Zajeda Ekar – Jamnik
V sredo 15.1. sva se z Nejcem odločila, da si skrajšava delovni teden, ter se rajši odpraviva plezat na Jezersko
Kategorija
10.672 novic
V sredo 15.1. sva se z Nejcem odločila, da si skrajšava delovni teden, ter se rajši odpraviva plezat na Jezersko
Tradicionalno se pozimi zberemo na Vršiču, da strnemo vtise leta za nami in skujemo plane novega. Sobotno dnevno svetlobo smo izkoristil za dve turi: damsko in ta daljšo. Prva na Mojstrovke in druga na Malo Martuljško ponco. V letošnji (ponovno) s snegom skromni zimi so razmere za pležo in hojo supe
V zadnjem obdobju se nama z Janom vse redkeje uspe uskladiti za kakšno turo, takrat ko pa le prekrižava vrvi, nekako vselej pride na pladnju fina porcija, nehote, kakopak. Minulo soboto je vremenska napoved devalvirala obisk v Logarski dolini, parkirišče… Preberi več →
Po zelo poglobljenem in dolgotrajnem raziskovanju, se je za nedeljo pokazala možnost lepe in udobne ture proti Hagener hutte nad Malnitzem. Tudi vreme naj bi bilo zadovoljivo lepo. Pa se je izkazalo sledeče: cesta za planino Jamnig je bila za … Beri naprej →
18.01.2020. Datum, ki smo ga postavile že več kot en mesec nazaj. Sara je namreč res zasedena in s Tejo sva ji neskončno hvaležni, da si je kljub temu vzela čas za naju. Prva skupna zimska tura. Prvotni plan je bila sicer Jugova grapa na Dovški križ ampak se potem na žalost ta plan ni […]
Komisija za alpinizem (KA) … PZS je objavila termine usposabljanj za leto 2020. 16. do 17. 5. 2020 – Izpiti za alpiniste, praktični del 21. 5. 2020 – Izpiti za alpiniste, teoretični del 6. do 7. 6. 2020 – Popravni izpit za alpiniste, praktični del 10. 6. 2020 – Popravni

"Alpinistična odprava Patagonija, ki jo sestavljata Luka Krajnc in Luka Lindič (oba AO PD Celje-Matica), je že v Argentini, vračata se predvidoma 3. marca. Želita si kakovostno plezalno izkušnjo, ki jo gore nad El Chaltenom v dobrih razmerah brez dvoma ponudijo, kar sta okusila že večkrat, tudi leta 2015, ko sta med drugim že poskusila v mogočni vzhodni steni Cerro Torreja." https://www.pzs.si/novice.php?pid=13987 Fotografija: Leta 2015 v steni Moron Roja
Manjša sobotna vremenska motnja nas je morda odvrnila od resnejši ciljev v nedeljo, a vseeno smo Blaž, Benjamin in jaz odšli nad Jezersko izkoristit razmere, ki so v zadnjih tednih med plezalci povzročile pravo mrzlico na severni strani Kamniško-Savinjskih Alp. Nismo pa bili edini s podobnim ciljem.
Seveda bi bil lahko tudi WI5, a žal ni bilo tako. Malo zaradi mojega nepopolnega znanja o ledni tehniki, kar je čisto razumljivo za novinca, malo zaradi pomankanja časa, predvsem pa zaradi čudnih vremenskih razmer. Matija V. in Andraž Š. … Beri naprej →

⬆️ Priložnost je kot sončni vzhod. Uide, če čakaš predolgo. ☺️ (Fotografija prikazuje včerajšnji sončni vzhod izza Pohorja).
Občni zbor Alpinističnega odseka Planinskega društva Ajdovščina Tradicionalna lokacija v Taborniškem domu na Kovku je 18.01.2020 vnovič gostila občni zbor Alpinističnega odseka Planinskega društva Ajdovščina, že 18. po vrsti. Tokrat so se še posebej izkazali tečajniki, ki so poskrbeli za popoldansko
Sporočamo vam žalostno vest, da se je včeraj, 17. januarja popoldne od nas poslovil naš član, vrhunski alpinist Grega Lačen. Usoden je bil zdrs pri sestopu z Mlinarskega sedla nad Češko kočo na Jezerskem, kjer je plezal z izkušenim alpinističnim kolegom s Koroške. Z globoko žalostjo v srcu izrekamo
Splet je zadnje tedne poln novic o vzponih v odličnih razmerah nad Okrešljem, zato z Lebanovim Markom (AO Cerkno) v

Vrhunski alpinist Grega Lačen se je smrtno ponesrečil. 😔 "Po sedaj znanih informacijah je življenje izgubil pri sestopu na Jezerskem, kjer je včeraj in danes plezal z izkušenim alpinističnim kolegom iz Koroške."

Razmere v visokogorju so trenutno precej zahtevne. Kot sporoča Franci Pogačar: "Ledeno ogledalo" 🤔☺️
V soboto bo sestanek v prostorih AO-ja za poravnavo članarine PZS 2020. Prav tako tudi prosim, da oddate vaše vzpone za leto 2019. Kdor se sestanka ne bo moral udeležiti, lahko poravna članarino PZS pri Katarini Filipič vsako sredo od 14h do 16h v prostorih PD Cerkno

Severna stena Aiguille des Pélerins in Benjamin Ocepek! Preplezana smer se glasi Beyond Good and Evil. Bravooo! 👌👍😁 Kratek odlomek iz zapisa na strani AO Rašica. "Jon razumljivo napsihiran potehničari čez detajl čez en klin ki je meni ostal v spominu od prejšnjič kot totalno nesiguren. Anyway, jaz sem kot drugi tole na hitro splezal "na fraj", čeprav ne preveč elegantno. Sva na vrhu ene nore smeri, sonce dokončno potone za obzorje, Chamonix je že popolnoma osvetljen z lučmi, obda naju globok mir." Celotna zgodba: https://ao.rasica.org/news/events/12548/

Instant alpinizem, nepoznavanje lavinskih razmer, neustrezna opremljenost. Zgodbe, ki jih gorski reševalci spremljajo iz dneva v dan..😔😡