
Ob deseti dopoldanski bodite na vrhu!
Lani devetnajst mrtvih v gorah, letos na polovici leta sedem - Prava gorniška sezona se šele začenja, gorski reševalci pa brezplačno dežurajo po postajah vsak dan...
Kronološki pregled vseh novic

Lani devetnajst mrtvih v gorah, letos na polovici leta sedem - Prava gorniška sezona se šele začenja, gorski reševalci pa brezplačno dežurajo po postajah vsak dan...

Planinsko društvo Haloze je izpeljalo vzpon na najvišji vrh Nemčije- Zugspitze. Gora se nahaja južno od Garmish- Partenkirchna na meji med Avstrijo in Nemčijo. Na nemški strani se nahaja koča Munchener, na avstrijski pa restavracija Panorama Gipfelresturant. Na vrh je možno dostopit z gondolskimi ži
V pričakovanju poslabšanja vremena smo danes bolderirali v Gradcu. Na koncu poslabšanja (še) ni bilo, a smo se vseeno naplezali.

Ja, ni kaj, za nekaj sem se morala odločiti. Ali Grinta in navijanje ( predvsem pa živciranje, kako bo šlo moji hčeri, k si je za letošnjo prvo tekmo izbrala kar najtežjo Grinto), ali pa lepo na Bevkov vrh v Jazne. To je, saj veste, tam, nekje, bogu izza leđa. Kamor nikoli ne bi šla, če ne bi bilo t

Ta vikend sem šel na obisk k botri. Ker imava oba rada hribe, sva se v soboto odločila, da greva na turo. Zapeljeva se do parkirišča v Ravenski Kočni, kjer sva štartala. Nekaj časa greva po cesti, nato pa od spodnje postaje žičnice naprej po poti. Hitro prideva iz gozda. Med rušjem se vzpenjava neka

NEDELJA, 31.7.2016Zbrali se bomo ob 5h v Logatcu na parkirišču Krpan. Odpeljali se bomo do Bohinja in nato na planino Blato. Od tam se bomo povzpeli na planino Krstenico in pod Stogi nadaljevali pot na Adama in Evo. To sta dva travnata vrhova, s katerih je prelep razgled po naših Julijcih. Hodili bo

OPD Koper vabi v nedeljo, 7. avgusta na zelo zahtevno kopno turo na Jalovec (2645 m). Odhod avtobusa je ob 5:00 s parkirišča pred stadionom Bonifika v Kopru. Hoje bo približno 10 ur. Organizirana bo tudi lažja tura na Kotovo sedlo (2134 m) približno 6 ur hoje. Za planince, ki se bodo odločili za za

21. in 22 avgusta 2016 vas VABIMO da se nam pridružite, da skupaj osvojimo Triglav. Zaradi rezervacij vas prosimo, da se prijavite najkasneje do 12. […]

Osmi tabor, oziroma četrti poletni tabor, bi lahko poimenovali tudi tabor presežkov: organizacija, nastanitev, vreme, hrana, lepote narave. Res bi ne moglo biti boljše kot je bilo. Ob 8. uri smo se v četrtek zbrali na planini Jezerca. Glavnina avtomobilov je ostala tu, z nekaterimi pa so večjo prtlj

O planinskih taborih se po izvedbi istega še dolgo govori, o različnih turah in pripetljajih takšnih in drugačnih.Tistim, ki smo bili v vodstvu po izvedbi tabora ne zmanjka dela. Pripraviti je potrebno razna poročila in obračune, pripravlja se taborno glasilo … Nadaljuj →

Planinsko društvo Haloze je izpeljalo vzpon na najvišji vrh Nemčije- Zugspitze. Gora se nahaja južno od Garmish- Partenkirchna na meji med Avstrijo in Nemčijo. Na nemški strani se nahaja koča Munchener, na avstrijski pa restavracija Panorama Gipfelresturant. Na vrh je možno dostopit z gondolskimi ži
SEZONA 2016 – 2017 Priprave na novo sezono so že v polnem teku! Najprej pride tradicionalno šraufanje! Steno bomo do golega slekli in jo ponovno oblekli v nove kombinacije oprimkov in volumnov! Za kar najbolj kvaliteten trening! Plezanje za otroke in mladino se začne 12. septembra, do 23. sept

V mesecu juliju smo imeli v planu Špik ter dodatno zahtevno pot Frdamane police. Skupaj nas je bilo devet udeležencev. Odpeljali smo se do Kranjske gore in pot peš nadaljevali do koče v Krnici. Izbrana pot vzpona na Špik je potekala čez Lipnico. Po osvojenem vrhu, se je pet udeležencev vzpelo tudi n
No, kako naj začnem..? Po svojih fiaskih v mojih zadnjih smereh sem se zaprisegel, da ne bom več glumil po tem našem blogu, ampak bom najprej kaj splezal in šele potem začel spet glumiti. In evo me, spet glumim, le da tokrat naj bi imel kao izgovor. Situacija spet klasična, dan prej je bil žur, [
Včeraj sva s Tonetom splezala smer,ki spada v repertoar znamenitih Skalašev( Čop,Jesih,Tominšek…) in ima že dolgo brado ,saj je bila prvič splezana leta 1927.Kaj je naju čakalo v njej?Vsega po malem.Prva tretina smeri poteka po zagruščeni grapi,ki je bila tokrat v spodnjem delu v snegu in te
Spodobi se in pravično je, da Bratovsko smer preplezaš z bratom, zato sva se jo lotila Joštom. Smer je bila eden od mojih poletnih ciljev, saj še nisem bil tisti dolini, kaj šele v steni Srebrnjaka. Na koncu sva se strinjala, da sva bila oba presenečena. Nad lepoto okolice in lepoto smeri. Smer je

“Šit, je zabasan. Ti, kva pa če bi obrnila pa šla na šiht?” “Ne ne, dej tapru poklič še dežurnega prognostika..” DRIN, DRIN, DRIN… Nihče se ne javi. “Ok, sekundo… ok, arso pravi da bo pretežno jasno z majhno verjetnostjo neviht.” “Ma dej, pol pa

Vsi vemo, da je dobro imeti ta parameter pod 7,0 , oziroma sedaj stroka priporoÄa, da mora biti Ĺže pod 6,5 in za sladke noseÄnice celo 6,0. izkuĹĄnje iz prakse in seveda ĹĄtudije, ki so jih naredili v vsem tem Äasu so pokazale, da je za prepreÄitev zapletov v starosti dobro imeti ta param

Normal 0 21 false false false /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-ma

Kdaj: 23. 7. 2016 Težavnost: zahtevna označena pot Zbor: Henkel Maribor; Industrijska 23 ob 5:30 Povratek: istega dne do 20:00 Obvezna oprema: pohodni čevlji, rezervna oblačila, voda, pokrivalo, krema za sončenje, potrjena planinska izkaznica Priporočena oprema: poh. palice, beli dnevnik, knjižnica