
Veliki Draški vrh, Viševnik
Ko prijatelji iz Bosne izberejo turo v najlepšem možnem vremenu...
Kategorija
14.152 novic

Ko prijatelji iz Bosne izberejo turo v najlepšem možnem vremenu...

Ko prileti povabilo za v hribe, potem se seveda to sprejme, če res ni kaj nujnega.In tako smo se trije v torek ob 5ih podali proti Kamniški Bistrici in še malo naprej po cesti do prb. 725 m nad morjem (ostri desni ovinek, kjer je cesta precej slaba). Zaradi nižjega avtomobila smo tam spodaj poiskali

Tokrat sva se na pot odpravila v družbi Mateje in Andreja. Že dalj časa smo se pogovarjali, da bi se odpravili na pot z avtodomom, saj bi bila za njiju to prva taka izkušnja. Sistem: bi bilo dobro..., lahko bi..., kaj pa če..., se ni obnesel. Sama sva se dogovorila za datum in okvirni načrt potovanj

Od odcepa za Mangrtsko cesto pa vse do sedla zelo mešane razmere. V gozdu trda podlaga z novozapadlim snegom vse do zadnjega tunela. Od tu naprej je pa veliko težje saj so poledenele plošče tako trde da še srenači komaj primejo. Smuči sem odložil pod Rateškim Mangrtom in peš na vrh. Spust iz sedla v

V nedeljo zvečer sem se ob branju Razmer na TKG ubadal s naslednjim vprašanjem: Zakaj je po tako fantastičnem vikendu relativno malo zapisov (dobrih deset)? Le kam so poniknili zvesti dopisovalci Mišo, France, Damijan_S., Franci_Pogačar, Aleš? Kje prašičari Jure_N.? Katero strmino so ubodli MM, Jaka

Od Rovtarja mimo Podhočarja - cesta je do zadnje kmetije močno poledenela in nič posuta, zato že tam z derezami in tako do vrha. V gozdu nekaj cm suhega poprha na ledeni skorjici, nad gozdom ni več poprha, je pa precej žledu. Na zahodnem pobočju so bile tik pod opastjo vidne sledi spontano sproženih

Na Veliki Selišnik sem se odpravil po dolgem razmisleku. Ne le hitro spreminjajoče se razmere in opozorila, tudi sobotni bliskoviti trening na Dravh mi je z bobnečimi ploščami pod smučmi, splazenimi kložami npr pod Možicem in zglancanim grebenom povedal, da naj spisek grapastih in višjih ciljev prem

Plaz nad Zelenico je trd in gre lažje z derezami, gor po Grapi Y (pomrznjen in ozek izstop), na vrhu ob sončnem zahodu, dol po Centralni (dobra smuka). Lahko se prismuča do avta, nekateri gredo pa spodaj raje peš. Ocena je simbolična in morda ne odraža dejanskega stanja. Kategorija: Razmere

V soboto sva smučala s Špika nad Plazom (2606 m), ki je navkljub imenu verjetno najmanj plazovno izpostavljen vrh Poliških Špikov (strmina do 50°). Snežni prerez je sicer pokazal šibko plast nekje 30 cm globoko, a pri norveški metodi se klada niti pri največji sili ni premaknila. Skorja se pri smuča

Podaljsam vikend smo se podili v južni Franciji. Razmere spremenljive, z mal domisljije pa se najdejo krasne ture. Flanke lepe, vzdusje v gorskih vasicah fenomenalno, skratka splacalo se je voziti cca 800 km za 4 prelepe turnosmucarske dni. Uzivali Jure, Rok, Jan, Grega, Matic Kategorija: Razmere

V nedeljo smo se zapeljali na Nevejski preval z namenom vzpona na škrbino Krajnji dol. Do planine Cregnedul smo šli po smučišču in potem po bližnjici skozi gozd, kar močno odsvetujemo, ker je snega premalo. Skozi krnico se je vzpenjalo 100-120 turnih smučajev tako da je špura bila potegnjena, za en

Iz Medvedjega dola skozi Janezov žleb na vrh in enako nazaj. Snega je zgoraj dovolj, je pa fejst trdo, ponekod kr malo ledeno. Za smučanje smo iskali napihane površine med poledenelimi ploskvami. Spodaj na cesti pa že kr malo zmanjkuje snega, na par mestih je že kritično, ampak do glavnega parkp

Sneg se nad Drežniškimi Ravnami začne na ~1150 m (tik nad pl. Zapleč). Od daleč so lepo vidna območja napihanega snega (drugačna barva kot trda podlaga), še najmanj napihanega sem videl proti sedlu Vrata. Takoj s ceste že z derezami, trda podlaga, na njej nekaj cm mehkejšega snega in na vrhu požlej

Z Janezom (K.) preko Planine Ravne na Veliko Zelenico in Veliki vrh. Pripeljati se da po spluženi, sneženi in deloma poledeneli cesti do ovinka na 1300vm, kjer je dovolj prostora za parkiranje. Naprej skozi nekaj izžaganih prehodov skozi podrto drevje. Po planoti se bolj drživa hrbtov in kucljev, kj

Ta vikend smo imeli občni zbor, tradicionalno v Koči na Gozdu. Po nekaj letih nam je končno uspelo izpeljati dogodek na prvi termin, saj smo ga zaradi slabih zim vedno prestavljali tja v februar ali celo marec. Sobota je bila kot vsako leto namenjena izobraževanju. V tej sezoni smo tudi plazovno del

Pot je v sp. delu kopna oz. poprhana s snegom, stari sneg se sramežljivo začne na kakšni tretjini poti, v zadnjem delu je ca. 4-5 cm novega suhega snega na skupno 180 cm podlage (pri merilnem mestu). Žal pred mano ni šel nihče s turno opremo, tako da sem večinski del poti prepešačil - brez posebnost

Peš, da ne bo pomote ! 21.1.2018. Poskus na Storžič pa sva se obrnila, pot gre najprej po severni strani grebena, nato preide na južno stran ,v levo se ni dalo zaradi ogromne klože treba it navzgor po grapi na greben. Zaradi žgočega sonca in delanje cokl na derezah sva obrnila. Eden iz smeri Kališč

Ko je Mišja peč zamočena, se iz Ospa cedi in je Črni Kal ves vlažen, se inštruktorska ekipa PCL zabava na malo drugačen način. :)

Po doooooolgem času spet kaj napišem :) V soboto sem se odločil za svoj najljubši hrib Snežnik. Na Sviščakih je snega malo, okoli 25cm, je pa trd (bil) s kakšnim centimetrom ali dva novega. "Sej gor ga bo več" sem si mislil...Pa sem dal smuči na ruzak in sem šel. Ga je res bilo, amp

Z družbo smo se včeraj odpravili v Karavanke z mislijo na grapi v Vrtači in smuko iz Suhega ruševja. Pa smo plan spremenili, ko nas je Tržiški GRS-jev opozoril, da je v grapi okoli meter napihanega snega. Tako smo se preusmerili na Begunjščico. Po centralnem gor in po šentanskem plazu dol. Razmere p