
Kolnbreinspitze
Ko se bo sneg predelal, bo tukaj dobra smučarija še verjetno globoko v junij. :)
Kategorija
14.152 novic

Ko se bo sneg predelal, bo tukaj dobra smučarija še verjetno globoko v junij. :)

Ker smo prvi dan uspešno prestali testno popoldansko turo in je bila vremenska napoved odlična, je bil naslednji cilj najvišji vulkan naše turneje. Ena od prednosti smučanja na Kamčatki je pozen odhod na turo. Zjutraj je sneg kot beton, dan je pa zelo dolg in zato smo našo najvišjo turo začeli ob de

Ker sem globoko zameril objavi na sosednjem portalu sem odšel na drugo stran naše Zemlje - na Kamčatko. Vsega je sicer kriva Barbara, ki pa je očitno zadnji trenutek ugotovila v kakšno je.. se bomo podali in je raje ostala doma. No, mi smo pa začeli takole - po dveh neprespanih nočeh so nas naši vod

V soboto dopoldan je vreme še držalo , cesta v Maltatalu pa seje odprla v petek. Štirje TSKO-jevci smo se odločili za Kolnbrein, uro in 45 min smo rabili do parkirišča ob jezeru ( tukaj na carini ne težijo tako kot na Ljubelju ), kjer je še kar precej snega. Trda skorja je držala skoraj do vrha, p

Navadno me ves čas vleče v svet (bolj ali manj) visokih hribov. Ampak tam sem že (skorajda) povsod bil. Za spremembo sva se z Evo odpravila raziskovat lepote Bele krajine. Bela krajina je gričevnata pokrajina na skrajnem jugovzhodnem delu Slovenije, skrita v kotlini med Kočevskim rogom in Gorjanci t

Sredini fotografi imajo vedno zanimive ideje, kje najti lepe motive. Odločili so se, da jih tri dni poskušajo iskati na Južnem Moravskem, v Češki republiki. Ker imajo prost sedež v kombiju, se jim z veseljem pridružim. Odhod s kombijem deset minut čez šest zjutraj s parkirišča pri krožišču

Normal 0 21 false false false /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-ma

21. turni smuk dvojic s Kotovega sedlka v organizaciji Društva gorske reševalne službe Rateče

Večina turnih smučarjev v poletnem času zamenja smuči s kolesom. Velika večina z gorskimi, nekateri jih zamenjamo s cestnimi in predvsem tem bi zapisal par vrstic.Včeraj je Primož Roglič prvič v sto drugi izvedbi Gira di Italia oblekel Rožnato majico ((Maglia Rosa - rožnata majica). Od leta 1931 jo

Včeraj nas je kljub slabi vremenski napovedi premamila od petka odprta cesta do Kölnbrein jeza v Malti. Smučali smo par metrov izpod predvrha Oberlercherja, saj so se po vseh vrhovih motali oblaki. Snega je precej in smo po spodnji varianti (Findelkar) prismučali do glavne ceste. Več Fotk na Turn

Tudi danes popoldanska. Na "sosednjem" portalu (Živjo, France!) so reklamirali, da bo Široka riža Stola še vredna greha. Na zgornjem parkirišču (1150 m) ni več sledu o snegu, na plazu nad cesto malo bele revščine nad morjem kamenja, tudi pogled navzgor je kazal precej žalostno podobo. A je pogled va

Danes je bil na vrsti UTVV.Navijala sicer bi, no sej tudi sem, ko so snoči 100 miljaši šli mimo izvira Hublja : FOTOSam, dans... kje naj človk bo? Na 30, na 50, na 100??? Sej se zveličam čakat na vseh .... ker jast sem pa taka, če že navijam, navijam za vse - od prvega do zadnjega.In ker

Popoldanska. Ravno ujela trenutek, da so skupaj z nama na vrh pristopile tudi meglice, ki naju niso več zapustile. Nevihte ni bilo, čeprav je vmes tudi pogrmevalo. Sneg popoldne po pričakovanju moker, tako da sva na veliko vadila glisiranje po sicer lepo poglihanem "vodenem pršiču". Na strmini sneg

26.4. ÷ 5.5.2019 Prvomajski epski road trip. Prvi postanek na hrvaškem Bijokovu. Nato mimo Dubrovnika in skozi Črno Goro ter Albanijo do Krfa. Skupno nekaj več kot 3000 km in trije dnevi za pot do Krfa, ter trije dnevi za pot nazaj.

Preden se zima dokončno poslovi,še enkrat s smučmi do Kredarice. Na smuči sem stopil na plazu pod Plešo.Razmere za hojo s smučmi so bile dobre,za peš pa bi bilo brez krpelj zelo težavno. Nad 2000m je zadnji sneg spihan v zamete in ponekod je bilo precej trdo. Ker se je vreme začelo kvariti sem

Normal 0 21 false false false /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-ma

Preden se zima dokončno poslovi,še enkrat s smučmi do Kredarice.Na smuči sem stopil na plazu pod Plešo.Razmere za hojo s smučmi so bile dobre,za peš pa bi bilo brez krpelj zelo težavno.Nad 2000m je zadnji sneg spihan v zamete in ponekod je bilo precej trdo. Ker se je vreme začelo kvariti sem misel z

Hoher Sonnblick 3.106 mudeleženci: Sabina, Srečko, Kristina, Jana, Marjan, Vesna, Marko, Stojan, Vinko, Alja, Antonija, Klavdija, Franci, Tomaž, Natašatrajanje: 10 h 15 minvišinska razlika: cca 1.500 mdolžina: 16,75 kmNa turi na Preber je padla ideja za velikonočni Sonnblick. Rečeno, storjeno. Na ve

Brez muke za telo,malo več za denarnico,ampak za penzioniste ni vprašanje-gondola ali peš?Zato ob deveti uri z zajlo na dobrih 1500nmv.Sonček,brez vetra,nobene slane ali pozebe.Še Golica je bila bela,sam ne vem če od narcis.Potegneva na Orlove glave in naprej na Šijo.Skrbi naju skorja,saj je kar nad

Letos vsake snežne padavine prijazno nasujejo sneg na severna pobočja Stola in Ovčji vrh. Z Borisom sva uspešno premagala zasneženo cesto do zgornjega parkirišča. Naprej na smučeh. Plazovino nad cesto je nov sneg popolnoma zgladil. Melišče pod Janezovim žlebom je pa ostalo neuporabno, saj je nov sne