
Korak do sanj,
Korak do sanj, Moralo bi jih biti nešteto ... Nikoli ne privedejo na cilj ... Cilja ni. Je le vse, kar srečaš, začutiš in spoznaš na poti do cilja. In je vse, kar morda že, ali pa še ne - samo slutiš.(Iztok Tomazin) 📷 M. Kunšič

Korak do sanj, Moralo bi jih biti nešteto ... Nikoli ne privedejo na cilj ... Cilja ni. Je le vse, kar srečaš, začutiš in spoznaš na poti do cilja. In je vse, kar morda že, ali pa še ne - samo slutiš.(Iztok Tomazin) 📷 M. Kunšič

Tiste stvari, ki se globoko zapišejo, ostanejo. To so večinoma zahtevne, nevarne stvari. Ali pa kaj takega, kar te je blazno presenetilo. So pa stvari, ki gredo mimo in se jih enostavno ne spomniš več. (Silvo Karo) 📷 Luka Lindič

Vendar smo bili takrat v tistem obdobju življenja, ko si bil tako globoko v tej stvari, da si postal malce slep za vse nevarnosti. Ko si vsak dan soočen z nevarnostjo, ti sčasoma postane blizu, se je navadiš. Ko pa se z leti oddaljiš in pogledaš nazaj, vidiš, da je bilo zelo nevarno. (Silvo Karo) 📷 S. Karo (vrh Bhagirathija III, 1990)

Marsikaj je bilo dobro, marsikaj je bilo slabo, ampak generalno sem jaz s tem zelo zadovoljen. Z vsem, kar se je dogajalo. Ja, to mi je gušt. Jebiga, za to živim. (Tomaž Humar)

Pogrešam iskrene nasmehe in dobre besede, teh je bilo nekoč več. Danes te marsikdo niti pozdravi ne. Ti se mi zasmilijo, saj na vrhu niso našli ničesar, temveč so s seboj prinesli skrbi iz doline. Očitno so se odločili za prekratko turo. (Davo Karničar)

Lepo je mlademu človeku, ki ga na njegovi poti ne ovirajo drobnarije, ki se starejšemu zdijo nepremostljive. Še lepše pa je, če tak ostaneš vse življenje.🤔🥹❤️(Nejc Zaplotnik)

Z gorami, rekami, gibanjem zračnih gmot, ledovjem, gozdovi in še najbolj z ljudmi je Himalaja mogočna podoba stvarstva. Dotakne se te, ko najmanj pričakuješ. Nepripravljenega te spravi na kolena, iztrga ti dušo in jo dvigne v neslutene višine, v istem hipu ti pokaže tvojo lastno moč in ničevost, veličino in nepomembnost, tvojo minljivost na uri večnosti. (Tone Škarja)

Samo dvakrat letno sonce posije skozi Prisojnikovo okno. Letošnji trenutek, ko "Trentarji posodijo malo sonca Gorenjcem". ❤️🔥 📷 angielogar - Instagram

Če bi bil drugačen, to enostavno ne bi bil jaz, mar ne? Ko začutim skalo pod prsti, se preklopim v drug svet, svet svobode – gibanja po konicah prstov. Ko vstopiš nenavezan v steno, ko ni nikogar blizu, ko si sam; takrat se srečaš s samim seboj, oblije te piš smrti. (Tomaž Humar)

Ko se zavedaš, da je življenje minljivo, vidiš v vsaki malenkosti veličino. 📷 in zapis: Smrekovec

Sam ne fantaziram o tem, da bi prijemal oprimek, ki ga še nihče ni. Odkrivaš nekaj neznanega predvsem zase. V tem smislu so neraziskana področje veliko bolj zanimiva, ker si izkušnje ne moreš obremeniti z zgodbami drugih. (Marko Prezelj)

Marsikaj so me naučili ljudje, ki se na čisto drugem koncu sveta pehajo za pest riža in za borno, napol podrto streho nad glavo. Naučili so me čakati na ljubezen in ljubiti čakanje, ki je lepše od dejanja samega, naučili so me veseliti se drobnih stvari, ki so na prvi pogled videti čisto vsakdanje, in ne le hlepeti za velikimi dogodki na mejah svojega bivanja. Spoznal sem, da lahko dosežem tudi tisto, kar je videti neskončno daleč, nedosegljivo, če le hočem biti enako neskončno potrpežljiv, če se le znam podrediti enako nedosegljivemu hrepenenju. (Nejc Zaplotnik)

Nalašč nisem prižgal baterije, toda nisem padel, kajti v mojem srcu je gorela luč. ❤️ (Nejc Zaplotnik) 📷 reiseb, Manaslu

Valovi ledeniške reke se srebrno lesketajo. Pod turkizno nebo kipijo ožarjeni skalni oltarji. Trepetajoč zrak režejo dolgi škrlatni žarki. Ožarijo velik, gladek graniten blok, da se blešči v nezemski lepoti. Na njem v asanah sedijo modri in pijejo zadnjo moč ugašajočega dneva. (Franček Knez, Ožarjeni kamen) 📷 Franček Knez in Silvo Karo, Torre Egger, Patagonija

Alpinizem je ljubezen in je filozofija, je pustolovščina in je šport. A šport je le ena plat alpinizma. Seveda moraš biti vrhunsko telesno pripravljen in športno sposoben za vzpon, toda pravo bistvo je drugje: tam, kjer sta človek in gora sama drug z drugim, kjer je človek v spopadu in v sožitju z naravo ter s samim seboj. (Tone Škarja) 📷 Bojan Pollak, Dušan Podbevšek in Tone Škarja v steni gore Lho La maja, 1979

Z leti sem spoznal, da je vsak od nas na svoj način frustriran in s tem je tudi vsak zanimiv. Ni človeka, ki ne bi v sebi nosil frustracij in težav. Jaz nisem nobena izjema. (Tadej Golob) 📷 Tadej na Daulagiriju 8167m (levo), 1998

Včasih moram poiskati te strme poti, moram položiti nanje svoje roke in stkati tiste čudno lepe vezi, moram priti tja, kjer se zdi, da besede drugače zvene in se drugače pogleda v oči. (Rudi Klinar)

Pred menoj se rišejo jasne slike preteklosti, a še več je nepopisanih listov, vmes pa je trenutek, ki ga živim. (Nejc Zaplotnik)

Tišina gora tke v mirni sreči pobožno prisluškujoče duše. V višavah je vendar zmeraj nedelja ali kakor je po svojih željah lepo dejal neki srečnež, ki je razumel in vedel: "Vsak dan nedelja, sredi tedna pa praznik!".(Julius Kugy)