


Najlepša gornikova čednost je skromnost. Gore so vendar tako velike in tako prizanesljive! Tako mnogokaj prenesejo. (Julius Kugy) 📷 soca-valley, Kugyjev kip v dolini Trente

Bilo je kar težko, saj so planine edini kraj, kjer danes še lahko najdeš mir, kjer se lahko sprostiš in pozabiš na vse, se spojiš z naravo, včasih pa tudi pomeriš svoje sile z njo. Kar sem hodil v hribe, je bila narava še vedno prizanesljiva in ni še pokazala, da včasih tudi ne mara ljudi. (Nejc Zaplotnik)

Knjige so mi odpirale oči, pustile prosto pot razburkani domišljiji, ki je hlastala za tujimi kraji in vsemi mogočnimi doživljaji. (Nejc Zaplotnik)

Vsak material ali dejavnost, tudi alpinizem, se lahko zlorabi. Če je življenje v dolini zate zgolj čakanje na konec tedna, ko boš šel lahko v hribe, mislim, da je to izgubljenih pet dni tvojega časa. (Marija Štremfelj)

Ni pravzaprav tedna, da se ne bi vsaj enkrat, dvakrat sprehodil skozi gozd in enako kot v moji mladosti, mi še vedno veliko pomeni, (Viki Grošelj)

Mislim, da je največje mojstrstvo, ko plezaš sam, brez vrvi in tehničnih pripomočkov, da se pri tem ne varuješ. Tako plezanje je največja mojstrovina, pri kateri je človek najbolj izpostavljen nevarnosti, popolnoma osredotočen na določen trenutek, prijem, kajti pri določenih gibih si ne sme privoščiti napake - zaveda se, da ta lahko pomeni njegov konec. (Franček Knez)

Strmec in impozantna Loška stena🔥❄️ 📷 peter_gasparik

Če greš v hribe, pa živiš za trenutek. Saj ne moreš drugače; če si v steni, se moraš premikati. Ne moreš se večno držati nekje za en oprimek in obstati. Tudi če si v dvomih, se moraš odločiti, v dolini pa lahko odločitve prelagaš. (Marko Prezelj) 📷 Marko Prezelj (Luka Lindič v smeri čez Ajdovsko deklico)

Kolikor se ceniš, toliko si vreden. Vzvišenost ni nikomur v prid, saj se ne moreš dvigniti nadse, lahko pa rasteš v sebi, ko se spopadeš s svojimi slabostmi. (Tomaž Humar) 📷humarcom

Dvakrat letno sonce posije skozi Prisojnikovo okno. Takole je to izgledalo v prejšnjem tednu...❤️⛰️❄️👌 📷 Martin Uranič

V alpinizmu je gotovo največ svobode, če le nisi ujetnik samega sebe. (Tone Škarja) 📷 Tomaž Jamnik (sedlo Lho La, Everest '79)

Velike in lepe načrte imam letos, verjetno neuresničljive, a saj je vseeno, vsaj nekaj imam, za kar je vredno živeti. ❤️⛰️ Kako revno bi bilo moje življenje brez gora. (Nejc Zaplotnik)

Ko se vračam iz divjega gorskega okolja in zagledam prve ljudi, se pustolovščina konča. Lahko bi se še malo pretvarjal, da je še nevarno in negotovo, toda pogled na človeka prinese občutek možnosti rešitve. (Marko Prezelj)

Ob obletnici smrti Tomaža Humarja, še ena izmed njegovih..."Življenje dobi pomen šele s smrtjo. Čeprav je za trenutke.. za nogomet z otroci, za gobe na Veliki Planini, za travo pred hišo...za to je vredno živet. A ko porabiš bonus, umreš. Zato bo prav, če se ubijem in prav bo, če se ne ubijem. Tako pač mora biti. (Tomaž Humar)"

Danes mineva 14 let od smrti Tomaža Humarja na Langtang Lirungu v Nepalu. "Rad bi bil spet jaz, živim za dan, ko bom spet zažvižgal v tišino, kot milo zapoje ptica, ki začuti, da je spet na prostosti. Življenja se zopet zaveš, ko ostaneš brez njega. Spet vem zase, spet mi tečejo solze, spet se smejem in se zbujam z nasmehom..."Kako lepo je spet živeti življenje zase, za poklonjen nasmeh, za nežen pogled, za lebdenje med tu in večnostjo" (Tomaž Humar)" 📷 humar. com

Veliko je poti, a bistvo je eno samo – ljubezen. Življenje je lepo, a le, če ga polno živiš! (Tomaž Humar) 📷 humar.com

Kako lepo je gledati na prehojeno pot, posebno še, če si hodil po njej prvi, odkar svet stoji. (Nejc Zaplotnik)

Res je, kar pravijo, človek obrača, bog obrne. Najbrž je tako, kot se je zgodilo, prav, čeprav trenutno še ne vem, zakaj. (Davo Karničar)

Na vrvi sva dva, koliko jih je pa še doma. ⛰️ Vsem bi rad dal vsaj delček teh svojih najlepših trenutkov. (Nejc Zaplotnik)