno deževalo,tudi z višino ni nič kazalo na sneg.Na Jezercih so pobočja kazal

V dežju iz Ljubljane. Pod Brsnino v Kranjski opažene kamniške zelene kapice v štarni poziciji, midva pa naprej proti Mokrinam. Cesta na prelaz zasnežena, s 4x4 je šlo bp, se je pa nekaterim dogajalo - verige, zdrsavanja…. Začetek ture - tokrat za spremembo zavijeva v leva pobočja, pod Gartnerkofel -

Po mrzličnem študiju in preverjanju vseh možnih vremenskih modelov smo naposled vrgli puško v koruzo. Idejo o tem, da bi dejansko fino smučali (in ne le imeli smuči pripetih na noge po bregu navzdol) smo opustili v korist gojzarjev in šli vseeno preverit razmere na Pokljuko. Do Rudnega polja je šlo

Včasih je dobro že vse od začetka računati s tem, da bo tura slaba....se večkrat potem izkaže, da le ni tako slabo. Danes se ni! Pri rampi nad Cicovo kočo se na cesti stopi na smuči, do tja se tudi prismuča. Deževalo je do Dovjega, višje so bile vmes snežinke, dežne kaplje pa so se poslovile nekje n

V Kranjski je okoli 10.30 prav luštno snežilo, na to smo seveda računali. Spodaj so bile snežinke pač malo "mokrejše", zgoraj pa so prav lahkotno plesale z neba.Vsled tega je veselje premosorazmerno z višino naraščalo.Smučanje izven "servisne ceste" ni možno, premalo snega pač (da ne bodo samo tržič

Na Ljubelju se zapeljem najprej pod smučišče. Predvsem BTC, ki ga je omenila že Barbara, me nekako ni privabil, samo smučišče nad parkingom niti ni zgledalo tako zelo slabo. Zapeljem se čez predor in na drugi strani naletim na modela, kateremu očitno nihče še ni povedal, da je Slovenija že kak dan a

Do Koče v Krnici je bila pot lepo potegnjena, naprej niti stopinj. Oskrbnica je rekla da sem prvi in da je gor več kot meter snega. Grem probat - običajno do vrha rabim 1,5h. Danes sem po vsem možnem prekletem, odstranjevanju cokel in padanju v snežne luknje po 3,5h potegnil špuro do vrha. Za mano j

Koča je od včeraj odprta. Cesta je poteptana in na njej je snega dovolj. Za prvič letos jeseni zelo solidno. Je pa snega premalo za smučanje izven območja ceste oz. rabiš kamenjarke.

Snega je bilo več kot sem pričakoval. S smučmi sem se vzpenjal z veliko previdnostjo, saj sem šele par dni nazaj prvič shodil in še sedaj večino časa hodim z berglami. Presenetljivo me med turnim vzpenjanjem gleženj ni nič bolel. Po cesti sem se vzpel do Koče na Zelenici; sledeč procesiji stotnije t

V precejšnji oddaljenosti od Ljubljane ni bilo opaziti nobene prijazne vremenske luknje. Področje doline Lungau v Nizkih Turah je obetalo suho vreme, mogoče tudi kaj normalne vidljivosti v poznih dopoldanskih urah....Vidljivosti ni bilo kaj dosti. Aignerhöhe orientacijsko ni zahteven (bil sem že ve

Z avtom je šlo do slabih 1300 m višine, naprej s smučmi po lepo uhojeni potki. Predvideval sem, da bo najboljši sneg na severno ležečem pobočju ob vlečnici Stole. Tam je bil res čisti puhec, povrhu ozaljšan z lističi ivja. Seveda je to pomenilo, da so se ob močnejšem pritisku smuči pogreznile do

Iz italjanske smeri se zacne sneg malo pod vrhom prelaza, iz avstrijske je sneg se globoko v dolino.Snega na prelazu je dovolj, ze na zacetku kakih 30-40cm, visje gotovo 40cm plus. Sla sva varjanto proti Gartnerkofel. Ena spura pri strani od ratraka. Kratko in sladko. Ze kar nekaj smucin narejenih.

S Petrom včeraj med prvimi parkirava na parkirišču sedla Radstädter Tauern, pogovorno se veliko bolj uporablja ime Obertauern, med alpinci pa tudi kar "Obi". Oster zimski zrak pri -10 st. C, z nekaj rahlega vetra in precej novega snega (na 2300 metrih do 60 cm.), zato odločitev pade za senčna pobočj

Uvertura v sezonoNič kaj obetavno po kamerah smo se v nedeljo zjutraj odločili, da gremo na Cerkno malo razluftat smuči po poletne spanju in preverit če je Saša še zmožna s trebuhom kakega zavoja na snežni strmini. Štartala sva na parkirišču Brdo pod smučiščem in ubrala desno progo za vzpon ki je ob

Snega je dovolj, da je mozno avto - avto, brez pesacenja po kopnem.Spure lepo potegnjene. Smucarjev veliko, ampak se na postranstvih lepo porazgubimo. Uspela sva najti se ne dotaknjene predele.Sneg relativno dober, tudi pršič se je se obdrzal. Ocena za varnost je v povezavi z debelino snega, ker ga

Ob včerajšnji vožnji na (odlično) Dovško Babo, se ponuja pogled na povsem zasneženo Golico - redek turnosmučarski cilj zaradi plazovitosti... Danes se odločim da poskusim, snega namreč še ni veliko, tako da bi znala biti tura relativno varna. Pot je bila zjutraj navzgor ledena, vendar stopinje pomag

Trenutno je sneg na Gorjancih nad 800m višine. Zapeljal sem se do Krvavega kamna in od tam odcuckal na Trdinov vrh. Snega je bilo od 15 do 30cm, pomrznjena skorja se je skoraj ves čas grdo predirala. Na vrhu se je sonce skrilo za oblak, zato sem se kar hitro pripravil za spust. Razmere spreminjajoče

Nismo pričakovali kaj več kot par zavojev po delno urejenih progah (žičnice zaženejo šele 7.12.), pa nas je višina snega pozitivno presenetila. Možnosti sta bili dve - ali po dokaj dobro speglani progi ali pa po 30 cm novega na nič podlage po nesteptani progi. Tvegali smo malo škrtanja in odsmučali