
Zakwa folk sem gor hod?
Großes Wiesbachhorn ... gledava SZ steno že dooolgo, pa žal ni več pravih zim. Je pa ta oster Rog tudi z juga videti izzivalen! Tudi fizično izzivalen, saj gre neprestano gor in dol - izmerila sva 2300 višincev, 11 ur in pol. Od Garaž ob 3.15 zjutraj, čez Bockkarscharte, Keilscharte, Gruberscharte, Klockerin, Bratschenkopfsharte, Wielingerscharte ... končno do vršne glave Wiesbachhorna. In potem nazaj. Kar nekaj (strmih) prehodov je potrebno ujeti pri smučanju na pamet, posebno mimo bivaka pod Klockerin. Nikjer pa ni ekstremno strmo. Še najbolj strma je vršna flanka Wiesbachhorna, nekje…







