Kratka nemška – Zimmer Jahn
V soboto 29.1.2022, sva jaz in Miha Klemenčič plezala v severni triglavski steni. Že v petek zvečer sva dostopila do
Kategorija
10.669 novic
V soboto 29.1.2022, sva jaz in Miha Klemenčič plezala v severni triglavski steni. Že v petek zvečer sva dostopila do
1. S Tino sva se med tednom po službi odpravili na Begunjščico. Za uvod sva izbrali Y grapo. Avtocesta, ki pelje do vstopa v grapo je utrjena in pravi sprehod, v grapi pa le na vrhu primanjkuje snega. Je pa z določeno mero pazljivosti zelo lepo prehodna. 2. V soboto sva z Andražem preverjala razmere
V soboto smo Finta, Primzi in jaz, namenjeni skozi Repov kot v eno od grap med Staničevim vrhom in Kamniškim Dedcem. Katero, bomo videli sprotno, vse je namreč odvisno od trenutnih razmer v njih, saj zaloga že davno zapadlega snega pošteno kopni in "podarjenemu konju" kateri nam je trenutno na rapol
Prihaja čas, ko moramo tečajniki nabrati zimske vzpone. Samo vprašanje je kam it pa s kom. No pa kontaktiram Saro, jo vprašam, če ima čas pa pravi, da je sicer še v Španiji ampak, če bo kakšna smer narejena naj ji pa sporočim. Dober teden tuhtam kam bi šel, pa nič ne pride na pamet. […]
V petek sva se s Saro optimistično odpeljala v Logarsko dolino. Zjutraj je začel pihati en čudno topel severozahodnik (prav tisti, ki je po podatkih ARSO v Radovni v 5 min dvignil temperaturo za 7.5 stopinj). Tako je bilo v … Beri naprej → The post V iskanju ledu first appeared on AO Jes
Zgodaj zjutraj sva se z Alainom odpravila proti R. Polju (čez Zg. Laze, saj je cesta iz Sp. Gorij čez Zg. Gorje proti Pokljuki popolnoma zaprta – do 30.4.2022 do 17h). Led sva imela pod nogami vse do Studorskega prevala, … Beri naprej → The post Tošc (Grapa) first appeared on AO Je
V hladu Prisojnika smo v okviru alpinistične šole imeli zimsko tehniko. Dvodnevni tečaj je vključeval več osnov gibanja po snegu, prepoznavanja snežnih razmer, nevarnosti plazov, iskanja zakopanega v plazu, ledeniške naveze, plezanja v snegu ter zaustavljanja s cepinom. Naslednji dan je sledilo plez
Nekaj let virtualnega gobcanja in komuniciranja – predvsem zaradi Planinskega vestnika in plezalnega vodnička – ter veliko stopljenega ledu je bilo treba, da se nam je vendar uspelo znajti hkrati na istem mestu ob istem času. V navezi z Markom Volkom in Samom Supinom sem se danes počutil
Šola športnega plezanja za leto 2022 se začne z uvodnim predavanjem v ponedeljek, 28. februarja 2022 ob 20:00, v klubskih prostorih AO Kranj (Koroška cesta 27, 4000 Kranj).   Več info na strani: Šola športnega plezanja
Minulo nedeljo smo se s Tanjo, Nino, Juretom V. in Matejem odpravili poskusit led v Logarski dolini. Tam sta se nam pridružila še Luka in Jure P. Nismo pretiravali z zgodnjim odhodom, zato je v dolini že mrgolelo plezalcev in… Preberi več →
…je v polnem razmahu in zato, sem pa tja, pogledam iz dajelpšega besta da svetu, kam kjer je lepše 🙂 de. Smuke od novembra že kar nekaj, pa še vseeno malo pojokcam ob spominih na lansko snežno bogatijo. S fotrom sva se malo potikala po Avstriji v upanju na boljše razmere, ki jih načeloma ponu
Z Gašperjem (AO Železničar) sva se danes odpravila na Vršič. Hotela sva malo preverit kaj tam dogaja. V KG je bila zjutraj še megla, na Vršiču pa sončno. Iz ceste Gašper opazi grapo v NŠG, ki je od daleč zgledala kar dobro narejena. Hitro se strinjava, da greva pogledat. Grapa Angelce Ocepek (kakor
V nedeljo, 23. 1. 2022, smo imeli mlajši pripravniki alpinistične šole tečaj lednega plezanja.
Da še jst kej napišem po sto letih… Skoraj cel december sem bila pod palmami, pa je treba malo nadoknadit 😁 V četrtek, 20.1., smo šli s Sašotom in Klemenom v Teranovo. Me je mentor končno peljal, sam tri leta sva rabila 😂 Razmere so ble fajn, v smeri smo bli sami, Sašo je zlezel […]
V nedeljo se nas je pod Prisankom zbralo 15 članov/ic od tega nas je bilo 6 tečajnikov. Raf in Tin sta se zapodila prva proti slapovom in s tem poskrebela, da nismo ostali brez konkretnega ledu, saj je bilo ljudi … Beri naprej → The post Ledno plezanje pod Prisankom first appeared on AO
Nič ni lepšega, kot da se v dobri družbi odpraviš nekam na lepše, in taka je bila nedelja 23.1.2022, ko smo se odravili na skupno zimsko turo. Plan je bil preplezati Vhodno grapo (IIII,250m) na Tosc(2275m), zato smo tečajniki dobili nalogo, da naštudiramo celotno pot. Zbor pred Lidlom na Zlatem polj
Slaba smučarija v Medvedjem dolu. Pa saj smo slutili, da ne bo kakega presežka, pa smo se kljub temu odločili, ko nas dolgo ni bilo tu, na severni strani Stola. Vseeno smo imeli fajn turo. Profo, Andrej in Štehi
Spet so v modi rime, a ne brez domoljubne štime. Vem, da pesem moja, polna zanosa, ne bo končala v šolskem učbeniku, a ne morem brez ponosa, ker živim v tem krasnem svetu. Klimatske spremembe so pravljica, pravijo nekateri ‘posvečeni’, a če bi to bila resnica, ne bili bi vsi slapovi v Lo
Na sobotno jutro, ko smo se pripeljali v Logarsko dolino je termometer kazal + v ozračju. Tako nismo vedeli kaj pričakovati. Pa smo šli na jutranjo kavico in ogled doline. Nismo prišli zaman :). Za boljši led pa bo potrebno še nekaj mrzlih dni. Plezali smo: Uroš, Janez, Nataša.
Teranovo. V soboto.   Zakaj? Ker nam je pasalo. 😛   Bili smo tretja naveza po vrsti, za nami (na oko ocenjeno) še nekih osem. Drug cug je postregel z zanimivim detajlom, kjer imaš cca. 2 m za potelovadit čez skalo z 2 cm ledu, nato postane boljše – do predela višje, kjer se konkretn