Kategorija
10.679 novic
Danes sem odšel na višinskega prvaka Nokbergov. Sneg na vršnem pobočju, kot je tu v navadi, spihan v spreminjajočo se mehko-trdo kložo. Le-ta seveda ne omogoča kakih smučarskih presežkov. Pravo veselje se začenja nižje, med prvimi drevesi. Zapornica (avtomatska, izgleda … Beri naprej →
V nedeljo smo bili na Kamnitem lovcu (2071 m). Jutranja megla po Zgornjesavski dolini se je do italijanske meje razkadila, oblaki so se začeli trgati in z belo pokrite smreke višje gori so se že odele v žareče barve jutranjega … Beri naprej →
  Nekaj časa zdržimo doma, potem pa je spet treba nekam iti in potipati skalo. Dan po vzponu je spokojni
Da spet prekinem tole tišino … Spet smučanje (jbg), spet kljukica na dolgoletnem seznamu želja, spet top tura v top razmerah, s spet dobro in tokrat bolj pisano druščino. 🙂 Obisk Vogla na Prešernov praznik je pokazal griffig lavinske razmere in za vikend nakazoval skorjo na južnih straneh. Ta
Vabljeni na planinski filmski večer E. M. Savellija – dvakrat po štirje filmi: 23. februarja v Črni Petek, 23. februarja 2018, ob 18. uri Kulturni dom Črna na Koroškem Vstop prost!
Malo zaradi Perotove objave, malo pa zato, ker nisva imela avstrijske vinjete, sva se čez koren podala proti Feistritzu in naprej proti kmetiji Peitler (parkirala sva sicer že spodaj, vendar je malo naprej od kmetije dovolj prostora) in zagrizla v … Beri naprej →
Včeraj smo se Rok, Robi, Marko in jaz namaškarani v smučarska oblačila odpravili proti Jesenicam in malček naprej, kjer smo pustili naše jeklene konjičke. Čez ravnice smo jih užgali po tanki snežni oddeji, ki pa je k sreči na 850 metrih nad morjem postajala občutno debelejša in trend naraščujoče ode
Že drugič smo na pobudo najbolj strastnih lednih plezalcev na odseku organizirali tabor v Cogne. V sredo, 7.2.2018, smo se odpravili na pot v zgodnjem popoldnevu. Dolga pot je zahvaljujoč časovnim kapsulam nekako minila, malo pred polnočjo smo bili v Cogne, polni navdušenja in pričakovanja. Prvi da
V soboto se je v našem družinskem planu preživljanja vikenda, ki je vključeval obisk Primorske, pojavila luknja. Ruj je precej burno odreagiral na redno šolsko cepljenje, zato je soboto preživel na kavču, midva z Janžem pa sva izkoristila prost “termin” … Beri naprej →

Poročilo, Turni klub Gora: Ker že nekaj časa nismo bili v teh koncih in je Peter naredil krasno reklamo, smo šli Boštjan in M&M pogledat, kako izgleda smuka "za vse prste polizat". Najprej smo povlekli špuro po Dolgi riži na Vajnež ("original" Dolga riža, ki pripelje nad Vajneževo sedlo). Z vrha smo odsmučali naravnost navzdol po vzhodnem pobočju in v rižo prismučali, kjer se le ta razširi. Po riži je bila smuka po nedotaknjenemu celcu nato fenomenalna vse do izravnave na 1500 m. Drugi vzpon po obljudeni Široki riži do grebena in samotno na vrh Stola; z vrha smo odsmučali naravnost po zahodne…
  V zadnjih letih bo to prvo izobraževanje takega tipa, na katerem boste bolje spoznali lavinsko opremo, tehnike iskanja, ipd. Tečaj je namenjen dodatnemu izobraževanju članov AO Kranj in je koristna dopolnitev oz. osvežitev obstoječega znanja, za katerega sicer upamo, da ga ne bomo nikdar potr
2 spusta za pustno soboto. Prvo rundo smo smučali na sosednjo stran, drugič pa na našo, do Mežice. Vozli smo fajn pršič, kljub ne najboljši vidljivosti. Jaka, Iča, Božidar, Ludvik, Franc, Gozdni in Štehi
Tokrat smo se Tom, Tanja in Jure odpravili s turnimi smučmi na Obir po širokem žlebu (Breite Rinne) od od severozahoda. Vremenska napoved je bila bila dobra, temperature par stopinj pod ničlo, nevarnost snežnih plazov po lawine.at 2. stopnje brez… Preberi več →
V petek podaljšanega vikenda, je bilo treba preživet na snegu in soncu in kazalo je, da bi jo bilo najbolje ubrati pod Katschberg. Na Hafnerju (2164 m) še nismo bili in po fotkah, je kazalo na prijetno smuko po senožetih … Beri naprej →

Poročilo, Turni klub Gora: V petek sva z Boštjanom vsak pustila po dva podpisa na SZ pobočju Ojstrnika, danes sva se z Marijano podpisala po trikrat in še kar nekaj prostora je ostalo za nove podpise. Razmere za pršičasto smuko so odlične, čeprav naju je tako včeraj kot danes morila megla. Včeraj taka za rezat, danes pa se je neprestano menjavalo od sonca do meglic. Danes sva se tudi zelo nazorno dala podučiti, kaj pomeni uničevanje pršiča. Vsem ponavljalcem, ki jih tura mika, bi v vednost sporočila, da je SZ pobočje Ojstrnika tudi po najbolj položni varianti turnosmučarsko kar strmo. Danes s…
Z Rokom sva pred pisarno skočila še na čudovito Jezersko. V "krasnem" oblačno-meglenem vremenu sva jo potegnila na Goli vrh (1787 m), kjer sem med potjo izgubil še stavo. Ves čas sem imel namreč v mislih, da je vrh nekaj več kot 1800 metrov visok, v resnici pa je manj. Roku sem tako da dolžan vrečo
Odkrivanje skritih in manj obiskanih kotičkov ima svoj šarm, še zlasti pozimi, ko si vsi kot hijene "prilaščamo" nezvožen pršič. Letošnja zima ga je k sreči nasula dovolj in za romantične raziskovalne duše se ga da navozit do obisti, kljub zares neverjetno velikemu obisku gora pozimi... Koliko še? V
Pozdravljeni, na prošnjo nekaterih članov, še enkrat sporočamo podatke glede članarine 2018: Članarina ostaja enaka kot do sedaj – 25€ in 10€ za družinske člane, študente, dijake in nezaposlene. Članarino prosim nakažite na klubski račun : SI 56 6100 0001 3983 285 – pri Delavski Hranilnici. Le