
Vsak dih je zaklad, ki mi daje obnovljivo moč, vrača mi življenje in to je dovolj, da se počutim…
Vsak dih je zaklad, ki mi daje obnovljivo moč, vrača mi življenje in to je dovolj, da se počutim hvaležno.(Marija Štremfelj)

Vsak dih je zaklad, ki mi daje obnovljivo moč, vrača mi življenje in to je dovolj, da se počutim hvaležno.(Marija Štremfelj)

Tisto, kar vsak vrh da, lahko je to Šmarna gora, Triglav ali pa Mount Everest, je točka, kjer se vsak res iskreno veseli. In to iz razloga, ki ga dostikrat sploh ne moremo razložiti. Enostavno se tam zelo dobro počutimo. ⛰️🤸💯 (Marija Štremfelj)

Tišina gora tke v mirni sreči pobožno prisluškujoče duše. V višavah je vendar zmeraj nedelja ali kakor je po svojih željah lepo dejal neki srečnež, ki je razumel in vedel: "Vsak dan nedelja, sredi tedna pa praznik!" 😊 (Julius Kugy)

Poslušaš, a slišiš le utripe lastnega srca. To je kraj, kjer si lahko sam s seboj. ⛰️ (Julius Kugy) 📷 Franci Pogačar

Življenje nam je dano in je največ, kar imamo. V njem so sončni in senčni dnevi in tudi rohnijo viharji, včasih nas stisnejo, da smo le sam sebi tujec. Pa kljub vsemu korajža velja, sreča spremlja hrabre. (Franček Knez)

Talenti so darilo življenju. Talenti so brez cene; ne da se jih kupiti, povečati, posoditi ali izgubiti … Talenti so vrednost, ki nam je dana z namenom, in jih je treba spoštovati. Kdor zavrača svoje talente, na koncu izgubi samega sebe. Bolj ko jih sprejemaš, ceniš in se učiš živeti z njimi, bližje si namenu svojega bivanja. 🔥 Na ta svet smo prišli z namenom; ko s čiščenjem uma spoznamo same sebe, spoznamo tudi namen svojega življenja. (Tomaž Humar) 📷 Arne Hodalič

Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel; kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi.❤️🧗⛰️ (Nejc Zaplotnik)

Za vsakršna doživetja se zdi, kot da jih je bilo mnogo. Toda bilo jih je mnogo premalo, vedno jih je premalo - zaradi vsega, kar še pomeni pričakovanje in upanje. (Iztok Tomazin)

Slediti je preprosto, a tudi dolgočasno. Slediti je varno, a brez strasti. Slediti je pričakovano, a za sabo ne puščaš novih sledi. (Petra Škarja) 📷 M. Tancar

"V nasmehu nekega dneva stopiš na svoje križišče in streseš pesek iz popotnih čevljev nekdo te vpraša kam hočeš ti skriješ utrujene noge in poveš da si bil tam." (Tomaž Pengov) 📷visitkranj


Včasih moram poiskati te strme poti, moram položiti nanje svoje roke in stkati tiste čudne lepe vezi, moram priti tja, kjer se zdi, da besede drugače zvenijo in se drugače pogleda v oči. (Rudi Klinar)

"Po gorah hodi tiho. Tu moraš glasove sprejemati, ne pa oddajati. (N. Zaplotnik)" 📷 Franci Pogačar

Morda je smisel prav v tej poti, ki je včasih težka, včasih lahkotna, včasih preseneti, včasih razočara, včasih prestraši, včasih nasmeje, včasih udari in včasih poboža. A nikoli ni dolgočasna. (Petra Škarja, Camino)

Med bilkami suhe rumene trave opazujem mravlje, ki jih je sonce verjetno zadnjič letos privabilo na plano. Begajo po svoji nerazumljivi, a natančno določeni stezici. Včasih za hip postanejo, potem pa spet pohitijo naprej. Tudi sam sem na podobni poti. Prek svetlih, belih vrhov in globokih temnih dolin. Vedno na poti k njej, ki se imenuje hrepenenje. Gora? Ženska? Svoboda? Sreča? (Viki Grošelj)

Vznemirjenje je posledica vibracij. Sprožijo misel, ta pa se razvije v idejo. Ideja živi, dokler jo nosimo v srcu. Odvisna je od naše iskrenosti, pozornosti uma, samega življenja. Ko se predamo ideji, ni več vir, ampak je le še POT. (Tomaž Humar)

Če bi vse vedeli vnaprej, potem bi življenje izgubilo ves smisel. Smisel je v tem, da v negotovosti živimo za svoje sanje in da ujamemo utrinke sreče, ko smo nanje pripravljeni. (Tomaž Humar)

Z leti sem počasi spoznal, da se nobena stvar ne zgodi naključno – nasprotno, vsak dogodek ima svoj zakaj in svoj zato. Ne verjamem v absolutno usodo, verjamem pa, da se ključni dogodki enostavno morajo zgoditi, sicer teorija o poslanstvu ne zdrži. 🔥 Težko bi se strinjal s tezo, da življenje sestavlja le niz naključij. (Tomaž Humar)

Naravne zakonitosti vplivajo na človeka, ki živi z naravo, na njegovo voljo in razum, čustva, na telo, na vsega človeka. Narava in človek se zlijeta v harmonijo in vplivata drug na drugega. (Nejc Zaplotnik)

Ko se skloniš, da bi zajel vodo iz hladnega studenca, občutiš vso dobroto bistre pijače in srečo, da je voda ob poti. Stvari, ki so ljudem vsakdanjost, ki jih niti ne opazijo več, ti pomenijo v tistih trenutkih neizmerno bogastvo, posvetiš se jim z vsemi mislimi in vsem telesom. (Nejc Zaplotnik) 📷 G. Gorišek, Tolmuni pod Zeleniškimi špicami