
Kronološki pregled vseh novic


 VABILO VLJUDNO VABLJENI NA  NA OBČNI ZBOR PLANINSKEGA DRUŠTVA SEŽANA,  v ponedeljek, 02.03. 2026 ob 18.00 uri, v prostorih Ljudske univerze  Sežana, Bazoviška cesta  9   z naslednjim dnevnim redom: Otvoritev občnega zbora in  izvolitev delovnega predsedstva, 

Včerajšnji dan je prinesel otoplitev in pri morju je deževalo kot iz škafa. Tako ali tako je bil dan za transfer v naslednjo "bazo" - ponovno v notranjost, kjer smo upali, da sneži. Pa ni - tudi v Niseku je bila temperatura 3C in dež. No, dan za "off" se nam je kar prilegel, je bilo fajn za tri bole

Glede na opise, ki jih berem, smo zadeli včeraj glavni dobitek. Od Podnarja (3 eur za to da je spluženo veliko parkirišče) dalje je snega več kot dovolj. Z višino je količina pršiča lepo naraščala do meje, ko je bilo zavetrja konec in je potegnil sever. Tako so bili za zadnjih 100 višincev skoraj nu

Za pomladansko ogrevanje pravšnja lahka tura.  

Trije turaši, trije vrhovi, trikrat K. Na jezercih ugotovim, da sem smuči posodil in so vezi nastavljene na drug čevelj. Hoja bo že šla, a smuka ne. Na Kriški planini me prijazna žičničarja usmerita k orodju namenjenem smučarjem, ki je bil skrit za snežno lopato. Rešeno! In zato je postal dan še bo

Na Zboru članov PD Konjice, 30. januarja 2026, je Cvetka Spangenberg prejela Bronasti častni znak PZS.

Dopoldansko umirjanje sneženja in vetra nisva dočakala. Očitno je vztrajal do poznega popoldneva. Großer Woisgenkopf (2710 m) je SV sosed precej poznanega Romaten Spitza. Greben, ki se zahodno spušča z Ankogla ima nekaj sedel in nižjih prehodov v smeri jug - sever. Eden izmed smučarsko odličnih in p

Se opravičujem za napačno naveden cilj ture, prosim če bi France izbrisal predhodnobvestilo. Že ko sem prečrtal da bi kamor šel za en dan v bližnjih koncih (kot sem decembra napisal je račun bistveno bolj kompliciran če je za "bližnjo" turo potrebno prevoziti 400-500 km) je v soboto Al

V soboto , 28 . februarja 2026 vas vabimo na pohod po 3. etapi Domžalske poti spominov (DPS)

Vsako leto je v navadi, da se člani PD Konjice zberemo na zboru članov, kar smo letos storili zadnji petek v mesecu januarju.

Že ko sem prečrtal da bi kamor šel za en dan v bližnjih koncih (kot sem decembra napisal je račun bistveno bolj kompliciran če je za "bližnjo" turo potrebno prevoziti 400-500 km) je v soboto Alenkino sporočilo na Snežaku o Belščici iz Pl. pod Golico odprlo možnost (hvala!). Z Lovorko se l

Za enodnevni izlet v trenutnih plazovnih razmerah nismo imeli boljšo idejo. Snega je od parkinga v Heligengeistu bilo dovolj, turnih smučarjev skoraj kot na Preberju. Nad 2000 m je bilo tudi pršica, ampak brez podlage tako da sem se po prvem škrtanju prestavil na cesto. V srednjem delu presmučani vs

Od spodnje postaje gondole po Žagarjevem grabnu do Planine Zadnji Vogel in naprej ob robu smučišča do vrha zgodovinsko muzejske enosedežnice Šija. Smuči je treba prvih 10.min vzpona nosit, potem pa z dvema dvo meterskima prehodoma po kamenju snega dovolj za hojo in pri povratku tudi za smučanje. Z

Vreme zanič. Vseskozi je snežinkalo, zgoraj gosta megla, je bilo vse belo. Po normalki, kjer se praktično ne moreš izgubiti (sva v megli skoraj dokazala nasprotno): večinoma cesta, zgoraj pa zelo položno pobočje Navkljub relativno dovolj snega sva zgoraj vsak nabasala mino. In parkrat nisi vedel, al

Obetala se je lepa tura in je na koncu to tudi bila. Ob 9. uri smo na Žlebeh še našli prostor za parkiranje. Ko smo se preobuli in nataknili smučke, je bilo parkirišče že polno. Snega je (bilo že) več kot dovolj, ponoči pa se je nabralo še kakšnih 15 cm novega.Sonce nas je obsijalo nekaj ur pred vre

Danes sem ostal sam in sem zato lahko sredi dneva odšel na turo. Do Planine pod Golico je vse kopno, šele parkirišče pri sankališču je zares zimsko, popolnoma ledeno in je bilo najbolj nevaren del ture. Po sankališču prijeten sprehod. Sankališče je narejeno do odcepa poti na Markljev Rovt. Včerajšnj

Na severnih pobočjih sneg že več kot teden dni ostaja dober. Zgoraj pod vrhom ga je veter sicer obdelal, tako da cuka in nagaja. Nižje pa se nad smuko do nekje nad 1600 ni za pritoževati prav nič. Včerajšnji nekaj centimeterski poprh je bolj kot ne le kozmetične narave. Tudi nekaj dni stara hlad

"Par flank" proti zahodu razmere povsem drugačne v primerjavi s Škrbino v Krajni dol. Da bo močan severnik krojil razmere je bilo nekako pričakovano, ne pa toliko, kot jih je potem v resnici.Na območju (na koncu tistega daljšega prečenja od Brazze), kjer običajno TS smer skrene precej v levo, smo že