STOL in ŠIROKI PLAZ
Oba lepo krasita moj dom 9.2. prvič presmučal v hladnih razmer in na vrhu še močnim vetrom. 12.2. drugič presmučal, tokrat v bistveno toplejših razmerah. Zelo lepo smučanje na domači gori.
Kategorija
10.672 novic
Oba lepo krasita moj dom 9.2. prvič presmučal v hladnih razmer in na vrhu še močnim vetrom. 12.2. drugič presmučal, tokrat v bistveno toplejših razmerah. Zelo lepo smučanje na domači gori.
Z Julijanom, sva včeraj splezala Teranovo smer v Dolgem hrbtu. Smer je postregla z odličnimi razmerami. Plezanje je bilo zares zabavno in pravi balzam za dušo. Za dostop do smeri sva porabila dve uri, saj je treba prepešačiti dobra dva… Preberi več →
V tedniku Panorama je bil dne, 9. 2. 2023 objavljen osrednji intervju s predsednikom Kluba AKSB Impol Tomislavom Aurednikom ob 50 letnici kluba.
Sicer nisem imela namena ničesar pisati, ampak po prepričevanju nekaterih pa mogoče res ne bi škodilo – tako da, tale utrinek je samo zate, Matic 😀 V soboto, 11. 2., sva se s Katarino Rogelj podali v Kozorogovo smer v Begunjski Vrtači. Smer sta letos že plezala člana AO Radovljica in sta pove
Kronološko poročilo:7.2 prihod v apartmaje 8.2 Jež-Volk / Repentance super – WI6 250m Kašnik-Mihev / Monday money – WI4 220m Ozimic j.-Ozimic M. – Lesjak /  Gran val – WI3 150m Kolar- Gradišnik / Gran val – WI3 150m Arnšek- Fašun- Jelen / Gran val – WI3 150m 9.2 Je
Zapisal: Leon Kašnik V AK Črna so se odločili za tabor v dolino Cogne med 07.02.2023 in 12.02.2023. Po nekaj organizacijskih težavah že kar na začetku, se nas je na koncu nabralo 13 interesentov, ki smo se odpravili proti dolini Aosta v Italiji. Rdeča nit tabora je bilo plezanje lednih smeri. 
Sobotni adrenalin še ni popustil na poti nazaj domov iz plezanja v Zajzerih. Navkljub utrujenosti me drži da me v nedeljo spet navije v ledu. Vprašam Logarja, in dogovoriva se za Trento. Najprej se ustaviva pri Julijani, ampak naju ne prepriča. Jouževo svečo si greva pobližje ogledat, zbijeva ji pod
Zadnji dan v tednu smo se Nik, Tilen, Jure in jaz odločili, da se odpravimo na raziskovanje slapov v Logarski dolini. V Logarsko dolino smo se pripeljali okoli osme ure in se odpravili pogledati kakšna je situacija pri slapu Palenk.… Preberi več →
Pred napovedano otoplitvijo smo se v soboto odločili, da se zapeljemo še skozi Jalovčev ozebnik in naredimo nekaj zavojev s smučmi po trdi podlagi. Z Jesenic smo se proti Planici odpeljali Aljoša, Nanika, Doroteja, Aleksandra in Matej, v Tamarju pa se nam je pridružil še Tin. Po slabih dveh urah hoj
Gorska reševalna služba Koroške in Alpinistični klub Črna na Koroškem  prirejata 60. Tradicionalni spust izpod Raduhe V nedeljo 19.3.2023 ob 10. uri v Grohotu pod Raduho. Vabljeni alpinisti, gorski reševalci, turni smučarji, planinci in vsi ljubitelji gora. POTEK TEKMOVANJA: PROGA 1 »srednji ča
12.02.2023 cilj: nismo vedl, dokler nismo ke pršli 🙂 izhodišče: Rabeljsko jezero Sedem so kazal kazalci, ko zbral smo ledni se plezalci. Eni tihi in spočiti, drugi z nočne, že naviti. Zapelje pot nas k sosedi, da izognemo se čredi. Zmrznjen Rabelj nas pričaka, strumno četica koraka. Skozi gozd, čez
V času “zimskih počitnic” (4.2. – 8.2.) se nas je 20 odpravilo v Cogne z željo po lednem plezanju. Da bi le izkoristili vse dni, smo se na pot odpravili že v petek popoldan. Sledila je okvirno 8h dolga vožnja, nekateri pa so celo podirali rekorde in prispeli na cilj v slabih 6h. 😀
Monte Tremol je med turnimi smučarji dokaj priljubljen vrh, ki kraljuje nad smučiščem Piancavallo. TS normalka gre ob smučišču do
Že med včerajšnjo turo skozi krnico Val Sughet sem se odločil, da jo obiščem tudi danes in se povzpnem na
Po dolgem času smo včeraj izpeljali skupno turno smuko. V Waldu je stara garda že močno sopihala v breg, ko smo iz avta popadali mladiči in jih ravno pred vrhom Schöpflinga ujeli. Kljub visokim temperaturam smo ujeli nekaj suhega nesprijetega snega, ki je, s strani naravnih sil (vetra in sonca), v g
Po dveh letih pavze zaradi Covida je Gozdni ponovno organiziral Hito na Peci.18 komadov nas je bilo v Ezzonovi koči.Henc nam je spet zrihtal vrhunsko večerjo – Hvala Henc za klobase in zele.Fajn je bilo, dobro smo se nasmučali, sodelovalo je tudi vreme.
Kot se za praznike spodobi, nas je tudi tokrat nekaj ŠAO članov mahnilo iskati dobre razmere za plezarijo v tujino. Želeli smo najti ugodne slape za ledno plezanje, kar nam je tudi uspelo. V sredo, 8. 2. 2023, smo že… Preberi več →
Z Anžetom in Juretom smo se odločili, da bomo praznično sredo izkoristili za Prontarsko smer v Velikem vrhu. Dobimo se pri Matizovcu, kjer pustimo en avto in se skupaj zapeljemo do izhodišča. Zagreti smo zakorakali v mrzlo, jasno jutro. Pri vstopu imamo taktični posvet, ker že prvi skok izgleda slab
V sredo, 8.2.2023, smo se Tina, Miha in jaz odpravili plezati grape Begunjščice. V izhodišče smo prispeli malo po osmi uri in se odpravili do koče na Zelenici. Pod do koče je bila dobro uhojena, saj se po njej vzpenja… Preberi več →