
Ob poti pogosto srečamo tudi naše živalske prijatelje. Imate kakšno fotografijo?
Ob poti pogosto srečamo tudi naše živalske prijatelje. Imate kakšno fotografijo? 📷 Slavko Prijatelj

Ob poti pogosto srečamo tudi naše živalske prijatelje. Imate kakšno fotografijo? 📷 Slavko Prijatelj

Ne želi si lahke poti, želi si lahkotne hoje. Nikoli ne moreš izvedeti, ali imaš lahek korak, če je pot lahka. Morda pa izveš, kakšen je tvoj korak, če je pot tegobna. Kakšen imaš torej korak? Mar ne želiš vedeti? 🔥⛰️(V. Krmpotić) 📷 Ob Hojnikovi poti na Raduho

Tam, kjer gamsova steza me vodi, kjer začutim življenja izvir, kjer gora se s soncem rokuje, tam najdem svoj notranji mir. (M. Knez)

Gorska Reševalna Zveza Slovenije sporoča📢⚠️: "Gorski reševalci društev GRS Kranjska Gora in GRS Bohinj so v zadnjih dveh dneh reševali tuje turiste oziroma planince, ki so se brez ustrezne zimske opreme odpravili na turo v naše gore. Pod vtisi včerajšnje hude nesreče na Mali Mojstrovki, gorski reševalci opozarjamo, da je za obisk gora še vedno nujna zimska oprema (dereze, cepin ustrezna obutev, topla oblačila, plazovni trojček), izkušnje in tudi znanje, kako opremo uporabljati in se varno gibati v gorah v zimskih razmerah. Če spomnimo, smo že v nedeljo 21. 5. 2023, na Facebook profilu Gors…

Sicer ni z naših hribov, ampak.. ... ...🔥🔥🥹🥹

Čas teče ... In drug za drugim se umikamo vstran, s pogledom, uprtim v veličastje gora. One pa sijejo prek vseh človeških usod in dob v lepoti, ki nikoli ne usahne. In vsako leto vžigajo v tisočih mladih srcih čist in svetel plamen ljubezni in hrepenenja ... Gibčne pomladanske postave, kakršni smo bili mi nekoč ... Vsem planinski pozdrav iz vsega srca! (Julius Kugy) 📷 A. Jakobčič

Z vrha gore se bolje vidi, kako nepomembno je vse, kar je spodaj. Naše zmage in naše žalosti niso več tako pomembne. Kar smo dosegli ali izgubili, leži tam spodaj. Z višine gore vidite, kako velik je svet in kako široka so obzorja. (P. Coelho)

Naš Andrej Gradišnik. Na vrh Mount Everesta je stopil v sredo, 17. maja 2023. 🔥🔥🔥

Ena od naših južnih sosedov. Ku-ku 🤗😁😆 📷 BIOKOVO

..in sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da slast je v tem, da grem.. ⛰️🧗☺️ (J. Menart)

Gore so bele in mrzle, nebo nad njimi pa se tiho pne v neskončnost in pripoveduje o stvareh, ki jih ljudje ne bomo nikdar razumeli.🥹⛰️🧗 (N. Zaplotnik)

Vsaka prehojena pot je čudovit dar in doživetje zaradi malenkosti. Enkrat je to petje ptic, drugič hrumenje vetra prek grebena, naslednjič zahteven detajl na izpostavljeni poti, potoček ob poti, včasih gams na pobočju, zvezde v ranem jutru, oblaki na modrem nebu, nežno zelenje ob stezici − ter včasih smeh in preprosto otroško navdušenje. (Jana Remic - Šepet samotnih stezic)

Klemen Poličnik je 18.05. opravil uspešen vzpon na Mera Peak (6476m), Nepal, Himalaja. Čestitkeeeee! 🔥🔥🔥

Še ena v nizu misli pravega mojstra besed: "Pripravljen sem bil vedno pustiti vse za seboj, da sem še lahko hodil po poti, za katero sem čutil, da me kliče." 🤔🤗☺️ (N. Zaplotnik)

Gledam gore in gore me gledajo, In dolgo gledamo, ne da bi se motili.

Andreju Gradišniku je uspelo osvojiti vrh Everesta! 🔥💪👌 Iskrene čestitke in varen povratek!

🔥🔥🔥ČESTITKE!!! 12. maja 2023 so Nives Meroi, Roman Benet, Peter Hamor (Slovaška) in Bojan Jan (AO Mojstrana) preplezali prvenstveno smer v zahodnem delu gore Kabru South, visoke 7318 metrov. Kabru je pogorje v Himalaji na meji med vzhodnim Nepalom in Indijo. Vključuje več vrhov višjih od sedem tisoč metrov, med njimi Kabru South, Kabru North (7338 m) in Talung (7349 m). Štirje plezalci so osvojili vrh po zahodni steni, nova smer je bila preplezana brez uporabe dodatnega kisika in nosačev. (Originalna objava: Slovenski planinski muzej) 📸 Bojan Jan

Ko ti smeh je zamrl in obraz utrujen od življenja postal, sem si zaželela, da te spet vidim sredi gora. Tam spet pride nasmeh, ki ti najbolj pristaja. Tam spet vidim – tebe. In ti začutiš sebe.🥺🤔 (P. Škarja, Gora)

Pod trto bivam zdaj, v deželi rajskomili, srce pa gor mi sili, nazaj v planinski raj:- zakaj nazaj? Nazaj v planinski raj! (S. Gregorčič)

Že kmalu sem spoznal, da je tako imenovana neživa narava, kot so nas učili v šoli – kamni, voda, les, kristali – v resnici še kako živa, le izmeriti je v našem zahodnem dojemanju stvari nismo znali. Vsaka stena diha s svojimi pljuči življenja in pri tem oddaja energijo, ki je lastna le njej sami.🤔🔥 (T. Humar)