
Bohinjska turna Kraljica
Res je bilo fajn, pomagali smo si z gondolo in 4 sedo, potem pa na pse in uživatSmučat se je dalo po Žagarju prav do podna - cca 300 metrov pred avtomobili smo sneli smučihttp://www.mphoto.si/rodica-46-turni-smuk-ao-bohinj/
Kategorija
14.152 novic

Res je bilo fajn, pomagali smo si z gondolo in 4 sedo, potem pa na pse in uživatSmučat se je dalo po Žagarju prav do podna - cca 300 metrov pred avtomobili smo sneli smučihttp://www.mphoto.si/rodica-46-turni-smuk-ao-bohinj/

Včeraj zgodaj, a seveda ne prvi na Ljubelju parkiram v 20 cm, novega mehkega snega. Spodnji del deluje odlično, višje ko grem slabša podlaga je že pri vzponu Odidem proti Osrednji grapi v Begunjščici, sled je sveža, ponekod v mehkem snegu, večinoma pa komajda urezana v napihan sneg. Kar nekaj deset

Peš do Kovinarske koče. (možno z avtom)Nato do vrha s smučkam. Nekaj prehodov je kar ozkih (je mal snega).Spust po 20 do 30 cm novega napihanega odličnega cevca do 1500m. Naprej težek sneg.Smučal do Kovinarske koče (na zadnjih 2 km, do koče, je sneg verjetno že pobral).

....na koncu četrte vrstice Barbarinega zapisa gre takole naprej: ja, zbrcal sem nekaj deset metrov po bolj ali manj trdi, poledeneli spihani površini, delno posuti z babjim pšenom, potem pa na dilcah slalomsko med rušjem in skalami nad Srenjski preval in po hrbtu dol na levo škrbinico. Na zahodno s

Akoprav smo si mnogi že pred časom rekli, da imajo smuči do naslednje zime v kotu počakati, nasledila pa jih bodejo pedala specialk in gorcev ali druge sportivne rabote, nas je aprilski pršič prijetno iznenadil in znova zmamil na bele strmine. Sekstet zagnancev si kaj preveč ne beli glave, kam jo ub

Krnica je bila danes verjetno najbolj obiskan turnosmučarski cilj. In to z razlogom. Dopoldne je bilo parkirišče na ovinku pod Mihovem domu že zasedeno, zato sva parkirala skoraj pri Mihovem domu. Je bilo pa še dovolj svežega snega ob robu ceste in po kolovozu skozi gozd, da sva lahko prismučala do

Hornish Eck (M.Arnese) 2552 m (10.4.2022) Ob 5h iz Šempetra (Miro, Milan, Harij, Zala), preko Tolmezza, Sappade, za prelazom Monte Croce (pred vasjo Moos) parkiramo pri spodnji postaji kabinske žičnice Tre Chime (n.v.1400m). Smo zgodnji in žičnica še ne obratuje, zato se začnemo vzpenjati kar po p

Tradicionalni 46. turni smuk z Rodice v organizaciji AO Bohinj.

Glinščica je dolina in hkrati naravna znamenitost v neposredni bližini Trsta. Na njenem območju je mogoče plezati po feratah, športno plezati, kolesariti ali plavati v tolmunih. Midva s Petro pa sva šla na pohodniški trail iz Socerba. Parkirala sva pri omenjenem gradu. V Glinščico sva dostopila po p

Z nekaj dvomi, kako zapletene klože je zgradil veter prek noči, se prek Kačjega roba napotiva do Srenjskega prevala. Mraz je bil v skladu z napovedmi, tudi veter. Na koncu je bil večja težava led ob vzponu na preval, mejno med tem ali bo treba poseči po krepkejšem zobovju ali bodo srenači dovolj. In

Gremo pogledat nad Pokljuko…. Mrežce črtamo na cesti proti Rudnemu polju, Viševnik pa pri spodnji vlečnici. Zavijemo proti Debelemu vrhu, kamor še ni gazi. Pod Selišnikom do sedla; vršna gmota Debelega vrha je že vsa v ruševju, zato zavijemo proti Draškemu robu. Z vsakim metrom postaja vse bolj trdo

Z avtom do 915m do prve flike starega snega, ki preprečuje nadaljne vožnje, čeprav je do konca cesta 90% kopna. Vršni del je bil trd, spihan. Na pobočju si imel na izbiro med vožnjo po deviškem ledu in zvoženim napihancu. Pršič se je začel na vrhu žleba pa je bil do planine in celo še v gozdu s

No saj, po tako dolgotrajni suši smo seveda pričakovali reprizo zime – in z aprilom je res prišla! Žal zaradi skromne podlage ni ravno velike izbire tur pa še to je bilo treba izkoristiti takoj po (ali celo med) sneženju. Danes sva se tako kot mnogi v mrzlem in idilično zimskem jutru odpravila

Danes vidljivost mnogo boljša. Padlo je nekje do 20cm novega, vendar na vrhu spihanega. Odsmučamo Pod robom - neprekinjena snežna podlaga od koče na Ratitovcu in vse do lovske koče na Prtovču. Pod robom, iz vrha, na nekaterih delih spihano, nižje pod skalo bomba! Skozi Razor fletni puhasti zavoji,

Vlak ob 8.09 iz Sevnice in na njem nas 13, ki odhajamo z Jelko na lepše v Ljubljano. V prijetnem klepetu vožnja hitro mine in že korakamo proti Metelkovi. Dopoldne tam ni skoraj nikogar in si lahko v miru ogledujemo zanimivo porisane stavbe nekdajih vojašnic, ki so jih zgradili še v času Avstro

Na Zelenici danes total brez veze.30.cm novega pršiča,v topli koči pri Aljošu pa dobra kavica in mrzlo pivo.Hahaha med množico enako mislečih smo mi trije iz vrha Triangla do koče odpršičarili po levi strani gledano navzdol,od koče pa do avta pa kljub množici turašev povečini po še nedolžnih belih f

Bliža se velika noč, zato je bilo treba narediti testno verzijo v Sloveniji (verjetno) najbolj priljubljene različice potice. Recept sem pred leti našel na kulinariki in moram priznati, da po tem receptu vedno uspe. Testo je hitro zgneteno in se ga takoj nadeva z nadevom. Potico damo v model in jo čez noč pustimo vzhajati... Preberi več

Ob 16h se je na postaji Planina pod Golico izpisala 20cm snežna odeja, gremo torej še enkrat na Španovca, 42. to sezono. Vreme je bilo čisto zimsko, sneženje, na vrhu veter in mraz. Zgoraj je bilo snega še več, močan veter ga je prenašal sem in tja. A v Peklu in tudi nižje je bil super pršič. Seved

Ob rahlem rosenju in kar vročih temperaturah čez Razor na vrh. Dokaj hitro se je kar ohladilo in padavine so ponehale.Odsmučamo Pod robom in v smeri prihoda nazaj. Snega še dovolj in super predelan za dobre zavoje. Do Razorja je prav špica srfanje; ve se pa celo pot, da je lahko prej ali slej kje ka

Normal 0 false false false X-NONE X-NONE