
Pa poglejmo še na sever
Malo pred 8h štartava od avta, pred nama je že lepa četica turašev. Sneg precej gnil, do cca 2450mnv, potem do vrha parv dobro. Ko se skobacava na vrh se razgledava na sever, kjer zgleda, da bi se dalo odsmučat. Sneg z vrha suh in kar dobro smučljiv, smer dolga približno 250vm, strmina 45-50st. Spodaj prostranstva nedotaknjenih snežišč, smuka super, nižje vedno bolj južno. Obrneva nekje na 2100mnv in nazaj po smeri spusta. Ob 12:30 z vrha odsmučava prosti JZ po kratki a kar strmi grapci, spodaj pa fajn smuka, tudi v spodnjem delu, kjer je bil že kar gnoj, ampak je po sledeh predhodnikov šlo…








