
Glockturm 3354
Enajsta ura, vršni del: Rodeo na podivjanem biku, ki boleha za tresavico.Morda bi bila smuka boljša 2 uri kasneje. Morda pa tudi ne; Bližala se je vremenska fronta.

Enajsta ura, vršni del: Rodeo na podivjanem biku, ki boleha za tresavico.Morda bi bila smuka boljša 2 uri kasneje. Morda pa tudi ne; Bližala se je vremenska fronta.

Odlična velikonočna smuka :) Na Žlebeh zjutraj pod ničlo, sneg na smučišču trd, zelo zaželjeni srenači. Pri koči Gilberti sem se desno spustil po traku in se na ravnini pričel vzpenjati direktno navzgor, vršnji konec prve strmine glede na stanje (močno pomrznjen sneg) smučke v roke in s pancarji v

S podzemnim vlakom in gondolo do vrh smučišča Molltaler Gletscher. Sicer šajba, ampak veter pa kar močan in mrzel. Najprej odsmučamo ter se na pol proge usmerimo v smeri cilja. Nekje 100m se dvignemo na greben, nato pa je sledilo 200m spusta - spustili smo se kar s kožami, kar nam je sicer pojedlo

Kot že marsikatero pomlad, za zaključek visoke sezone nismo krenili v domače Julijce, ampak v Visoke Ture - da malo razširimo obzorja. Kljub prvotno daljšim planom smo se na koncu zedinili za enodnevno klasiko iz Kalsa nad St(r)üdlhütte. Od tod štrudl v naslovu. Posip na štrudlu pa je bil tokrat v o

Danes vse na derezah, sneg lepo drži, zjutraj pomrznjen in fajn grifig, dokler ne prideva na vršno glavo Velike Mojstrovke (Vzhodne vesine), kjer je bilo okoli desetih komplet vse požlejeno - mrzel veter je odjenjano povrhnjico spremenil v tanko ledeno glazuro. Hvalabogu, da je normalka z vrha dovol

Danes naj bi gondola zadnjič vozila, torej se potegnemo do Gilbertija, kjer se odločamo - na desno na Sedlo pod Vršiči ali levo na slovenske južne flanke. Prevlada odločitev za na slovensko stran. Po zlasti v zadnjem delu trdi oziroma poledeneli turnosmučarski progi do Prevale (srenači so bili obvez

Start ture je na koncu Kaunertal gletscher strasse na 2750m. Gor po S grebenu, dol po S vesini. Pestra in nikoli dolgočasna tura je presegla pričakovanja. Super!

V Vratih sva 14-ta, ob 7.30 odcepiva za Cmir, ob 10ih sva že na Begunjskih vratcih. Danes samo na derezah; razmera je dopuščala super hitro napredovanje. Zaključiva na sedelcu med Ržjo in vrhom Kredarice, kjer se posladkava s potico. Začetni spust po grapi vrhunski, grifig sneg z nekaj cm posipa, da

Danes sem bil pa jaz na Križu. Ne bi preveč razpredal o simboliki, a je vsaj simpatična. Prvenstveni cilj je bil sicer Stanič s Kota, tako da nisem namensko šel tja zaradi imena, da me kdo res ne bo imel za malce čuknjenega. Prepričal me je jutranji pogled na sveže flanke, ko sem se peljal nad Mojst

Po mrzli noci se zbudimo v soncno nedeljo. Dnevu primerno jajca, potica, salamin in ostale dobrote polnijo zelodce do te mere, da prave volje za vzpon na vetroven Triglav ni, ceprav so snezne razmere videti odlicne. Bojda je umanjkala moja motivacija, ki pa je skopnela zaradi novo pridobljenega preh

Riffelsee 2232 ponuja turašem 3 ture. Rostizkogel je najvišja. Danes nas je bilo na vrhu 5. Pršič je nad 3300 in je na dobri poti v nebesa.

Ko smo se pripeljali, je bilo parkirišče že polno - “torej se očitno še splača”, smo si rekli. Cesta ob vzponu ni več zvezna, 4 odseki po par 10 m so bili že kopni. Višje pa je snega še dovolj. Srenače smo dali gor takoj, ko se začne strmina, na začetku bi šlo tudi brez, zadnjih 200 višincev pa trdi

Cesta v Krmi je brez posebnosti prevozna do Kovinarske koče. Na moje presenečenje je bil tam ob 9.30 zjutraj samo en avto. Običajno v Krmi za parkirna mesta sicer poteka boj s plazovnimi lopatami in cepini! Dokaj pozno se s frendom odpraviva proti Zgornji Krmi. Prvi kilometer opremo nosiva, nato pre

Ob 0900 iz Komne po spodnji poti proti Sedmerim jezerom v popolni megli. Sledi velikega medveda so nam lajsale orentacijo. Ob 1200 pri Dvojnem jezeru malica in sramezljivo sonce, na katerem hitro posusimo vlazne pse. Sonce in naletavanje snega ob obcasnem vetru je poskrbelo za cudovito zimsko kuli

Za zadnje turce v bližini, kot kaže, letos ne bo Ratitovec. Danes jo šibnemo nad Ljubelj. Parkiramo pri bivšem hotelu in štartamo takoj na smučeh. Snega je v tej "dolini" še kar nekaj, so pa v zadnjih dneh preorali cesto do koče. Zato se, po spitem osvežilu v koči, odločimo, da za lepši spust odkor

Visoki obisk iz tujine je determiniral datum letošnjega prečenja. Borut, Nejc, Marjan in avtor se ob 11:30 vkrcamo v gondolo na Vogel in se po brezmesnem kosilu odpravimo na pot. Kljub jutranjim servisom ne brez tehnicnih tezav. Psi pac niso obozevali vse te vode. Prvo ploho prebivakiramo pred Sir

Še najhladneje je bilo zjutraj v Martuljku (5°C), višje je postajalo čedalje topleje. Sneg temperaturam primeren, šele nekje na nivoju treh macesnov je postal malo bolj kompakten. Do vstopa v grapo je šlo na smučeh brez težav, ravnoprav se je prediral. V grapi je še precej nepredelan sneg, udiralo s

Nedeljski zapis naju je zvabil, da greva s kolegom v torek pogledat na Kredarico.Vzpon je bil res naporen, ker se je ta dan temperatura dvignila za ene 5 stopinj in je bila napoved za 2500 med 2 in 5 stopinj.Tako da sva prišla do koče šele ob treh, in ko sva si vzela čas za hrano, pijačo in počitek,

Z bratom Jonatanom sva ob osmih zjutraj štartala iz Planice. Od avta do koče v Tamarju sva smuči sezula enkrat za dva metra. Brez srenačev in kakšrnih koli problemov do ozebnika, saj je že zjutraj tako toplo in mehko, da lahko tudi v " ta hud" klanc svojo špuro vlečeš kjer koli želiš. Pred vstopom v

Po več kot dveh mesecih, kar sem se bolj ali manj intenzivno "družil" s predstavniki medicinske stroke, vmes pa še Covid prebolel, je končno nastopil čas za smuko. Na Begunjščici to sezono še nisem bil, zato se mi je kar sama ponujala za današnji cilj.Ob 7.30h n parkirišču neke hude gneče ni bilo. S