
Črni vrh/Colrotondo
Normal 0 false false false X-NONE X-NONE <w:LatentStyles DefLockedState="false" DefUnhideWhenUsed="false" DefSemiHidden="false" DefQFormat="false" DefPriority="9
Kategorija
14.152 novic

Normal 0 false false false X-NONE X-NONE <w:LatentStyles DefLockedState="false" DefUnhideWhenUsed="false" DefSemiHidden="false" DefQFormat="false" DefPriority="9

Misel na smučanje na Islandiji me je včasih razburjala. Tam še nisem bil, vsi ostali pa že. Kičaste slike smučarjev, ki uživajo na enakomernih strminah, ki se iztečejo v morje so me iritirale. O deželi sicer nisem vedel kaj dosti več kot to, da je zelo daleč, da so se tam nekje zataknili Vikingi ter, da vreme […]

Izhodišče: Veliki LubenovacNa Veliki Kozjak vodijo poti od Careve kuče ali koče Mrkvište. Te stojijo cesti Krasno - Gospič. Od koč dalje vodi slabša makadamska cesta vse do izhodišča blizu Velikega Lubenovca. Veliki Lubenovac je obširna planjava s kočami in pašniki. Pravijo, da j

Misel na smučanje na Islandiji me je včasih razburjala. Tam še nisem bil, vsi ostali pa že. Kičaste slike smučarjev, ki uživajo na enakomernih strminah, ki se iztečejo v morje so me iritirale. O deželi sicer nisem vedel kaj dosti več kot to, da je zelo daleč, da so se tam nekje zataknili Vikingi ter

Pot: parkirišče pod domom Zavižan, botanični vrt, Veliki Zavižan ter nazajVeliki Zavižan je verjetno najbolj markanten vrh v tem delu Velebita. Na gornji sliki je pogled s pobočja Velikega Zavižana na dolino pod njim ter kočo na koncu jase.Od koče do Velikega Zavižana vodi nekaj pot

Pot: dom Zavižan, čez Buljevac in planino Jezerce na Veliki Rajinac in nazaj do ostankov crkve Sv.Anto, Mali Rajinac, nato skozi Generalski dolac nazaj na Buljevac in Zavižan.Načrt za današnji dan je bil vzpon le na Mali Rajinac. Do tja je dve uri hoda od Zavižana in lahko opraviš le

Po en mesecu izjemno slabega in deževnega vremena končno vikend s (skoraj!) lepim vremenom. V soboto sva šla z Laškega na Storžič prek Kališča. Pot po grebenu z Bašeljskega sedla je kopna. Za Petro je bil to na sploh prvi vzpon na vrh Storžiča, čeprav ga gleda skozi okno domače hiše že celo življenj

Danes zopet v Malti.Vreme glede na včerajšnje opise je bilo lepše,oz. sončno,le na sedlu pod Peterecom je sonce za kratek čas zakril oblak,tako da je par zavojev motila res rahla difuzica,potem nižje pa spet sončno,kot se za nas penzioniste spodobi.Razmere pa zjutraj od avta do vrha trdo tako da sre

Gremo na zadnjo smučarijo letos, smo že v Ljubljani sklenili. Da bo to zadnja turna smuka v sezoni? videli! Da pa bo zadnja smuka na Kaninu. Ta napoved pa je bolj zlovešča. Nekaj spustov iz sedla, je bilo za pomladanske temperature odličnih. Ravno prav za ogrevanje, za dvig do Prestreljeniškega okn

Za vodnika sem kar imel petkovega izivalca Matjaža,ki je prvi opisal letošnje razmere nad Malto.Od takrat se je kar veliko spremenilo.Pršiča seveda ni več,včerajšne megle tudi ne,le cestnino sva pa morala plačati,čeprav je bilo malo pred sedmo zjutraj grrrr.A ker je vreme kazalo na modro,sva to kmal

Pot: po vzpetinah okrog planinske koče na ZavižanuZ jadranske magistrale se v Sv.Juraju nameniva na Velebit po cesti za naselje Krasno. Kažipoti naju vodijo do Babić Siće, kjer se prične nacionalni park Severni Velebit. Vstopnino pobirajo od 8h do 16h in sicer za nas seni

V nedeljo zjutraj sem štartal na prelazu Lipa. Vzpenjal sem se po cesti navzgor do prvega križišča, kjer sem zavil levo in sledil cesti do vrha vzpona, kjer sem zavil desno in se povzpel na bližnji vrh Smolnika (1002 m). Sestopil sem nazaj na cesto in nadaljeval desno. Najprej malo dol, pa potem spe

Matjaž je naredil dobro reklamo za ta poznopomladanski trunosmučarski posladek, a v treh dneh, pri visokih temperaturah, od 40 cm. pršiča ni ostal niti »p«. So se pa strmine, kot je predvideval, že do dobro otresle snega, saj so po celi dolini vidni plazovi. Tudi danes je mestoma plazilo. In še bo!

Dnevi so kot nalašč za potepanje ob slapovih. V soboto sem šel, malce nenačrtovano, na popoldanski izlet v sotesko potoka Korošak pod Kamniškim vrhom. Občasno so še grozili temni oblaki, a dežja ni bilo. Korošak na svoji poti ustvari celo vrsto slapov, ki resda niso posebno atraktivni, v sušnih obdo

Na parkrišču malo čez 7. uro že prava gneča - predhodnikov do vrh grebena naštejemo kar 60. Snega zaenkrat (še) res veliko, temperature pomladne, špura nič ledena, od konca žlebu proti vrhu pa kar nekaj vetra in vedno več meglic. Na "vrhu" (na sedlu) kar nekaj obiska, vidljivost pa res vedno slabša.

Ponedeljkova skupina Planinskega društva Lisca Sevnica ob običajni osmi uri na parkirišču pri krožišču v Šmarju (Sevnica): devet nas je in nezaupljivi smo do vremena. Najprej na kavico, Foto: Ljubo Motore.nato na nasip,Spodnji posnetek je delo Vinka Šeška.potem pa ob Savi. Foto: Vinko Šešk

Pod Kaninom je snega še ogromno, še celo flanka pod sedlom Bila Peč je lepo založena. Tako da, če se komu da hoditi 300 višincev ... (trenutno točno do spoja leve in desne proge).Danes ni bilo sonca, zato so bile razmere čez dan zelo konstantne. Za smučati je najboljše na smučišču. Višje gori se zad

Da ne boste pozabili: v sredo, 24. maj 2023 bo ob 17.00 tradicionalni piknik in druženje turnih smučarjev na prostoru Pri kozolcu v Podutiku. Prijava najkasneje v ponedeljek 22. maja 2023, po elektronski pošti na naslov piknik@turni-klub-gora.si z navedbo imena in priimka udeleženca. Posebej

Vremenska napoved: dež, dež, dež ... Pa saj vendar pravimo: kaj bi to, mi sonce v sebi nosimo. Vzamem s sabo še dežnik in lepo na Železniško postajo Sevnica, kjer me čaka presenečenje: še dvanajst somišljenic in somišljenikov, na Bregu pa se nam pridruži še ena. Vlak ob 7.39 proti Ljubljani še nima

Danes sicer res ni kazalo na najbolje, pa tudi ne na najslabse. Temperature cez dan bolj ali manj konstanta zaradi oblakov. Za popoldle po službi torej takole...Do Okrešlja se smuči seveda nese. Zasneženo je gor še fajn, tudi Savinjsko sedlo je še lepo dostopno. V žlebu zaenkrat popolnoma brez kame