Centralc
Prejšnji vikend smo se v soboto s turnimi smučkami namenili pod Vevnico, kjer nas je presenetilo 10cm nezvoženega svežega pršiča
Kategorija
10.679 novic
Prejšnji vikend smo se v soboto s turnimi smučkami namenili pod Vevnico, kjer nas je presenetilo 10cm nezvoženega svežega pršiča
Začetek leta 2026 je postregel s pravo zimo. Drugi teden v januarju so se temperature tudi v dolini spustile krepko pod ničlo, več dni zapored je snežilo in tako je tudi v dolini nastala lepa snežna odeja. ŠAO člani smo… Preberi več →
Začetek leta 2026 je postregel s pravo zimo. Drugi teden v januarju so se temperature tudi v dolini spustile krepko pod ničlo, več dni zapored je snežilo in tako je tudi v dolini nastala lepa snežna odeja. ŠAO člani smo… Preberi več →
Megla v kuloarju se ni in ni hotela dvigniti.Pri vzponu smo še upali, da bosta sonce in veter pregnala oblake, a se to ni zgodilo.Smučali smo bolj tipajoče, čeprav je bila podlaga v ozebniku dobra – napihanec na trdi podlagi je bil fajn za smuko.Možno je, da konec sezone pridemo še 1x v lepšem vremenu. …
Začetek leta 2026 je postregel s pravo zimo. Drugi teden v januarju so se temperature tudi v dolini spustile krepko pod ničlo, več dni zapored je snežilo in tako je tudi v dolini nastala lepa snežna odeja. ŠAO člani smo… Preberi več →
Zima je tokrat prav zimska. Prav tako pa so temperature dopuščale tudi nastanek ledu. Po lanskoletnih neuspelih poskusih prepričevanja, da bi me kdo peljal plezat v led, verjetno zaradi slabih razmer, mi je letos uspelo najti led, čas in soplezalko. In zima je odlična! Po dolgem času (28. 12. 2025)
Za uvod v ledno sezono sva se v četrtek 8.1. z Toni G. odpravila na Predel. Splezala sva Desni slap WI 3+ 80m in Centralni slap WI 3 80m.
V nedeljo 11,1. 2026 se Toni G., Blaž T., Ivan Š. in moja malenkost odpravimo pogledat pod Krn. Informacije od kolegov iz Soškega AO so obetavne. Po uri lahkotne hoje pridemo pod slap. Ledu ni v izobilju, vendar smo enotni, da napademo 🙂 . V štirih raztežajih obe navezi srečno pridemo na vrh. Vsi zadovoljni […]
V soboto sva s Tanjo splezala slapova Fakinof in Fakinček v Matkovem kotu. Slapova se je dalo preplezat, narejena pa sta bila bolj za silo, led je bil tanek in svečkast, na nekaterih mestih je po ledu kapljalo, po spodnjem… Preberi več →
Četrtek, 15. 1. 2026, okrog 20:30 Klara Arhar, Mojca Čerpnjak, Robi Skumavc, Blaž Logonder
V nedeljo 11,1. 2026 se Toni G., Blaž T., Ivan Š. in moja malenkost odpravimo pogledat pod Krn. Informacije od kolegov iz Soškega AO so obetavne. Po uri lahkotne hoje pridemo pod slap. Ledu ni v izobilju, vendar smo enotni, da napademo 🙂 . V štirih raztežajih obe navezi srečno pridemo na vrh. Vsi
Za uvod v ledno sezono sva se v četrtek 8.1. z Toni G. odpravila na Predel. Splezala sva Desni slap WI 3+ 80m in Centralni slap WI 3 80m.

Delovni ponedeljek, midva pa ob enih iz Praš, da sva bila ob enih na vrhu Patrije. Prvi dan je bil namenjen za dolino Valnontey, preostale dneve do petka pa v dolini Valeille, ker si je letos brkati jastreb (Gypaetus barbatus L.) za gnezditev izbral ravno območje Repentance – Monday Money in je bilo območje zaprto […] The post Lillaz 2026 appeared first on AO Tržič.
Ocena: 4, WI, 90°/70°-85°, 180 m (4R) In dobila se je mladost ter starost, Sašo Cigale, lep in prikupen deklič

Nekajdnevno mrzlo vreme in informacije od T. Cudra, ki je splezal ta slap tekom tedna, naju je z Jacquesom pripeljalo pod Damokleja. Mislila sva, da bova sama, zato sva ga izbrala za najin današnji cilj. Čista iluzija, v slapu nas je bilo 6 navez, midva pa predzadnja. Dostop s smučkami je priporočljiv, ne glede na […]

Nekajdnevno mrzlo vreme in informacije od T. Cudra, ki je splezal ta slap tekom tedna, naju je z Jacquesom pripeljalo pod Damokleja. Mislila sva, da bova sama, zato sva ga izbrala za najin današnji cilj. Čista iluzija, v slapu nas je bilo 6 navez, midva pa predzadnja. Dostop s smučkami je priporočljiv, ne glede na […]
Ocena: 4, WI, 90°/70°-85°, 180 m (4R) In dobila se je mladost ter starost, Sašo Cigale, lep in prikupen deklič
3 leta nas ni bilo z dilami na pobočjih Olševe. Danes smo bili skoraj malo hitri, saj po gozdovih še manjka snega, travniki pa so bili vsi vrhunski.Po jutranjem sneženju, se je vreme zrihtalo in smo fajn vijugali po puhcu – razen v gozdu nad Foršnerco, kjer se je v času, ko nas ni bilo, fejst …
Pohorski gozdovi so v zadnjih dveh frontah kasirali veliko snega. Na Frančkovo pobudo smo po res dolgem času spet zaštartali s turo v Ribnici na Pohorju. Bilo je zanimivo, kljub ne najbolj smučarskemu terenu. Snega imajo Pohorci kar nekaj. Kaja, Franc, Štehi
Nekajdnevno mrzlo vreme in informacije od T. Cudra, ki je splezal ta slap tekom tedna, naju je z Jacquesom pripeljalo pod Damokleja. Mislila sva, da bova sama, zato sva ga izbrala za najin današnji cilj. Čista iluzija, v slapu nas je bilo 6 navez, midva pa predzadnja. Dostop s smučkami je priporočl