Slapovi v Tamarju
Izbrali smo sredo se pravi dan sredi tedna, čudovito, skrajšali smo delavnik za en dan, kar tudi nekaj velja. In
Kategorija
10.678 novic
Izbrali smo sredo se pravi dan sredi tedna, čudovito, skrajšali smo delavnik za en dan, kar tudi nekaj velja. In
Okoli Prestreljenika skozi okno.Idejo za turo smo si sposodili pri Georgu, našem avstrijskem hribovskem kolegu, ki je planiral obisk okna v nedeljo. Tako smo tudi mi še po mraku zgodaj zjutraj v nedeljo štartali na Nevejskem sedlu in po pisti … Berite dalje →
Z nekaj zamude še video report divjanja pri severnih sosedih, kjer neomejene količine snega nadomeščajo tudi najboljše učinke drog (brez stranskih učinkov z izjemo zasvojenosti). Smreke se počasi spreminjajo v smrežake, kot jih je nekoč poimenoval Jaka, ceste in vasi pa v pravljične objekte sredi sa
V nedeljo 13.1 smo se odpravili pogledat ledne razmere v Trenti. Štart je zjutraj ob 6.00 na avtobusni. Po klasičnem
KOROŠKI OUTDOOR FILM FESTIVAL – KOFF je mlajši, manjši a klub temu razigran, brat Bovškega outdoor filmskega festivala BOFF-a. V sodelovanju z ekipo BOFF, vsakoleto izberemo filme posnete na različnih koncih sveta z namenom, vam približati svet športnega dokumentarnega filma, nevsakdanjih špor
Pozdravljeni, v petek 18.1. ob 20h v prostorih AO-ja bo potekal sestanek, kjer se bo poravnalo članarine, zavarovanje za PZS in oddalo vzpone v letu 2018. Lep pozdrav  
Mogočni dvatisočak nad Zadnjo Trento, ki ni najbolj priljubljen med slovenskimi pohodniki. Še ena avantura, ki se je začela v zgodnjih jutranjih urah, tokrat v vasi Soča, saj je bilo treba premagati kar 1800 m višinske razlike. S parkirišča smo hitro zagrizli po strmi gozdni poti, ki je vodila vse d
V soboto smo se, po priporočilu kolegov, odpravili proti Slapu na Klemenči jami. Od Doma planincev smo hitro dosegli kočo. Naprej smo nadaljevali v smeri pod Rjavčki vrh. Pot je dobro uhojena in po 15-ih minutah smo že stali na… Preberi več →
Lepo nedeljo smo z Marušo, Nežico in Mihom kljub pomanjkanju snega preživeli v zimskem vzdušju na mogočnežu nad Vršičem. Tura poteka od avta pa do vrha skoraj ves čas po snegu, čeprav bi bilo na nekaj mestih dobrodošlih nekaj centimetrov več… Razmere za hojo so na splošno kar dobre, tudi večina jekl
V nedeljo zjutraj smo se člani AO-ja in tečajniki zbrali pred ferajnom, kjer smo strnili vrste in se s kombijem in avtomobili namenili proti Koči na Gozdu. Lepo vreme, ugodne temperature in dobra volja sta nas pripeljala pod steno, kjer … Beri naprej →
Zima, zima bela tokrat ni vrh gore sedela, pač pa malo nižje – v Logaraski dolini. Po celotedenskem držanju pesti in premlevanju tega, a bo led al’ ne (Letošnji tečajniki in tečajnice smo kar nenavadno zagreti za alpinistične dejavnosti. In glede na nedavne izkušnje nič manj za obšolska druže
Sobotna 1. klubska tekma v težavnostnem plezanju, na kateri so se pomerili otroci in mladostniki, ki trenirajo v klubu, je bila preizkušnja tako za tekmovalce kot za vse, ki smo sodelovali pri izvedbi. Na tekmi je nastopilo 60 mladih članic in članov kluba v petih starostnih kategorijah v st
Glede na to, da je bila včeraj nedelja sva pričakovala v slapu gužvo in sva se v ta namen odpravila že kar zgodaj in bila pod slapom ob prvem svitu. A na koncu se je izkazalo, da sva bila ta dan edina v tem delu. V prvem cugu sva šla po sredini, začetnih 15m je […]
V soboto smo šli z Maretom in Metodom preverit razmere v dolini Malte. Štartali smo zgodaj zjutraj z Jesenic, pri spodbudnih -6 stopinjah. Ob prihodu v Malto je termometer ob močnem fenu kazal nevzpodbudnih +4. Kljub temu smo splezali slap … Beri naprej →
Prišli smo v času, ko se je na vrhovih ravno začelo bohotiti sonce. A smo imeli za ta dan rezerviran led, kar žal pomeni senco. V normalni zimi sicer tudi mraz, a temperaturam nad ničlo težko rečemo mraz v začetku januarja in v alpski dolini. Slap je bil narejen "plezljivo", na nakaj mestih je prav
S Tanjo sva se včeraj odpravila v Matkov kot pogledat ali bi se dalo splezat kakšen zaledeneli slap. Kot se je pokazalo je bila odločitev dobra, saj sva preplezala Fakinofa, ki ponuja prav lepo plezarijo, in Tihi slap. Kljub mestoma… Preberi več →
Pri nas ga ni, na avstrijskem Štajerskem ga je preveč, nad Innerkremsom na meji avstrijske Koroške s Štajersko pa ga je ravno zadosti za varno smučarsko turco brez nevarnosti plazov. In smo se odpravili na Gaipahoehe, z brezplačnega parkirišča malo … Beri naprej →
Vljudno vabljeni na podelitev priznanj najuspešnejšim v alpinizmu, športnem in lednem plezanju ter turnem smučanju, ki bo v sredo, 30. januarja 2019, ob 17.30 na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani (v dvorani Urška). Namen izbora je ovrednotiti najkakovostnejše alpinistične vzpone, vrhunske…