
To, kar izgubiš, ne najdeš nikoli več ... Nikoli več se ne ponovi, kar je enkratno ... (Tone…
To, kar izgubiš, ne najdeš nikoli več ... Nikoli več se ne ponovi, kar je enkratno ... (Tone Svetina)

To, kar izgubiš, ne najdeš nikoli več ... Nikoli več se ne ponovi, kar je enkratno ... (Tone Svetina)

Kristin Harila je danes osvojila še Gašerbrum 1, kar je že 12 osemtisočak od 12. aprila letos, ko se je povzpela na Šišapangmo. Vzpon je opravila brez dodatnega kisika. 💪💪💪 Sedaj ji manjkata še dva vzpona (K2 in Broad Peak) da izpolni svoj projekt - stati na vseh osemtisočakih v rekordnem času! Trenutno je od pričetka projekta 2 meseca in 23 dni. Velja omeniti tudi, da je od 28. aprila 2022 to že njen 24 uspešen vzpon nad 8000m (lani ji je zaključek podviga preprečila birokracija in dovoljenja za Šišapangmo in Čo-Oju, zato se je ustavila pri 12 vrhovih)

Izjemna serija fotografij z Babnega polja pod Snežnikom 💯👌🔥 📷 Sebastjan Zelic

Tu je dojemal svet kot melodijo stvarjenja in rušenja. Svet goreče krvi in oledenelega miru. Svet potešitve vseh želja. Tu se je sešel s srečo in tu so ga vznemirjali plameni upanja. (Tone Svetina) 📷 TD Dovje-Mojstrana

Slovenska športna plezalka Vita Lukan je v Brianconu dosegla svojo premierno zmago na tekmah za svetovni pokal. Iskrene čestitke! 🔥🔥🔥

Zaprla sem oči in poizkušala ujeti zvoke, ki so prihajali iz narave. Vame se je naselil popoln mir, misli so odšle, občutek jaza je odšel. (Nataša Pergar, Govorica najvišjih gora)

Kristin Harila je z ekipo šerp osvojila Gašerbrum 2 (8035m). To je že 11✅ osemtisočak za Kristino, tako, da ji do konca podviga - osvojiti vse osemtisočake v manj kot 6 mesecih manjkajo samo še trije. Neverjeten podvig 🔥

Zdaj vem, da je bistveno pristno, lepo in nežno doživljanje okolice in narave, kot jo doživljajo otroci. ...😊... Zdaj vem, da nekateri preprosto izgubijo stik s svojim otroškim doživljanjem, ker so jih naučili, da so pomembnejši ugled, obnašanje in imetje. (Jana Remic)

Slovenija je že dolgo znana kot dežela planincev, v času družbenih omrežij pa se zdi, da v gore hodi že praktično vsak in da so te vsakomur dostopne, tudi zelo oblegani Triglav. Vendar je ta za marsikoga še vedno prezahteven zalogaj. To pa ne velja za šest fantov, starih od 10 do 17 let, ki jim je pred nekaj dnevi uspel ta podvig. Pod vodstvom znanega alpinističnega para Marije in Andreja Štremflja so osvojili najvišji vrh Slovenije.🔥 In zakaj so posebni? Ker skoraj nič ne vidijo.

Po gorah hodi tiho. Tu moraš glasove sprejemati, ne pa oddajati. (Nejc Zaplotnik) 📷 Slavko Prijatelj

Gorje ljudem, ki se spominjajo tistega, kar bi morali pozabiti, in gorje tistim, ki pozabljajo na to, kar bi si morali zapomniti. Bolečina te napravi močnejšega ali pa te zlomi in spači. (Tone Svetina) 📷 MajdaG

Vir nevarnosti pravzaprav ni v stenah in prepadih, marveč v človekovem osebnem razpoloženju. Zatorej so zmage, ki jih doseže plezalec nad stenami, zmage nad samim seboj. (Tone Svetina) 📷 Planinski vestnik, 1975

Skala je kakor ženska. Vsakomur se ne vda. Tistega, ki zna, pa sprejme za svojega.🔥 (Tone Svetina)

⛰️ Pravzaprav je tudi človeška duša stena. Samo vidimo je ne. Polna je prepadov in brezen, ki o njih ne vemo, kaj skrivajo. (Tone Svetina)

Knjige so mi odpirale oči, pustile prosto pot razburkani domišljiji, ki je hlastala za tujimi kraji in vsemi mogočnimi doživljaji. (Nejc Zaplotnik)

V kolikor hodiš tiho, skoraj neslišno, srečaš tudi prijatelje ob poti...❤️ 📷 Slavko Prijatelj

Velike zgodbe veliko zahtevajo. Če človek sledi filozofiji 'uspeha za vsako ceno', kmalu spozna, da ga najbolj vneti oboževalci in 'prijatelji', ki so prijatelji le, dokler njihov ego ni ogrožen, zelo hitro zapustijo, tako kot vsi drugi, ki samo opazujejo. (Tomaž Humar)

..poglej, na neki način je bil tudi moj padec dober. Življenje je tako polno doživetij, tako pestro, vsak dan je poseben, drugačen, vsak dan je dar, ki ga doživljam. Saj vidiš, viharne in težke dneve doživljamo, da nas okrepijo. (Jana Remic) 🤔🤗

Alpinizem te drži pokonci. Ne potrebuješ ekstremne moči in ekstremne gibljivosti, ampak si lahko z močjo in vztrajnostjo, ki se ju da natrenirati v pozna leta, aktiven še dalj časa. (Viki Grošelj)

Ne vem dobro, kaj je tisto, kar me vleče v hribe: ali strme stene, ki ti nudijo dovolj prostora, da preizkusiš svoje moči, da pozabiš nase, na svoj egoizem, da vidiš, kako si majhen in nebogljen, ali pa trenutki, ko se utrujen od ture zlekneš v mehko travo ali na trdo skalo in pozabiš prav na vse. Najbrž vse skupaj, vse, kar me v hribih čaka. Tu se naučiš dajati in ne le jemati. Kolikor se daš hribom, toliko se gore dajo tebi. (Nejc Zaplotnik)