Kategorija
10.679 novic
Obveščamo vas, da se s koncem meseca januarja izteka veljavnost PZS članarine za preteklo leto. Da alpinisti in pripravniki za alpiniste ostanete neprekinjeno zavarovani preko Planinske zveze Slovenije predlagamo, da PZS članarino za leto 2022 uredite pred iztekom januarja. S PD pisarno smo se dogov
Sobota, 8 januarja, je bila namenjena praktičnim vajam iz zimske tehnike, katere izvajamo v sklopu letošnje alpinistične šole. Želja, da bi odšli čez Suho ruševje na Zelenjak ni bila izvedljiva, saj so do tja vodile le turno smučarske "špure", da pa bi gazili po globokem snegu, pa zaradi izgube časa

V torek bo od 17.30 do 19h na bulderju potekala alpinistična šola, zato bo soba “za ogrevanje” zasedena. Še vedno pa bo v tem času mogoče plezanje na steni. Prosim za razumevanje.
Kljub zgodnji uri in nizkim temperaturam se nas je zbralo sedem (Manca, Anja, Gorazd, Mark, Davor in Janž). Po pričakovanju smo še v temi parkirali na praznem parkirišču in se v soju čelnih svetilk odpravili proti Kriški steni. Tik pod … Beri naprej → The post Pod Kriško steno first appe
Tudi letos lahko podprete delo GRZS in sicer z nakupom nalepk GRS podpornik. Z nakupom donirate denar v sklad Okrešelj, delno pa podprete tudi samo usposabljanje gorskih reševalcev ter nakup reševalne opreme. Priporočljiv znesek donacije za nalepko je 6 eur. Lahko pa izbirate med 2 vrstama nalepk: n
Dobli smo se pri Toniju v Kotlah ob pol sedmih. Za vzpon na goro smo rabli 2 uri in pol. Smučali smo skozi desni (3 kom.)  in levi (2 kom.) žleb ob Šmohorci in naprej čez Ošven do našega izhodišča pri Toniju. Super domača tura. Franc, Profo, Benjamin, Boris in Štehi
Lepo vreme je narekovalo še en smučarski dan. Zbrani člani iz različnih vetrov smo malo pred osmo zjutraj štartali z Ljubelja, kjer je bil že pravi kaos. Na Zelenici smo hitro, kjer opazimo že mnogo ljudi. Nato pa krenemo proti Suhem ruševju in kar naenkrat ostanemo sami. Mraz je kljub sončnemu vrem
Danes smo smučali z Vošce. Prvotni plan je bil sicer čisto nekje drugje, vendar smo se zaradi razmer hitro odločili za Vošco. Približno smo vedeli kam, ne pa čisto zagotovo. Vsak od nas je imel tudi svojo varianto poti. No, malo gor in dol in smo stali na vrhu (malo nas je zavedla tudi čudna špura).
Šola plezanja na umetni steni bo obsegala 10 srečanj, prvo srečanje pa bo v torek 11.1.2022 na tribunah v osnovni šoli Cerkno ob 17h. Vpis otrok bo omejen, zato vse zainteresirane starše naprošamo, da prijavo pošljete na mail: aocerkno@gmail.com. Za vse ostale informacije vam sporočimo ob prijavi. &
Živjo, Kot vsako leto je potrebno začetek leta poravnati članarino za PZS in zavarovanje! V ta namen bo v petek 7.1.2022 v prostorih AO (dijaški dom) ob 20h sestanek, kjer bo možno plačati članarino in zavarovanje. Poleg tega prosim za vse registrirane člane, da še oddate vzpone za leto 2021 pisno
Letošnje novo leto sva z Andrejo sklenila dočakati v Dolomitih. Kako je tam poleti zelo dobro veva, pozimi pa tu še nisva bila. V četrtek sva naložila kombi, ter se odpeljala proti Cortini.. Sredi dneva sva se parkirala pri jezeru Braies, ki je popolnoma zamrznjeno, ter se po njem podala na krajši s
Tako se je letos pred novim letom odštevalo v Omišu. Prvi dan kratkega oddiha je bilo na vrsti plezanje v Vrisovih glavicah, kjer sva z Janom izbrala smer Madre padre (6a). Najprej naj povem, da me je navdušilo že to, da pri dostopu do smeri nisva srečala nikogar, kar pomeni, da ni bilo gužve. Sploh
Čeprav bolj zadnji hip, smo se odločili za mini tabor(ček) v Omišu. Kljub zelo slabi vremenski napovedi v začetku le tega, se je odločitev izkazala za pravo, saj je se je skala po nočnem deževju sušila s super hitrostjo, mokri grifi pa so bili dovolj ostri, da je bilo mogoče nekaj plezati skoraj vsa
Razpis je namenjen povrnitvi stroškov, ki so nastali pri izvedbi dobrih vzponov, veliko aktivnostjo na društvu ali pa pri plezanju oz. dobrih rezultatov tekmovanj. Nanj se lahko prijavite vsi člani AO Kranj. Za alpiniste … Oddajte najboljše vzpone opravljene v letu 2021 s kratkim opisom in pre
Članarino za leto 2022 lahko kupite na klubu tako, da pošljete podatke o sebi in izbrani članarini na mail ursula.pipenbaher@gmail.com. Če ste že član AK Impol Slovenska Bistrica, potem ne rabite izpolnjevati pristopne izjave. Če ste novi član in bi želeli članarino pri nas, vas
V hribih tropske temperature, v dolini par stopinj pod ničlo, spihani grebeni, južna pobočja skoraj kopna, na severnih betonska podlaga. Težko je v teh dneh biti pameten in izbrati pravo turo za dušo in telo. A v žaklju izkušenj se vedno najde kaka primerna za take čase. Pri Potočniku ledeno, na Mar
Če bi mi kdo rekel, da bom tak čas v Pakli, mu vrjetno nebi vrjela. Moram priznati, da sm kr malo žalostna, namreč slapovi so bili že skoraj narejeni. Zelo dobro jim je kazalo, potem pa je prišla otoplitev…vse ima slabosti in prednosti, bo pa zato v hribih bolje za “popikat”,če bo
Ja marsikateri, ko bo prebral naslov mu sprva nebo najbolj jasno pa vendar. Prejšnja leta sem bil nekako bolj aktiven in smo decembra že na polno plezali po hribih in trenirali za zimo. Na žalost je zmeraj več tudi drugih stvari in posledično je tudi za plezanje manj časa, za kar pa je treba tolik