
Poletna planinska sezona je pred vrati. V načrtu planinskega društva je nekaj zelo zahtevnih tur, nekaj pa jih bomo verjetno izvedli tudi brez vodstva vodnikov društva. Razveselili smo se vabila na prikaz varne hoje v

V sodelovanju z OŠ Komenda-Moste smo v Planinskem društvu Komenda pripravili razširjen program (RAP) z naslovom GORE IN VERTIKALA, ki je namenjen učencem od 3. – 9.r. Učencem bomo tekom leta predstavili planinstvo v pravem

V že prijetnem spomladansko-poletnem vzdušju se je tokrat PD Komenda skupaj s PD Kranjski gamsi podala na Suhi vrh, najvišjo točko na kraški planoti Nanos pod vodstvom vodnika Andreja Pavlina. Osem udeležencev se je zbralo

Komisija za turno kolesarstvo RAZPIS Usposabljanje Turnokolesarski vodnik 1 2026 Usposabljanje je namenjeno kandidatom, ki bi želeli voditi kolesarske ture v gorski svet v okviru planinskih društev in drugih organizacij. Usposabljanje obsega: · sprejemni izpit

V soboto, 23.5.2026, športno plezalni odsek Komenda, v Plezalnem središču Komenda (Mlaka 4a) prireja že 7.rundo prijateljske tekme v plezanju balvanov ter celodnevno druženje ob palačinkah in dobrotah z žara. Vabim vas, da se nam

Vabila na tradicionalni spominski pohod Milana Šinkovca, ki ga PD Komenda vsako leto organizira 2. maja, skoraj ne pričakujemo več. Vemo, da bo. V vsakem vremenu. In letos je bilo vreme zelo lepo. Zbrali smo

Športno-plezalni odsek Komenda smo letošnje prvomajske praznike ponovno preživeli tam, kjer nam plezalcem srce močno zaigra – v Arcu na severu Gardskega jezera. Ta priljubljena plezalna destinacija nas že dobro pozna, mi pa njo še

Markacisti smo se 25.04.2026 ob 6.00 uri odpravili na delovno akcijo od Blat proti planini Osredek. Vozila smo parkirali na Jagošcah in se odpravili na delovišče. Po uri hoje se je prva skupina ustavila takoj

Športno-plezalni odsek Komenda smo letošnje prvomajske praznike ponovno preživeli tam, kjer nam plezalcem srce močno zaigra – v Arcu na severu Gardskega jezera. Ta priljubljena plezalna destinacija nas že dobro pozna, mi pa njo še

Markacisti smo se 25.04.2026 ob 6.00 uri odpravili na delovno akcijo od Blat proti planini Osredek. Vozila smo parkirali na Jagošcah in se odpravili na delovišče. Po uri hoje se je prva skupina ustavila takoj

V soboto 18.4.2026 smo se zopet podali na izlet v neznano. Naša prva postaja je bilo svetišče na Stari Gori (Castelmonte), kjer smo upali na nebesa, v nadaljevanju pa smo padli v Landarsko jamo, kjer

Na vabilo vodnikov PD Komenda na Kamniški vrh se je odzvalo devet pohodnikov. Tokrat smo se podali na pot čez Blata. Pot so pred leti uredili domači markacisti, kasneje pa so jo opustili in jo

V soboto 18.4.2026 smo se zopet podali na izlet v neznano. Naša prva postaja je bilo svetišče na Stari Gori (Castelmonte), kjer smo upali na nebesa, v nadaljevanju pa smo padli v Landarsko jamo, kjer

Na vabilo vodnikov PD Komenda na Kamniški vrh se je odzvalo devet pohodnikov. Tokrat smo se podali na pot čez Blata. Pot so pred leti uredili domači markacisti, kasneje pa so jo opustili in jo