
LOGATEC - TRIGLAV
Sestanek 11.8.2016 Normal 0 21 false false false SL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4
Kronološki pregled vseh novic

Sestanek 11.8.2016 Normal 0 21 false false false SL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Čas je, da zabeležimo nekaj vtisov na planinski tabor Bohinj 2016. Na koncu vasi Laški rovt, na položni gozdni jasi, smo imeli postavljeno skromno taborišče za dobrih 40 planincev. Naš termin je bil od 2. 7 do 9. 7. 2016. Vreme smo imeli solidno, jedli smo dobro in imeli smo se lepo. Obdajala nas je

Koča na Mrzliku je v poletnem času času odprta: – ob petkih od 17.00 do 20.00 ure, – ob sobotah od 8.00 do 20.00 ure, – ob nedeljah in praznikih od 8.00 do 19.00 ure. Koča nudi prijetno zavetje in bivanje pohodnikov planincev in drugih obiskovalcev. Oskrbnik koče v času obratovanja nudi jedi na žlic

Najvišji vrh Aniških Alp (Ennstaler Alpen) in narodnega parka Gesäuse. Povezava na blog

Trinajst členov MO Stonoga – predmetna stopnja – se je pod skrbnim vodstvom mentorja Primoža in vodnice Patricije podalo na vrh Begunjščice (2050 m). Z dvema kombijema (OŠ Nazarje in PGD Gorica Kokarje) so se ob 6.00 uri odpeljali iz Nazarij na Ljubelj. Pot jih je vodila skozi Bornov pre

Odhod: sobota, 20. 8. 2016, ob 5:00 (terme Fontana) Izhodišče: Ravenska Kočna (1000 m) Povratek: nedelja, 21. 8. 2016, do 18:00 (terme Fontana) Obvezna oprema: visoki čevlji, čelada, samovarovalni komplet, plezalni pas, plezalne rokavice Priporočena oprema: spalna vreča, pohodne palice, sončna krema

PD Ribnica na Pohorju vas vabi na izlet DOLOMITI (Italija), ki bo dne 13.8.2016. ›› preberi vabilo
V nedeljo smo se v prepričanju, da vremenarji obvladajo svoj posel in nas čakajo zgodnje nevihte, odpravili v Košutnikov turn. Tri naveze , tri zgodbe. Janez in Tomi sta uživala v Zgornji prečki ( Oberer Quergang) in sklenila, da bo štiric za nekaj časa dovolj. Slavc in Rok sta ponovila Jennijino p
Včeraj sva s Simonom plezala v severni steni Ojstrice. Moram priznati, da me je kar malo presenetilo, ko sem zjutraj gledal steno in videl, da je vse skupaj precej mokro. Ko sva prišla pod steno, sva opazila, da je v smeri, ki sva jo hotela plezati, že druga naveza in zato spremenila plan. clanki

  SLO Od pekla do raja, bi lahko na kratko opisal dogajanje na dobri 2 uri trajajoči preizkušnji Red Bull K3 na vrh Rocciameloneja. Po lanski izkušnji, ko sem izgubljal na koncu, se je situacija letos obrnila na glavo. Že pred tekmo sem si sam pri sebi rekel, da bom že od začetka tvegal in̷

Za to pot sem izvedel pred dvema letoma (2014) ko sem se spomladi povzpel na Kamniškega dedca.Tja preko Repovega kota so se na pobočju Planjave videle serpentine le kaj bi to bilo videti je kot pot sem si mislil.Spomnim se da je pred časom o poti ki gre na Planjavo še po drugi varianti pisalo v Plan

“A se dobimo ob devetih pri nama” se glasi Markotov sms. Ob devetih sta onadva še pila kavo, midva pa se privlekla iz postelje. Nekaj sms-ov sem in tja, vsak štarta ob svoji uri, na koncu se zmenimo, da se dobimo pri križu nad Kofcami. Marko in Tatjana sta do Kofc imela nekaj “mote

Nino je pred dvema letoma v izredno slabih vremenskih razmerah pretekel Slovensko planinsko pot. Letos pa si je zastavil bolj unikaten podvig. In sicer preteči Karavanke – najdaljše slovensko gorovje – v celoti. In sicer vse od Maceljske gore na meji s Hrvaško do Tromeje nad Ratečami. Za

Izleta smo se veseli, da bi štamiljko dobili. Pri Brtucovi griči smo počili in si malico privoščili. Hodili smo ob potoku Bela, skupina je bila vesela. Slap prijetno šumi, kot bi na orglice igrali. Možice iz kamnov sestavimo, ki nam pravo pot kažejo. Metulje smo lovili, prav vsi so nam pobegnili. Sr

Naši markacisti so prenovili ograjo na mostu v Hudičevem grabnu. Tako je pot postala še bolj varna.
Že štirinajst dni nazaj sva poizkušala tu nekaj preplezati pa nama je mrzlo in deževno ...
Včeraj sva se z Tonijem odpravila v Zajezera. Toni še ni bil tam, jaz pa sem si po dolgem času zaželel splezati kakšno lažjo smer. Ko sem bil pred več kot petintridesetimi leti prvič v zahodnih Julicih (takrat kot tečajnik na akademskem AO, še v družbi z Tinetom Miheličem), sem se v te gore enostavn
Ker sva z Nejcem hotela preplezati res lepo, zmerno težko smer, sva jo ubrala k Vzhodni smeri v Mali Rinki. Smer odlikuje predvsem lahek in hiter dostop, zanimiv sestop ter bližina piva na Okrešlju. Navsezadnje pa je tudi plezanje po “prvovrstni beli skali, polni zanesljivih prijemov”, kot našo smer

V teh vročih poletnih dneh tudi moj blog po malem sameva. Razlogov je verjetno več. Eden je vročina, ki mi nekako ne dovoljuje “ustvarjanja”, ali bolje rečeno, z dvojno mero vpliva na moj lenoritis kar se tiče urejanja fotografij in pisanja. Drugi je ta, da je blog tarča hekerjev, ki oči

Z avtom in kolesi na strehi šibava na Kranjskega Raka. Štart nama še ni čisto všeč, pa šibava naprej proti Marjaninim njivam. Z avtom. S kolesi na strehi. Dva čudaka. Takoj, ko srečava avtodom, se ne počutiva več kot dva čudaka. Bicikle snameva dol in jo mahneva po cesti v smeri Ušivca. Klanec se ka