
S krpljami po stari cesti na Vršič
»Zakaj pa ne peš?« je zapisal Tine Mihelič, ko je v svoj vodnik o severnih pristopih v Julijskih Alpah »vtaknil« tudi opis poti na Vršič… Moram priznati, da mi peš…
Kategorija
14.152 novic

»Zakaj pa ne peš?« je zapisal Tine Mihelič, ko je v svoj vodnik o severnih pristopih v Julijskih Alpah »vtaknil« tudi opis poti na Vršič… Moram priznati, da mi peš…

»Zakaj pa ne peš?« je zapisal Tine Mihelič, ko je v svoj vodnik o severnih pristopih v Julijskih Alpah »vtaknil« tudi opis poti na Vršič… Moram priznati, da mi peš…

Po dolgem času spet na Košuto. Namenjen sem bil na Tolsto, pristal pa na Mali in Plešivcu. Cesta do Košutnika je prevozna brez problemov. Od Košutnika naprej je pa zasnežena z nekaj zelo kratkih prekinitev. Snega na Dolgi njivi je kakšnih 30 cm. Čeprav sem bil pozen je bil sneg še trdno pomrznjen. K

Prvih par deset metrov z grebena (po "strmi" izstopni varianti) so razmere super, zbit suh sneg. Nadaljevanje je slabše, sneg premalo zbit in pod ožino, ki je na široko zalita, preveč razrit. Na plazu sva odvila levo od robu, kjer še ni zvoženo, je pa treba potem par metrov poštamfati do koče. Po sm

For once I was at the right place at the right time. Perfect powder from the top, from the first 100 meters of descent on the south side, to the Jugova Grapa, down to Za Akom.

Z Andražem in Binetom smo imeli ogledanih več ciljev usmerjenih v ostenja Zahodnih Julijcev. Še preden smo gorstvo sploh dosegli, smo se na račun vspodbudnega pogleda na ostenje Mangarta odločili, da zavijemo k Belopeškim jezerom. Prepričala sta nas pobeljena flanka in dokaj dobro zalit spodnji del

Danes se nas devet od Ponedeljkove skupine Planinskega društva Lisca Sevnica na parkirišču pri krožišču v Šmarju (Sevnica) dobi že ob sedmih. S kombijem se najprej zapeljemo do Trebnjega, kjer v prijetnem lokalu v družbi lesenih sodov in miz iz trt uživamo ob kavi. Potem pa naprej proti Ljublja

Ker se nam v prihodnje obetajo vedno toplejši dnevi in so snežnim darovom, ki so razveselili slovenski smukoturni svet, šteti dnevi, je potrebno zgrabiti priliko že danes. In to zarana. Tako se mož nič kaj dosti ne obira ter se že nekaj pred sedmo z Ljubelja ob nežni podpori alkimističnega zvarka,

Po mamljivem opisu predhodnikov,me je zamikal Ratitovec.A kot ponavadi,sem zamudil kakšen dan.Toda mogoče je bila to zadnja možnost te sezone.Po cesti mimo lovske koče še kakšen km,nato strnjena snežna podlaga.Čez senožet,vem da ima ime ta konec,do stika z potjo.Ta je dobro uhojena.Odločim se da gre

Kmalu, ko zapeljemo iz tunela za Beljakom, se pred nami na obzorju pojavi široka bela gmota. Ta je bila že dolgo na seznamu naših želja.

Spust z vrha na kvalitetno kompaktnem snegu do sedla med Prvim Voglom in Slatno. Nadaljevanje proti dolini V Razoru sem v svrho varnosti opustil in šel raje skakat po mučni skorji v smeri Krede in dol do Dednega polja.

15. 2. 2020Napol oblečen vrhNa kateri vrh se odpravljava danes? Na vrh, ki je med Ravensko in Belsko Kočno na Jezerskem, to je Goli vrh ... no, glede na to, da je še koledarska zima, bi lahko bil vsaj nekoliko oblečen! Greva ga preverit.Tu, kjer parkirava, sta edina znaka zime le mraz in l

Normal 0 21 false false false /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-ma

krog … ali raziskovanje širšega domačega okoliša … takorekoč tik pred polno luno … da o dnevu žena sploh ne govorim  

Letos so najlepši zimski dnevi na pragu pomladi.Udeležili smo se tradicionalnega turnega smuka in pohoda s krpljami od Soriške planine do Ratitovca v organizaciji PD Železniki.Prelepi razgledi na grebenu so se kar vrstili na vse strani. Po druženju v koči smo se povzpeli na Gladki vrh in odsmučali d

V soboto sva dobila nekaj uporabnih informacij in se že za nedeljo odločila za Weisseck in spust v Ödenkar. Pridružil se je še Tomaž. Ob 8h se je parking v Waldu že precej napolnil, sledi o novem snegu ni bilo. Že na prvi jasi nad cesto pa se je med sledovi prejšnjega dne dalo slutiti kakšnih 10 cm

Izredna tura včeraj v dolino Stollental in na škrbino vrh nje, je v neki debati med globokim dihanjem in s tem spravljanjem kisika v žile odgovorila na vprašanje. Kje Zink ni bil?Sobotni Gmeineck hočeš ali pa nočeš pusti posledice. Niso opazne takoj, a po nekaj napornih urah zaletavanja v pol metra

Od daleč se je videlo smučišče na Starem vrhu še čisto belo in primerno za popoldanski sprehod. Ko sva prišla do smučišča je bila slika malo bolj otožna. Zato sva se zapeljala do gostilne na vrhu sedežnice, kjer je še dovolj snega, cesta pa je kopna. Nad gostilno je bil do vrha sneg pretežno skorja

Kako se časi spreminjajo. Še 2 leti nazaj se je po vsakem sneženju vsul plaz obvestil zdej pa nič. Da je težnja po samohvali tako hitro minila ne verjamem. Najbrž drugje objavljajo. Kakorkoli že. Če že 20 let tukaj pišem bom še naprej :) Parkiral sem pri kamnolomu. Ocenil sem, da se bo še dalo pe

Ko zapade sneg tudi v Radovni in cesta do garaž ni splužena se naredi velika selekcija obiska Kredarice.Če nisi imel 4WD in visoko nasajen avto, včeraj ni bilo ravno priporočljivo iti z avtom naprej od Kurje vasi. Prvi del poti je bil bolj primeren za peš hojo. Naju je na pol poti pobral "taxi" (Hva