6 ur Barnika 2017
Datum: sobota, 18. 11. 2017, ob 8.00. Start ob 8.30. Obvezne prijave na: “info@pk-martincek.net”.   Vljudno vabljeni!
Kategorija
10.679 novic
Datum: sobota, 18. 11. 2017, ob 8.00. Start ob 8.30. Obvezne prijave na: “info@pk-martincek.net”.   Vljudno vabljeni!
Letos smo se za krompirjeve v Ziherl – Calderera familiji družno in finalno odločili, da gremo dalje tj. v Oltrefinale in se ne ustavimo cca 30 km prej v bolj znanem F. Ligure. Pri tej odločitvi je najbolj zalegla reklama Bolka (hvala za vodniček v fizični obliki in prihranjeno nalaganje in t
Med 1. novembrski prazniki smo Tinka, Jasmina, Bojan in jaz odleteli proti sončni Siciliji. Vseh 6 dni smo preživeli na
Zadnja ohladitev s padavinami je porušila moj notranji mir. Smučke so se pričele oglašati iz kleti. Ta pritisk je včeraj postal tako nevzdržen, da sem jih moral zvečer peljati na sprehod na Soriško planino. Snega je več kot kondicije, kot je izjavil moj sotrpin Boris na sprehodu. To je to, akcija.
V naši družbi se je v nedeljo s svojimi sošolkami in prijateljicami zabavala plezalka Sara, ki je v Trnovem upihnila že 8 svečk. Kljub malo slabšemu vremenu se nismo pustili in znova smo preživeli čudovito dopoldne v družbi 12 nasmejanih deklet, Saro pa smo na koncu presenetili s prav posebnim daril
  Ker je v Bribirju še dosti možnosti za nove smeri, nekaj neodkritih letal in pa lepih kotičkov za postavitev zaklada, letošnja »krompirjeva« destinacija ni bila neznanka. Tja smo ponovno odšli v klasični zasedbi Miha, Manjana, bica in jaz. Vreme je bilo vseskozi lepo, skala ostra, dostopi dok
Za nami je še eno uspešno izpeljano državno prvenstvo z veliko plezanja, zabave in "fajtanja". Organizatorji smo se potrudili, da smo ob pomoči zvestih sponzorjev vsem tekmovalcem in gledalcem pripravili izvrsten športni dogodek. Dobili smo kar nekaj novih državnih prvakov. Od n
Pa se je spet zbrala velika druščina in za praznike smo šli plezat v Paklo. Nekateri malo prej, drugi so prišli malo kasneje, na koncu smo zapolnili apartmaje pri Tinki in vsak dan stopnjevali plezalno formo, sobno jakost, kuharske veščine in gužvanje v “base kampu”. Vreme nam je odlično
Ena izmed želja za Nepal je bila, da opravim treking v dolini Langtang. Razlogov sem imel več. Prvi razlog je, da pustim nekaj denarja v vaseh, ki so bile močno prizadete ob potresu. Drugi je bila gora Langtanglirung, ki je verjetno vsem poznana kot gora, kjer je Tomaž Humar opravil svoj zadnji vzpo
V želji po čim boljši prenovi naše koče na Okrešlju, se je upravi odbor odločil, da pred pričetkom večjih posegov v kočo izvede anketo v kateri lahko podate svoje mnenje in želje.   Zato si prosim vzemite nekaj minut in odgovorite na vprašanja. Anketa bo odprta do 26.11. (nedelja). Povezava do
Kje? Na balvanu pri Hublju! Zakaj? Da bi se kaj naučili! In to tečajniki, ki so se poskušali izmotati iz “šalam” položaja, v nekaj, kar gre po vrvi nazaj gor. In nazaj dol. Večina jih je pri tem uživala, da so manever poskusili tudi večkrat.
Preteklo soboto zjutraj smo se na pot proti Rotewandu podali Grega, Marinka, Andrej Špiler in Jasna. V toplem soncu smo v super skali v področju Röthelstein plezali. Grega in Marinka sta plezala Schlagengrube, Andrej in Jasna, pa sta plezala Postlerweg. Za Jasno je bila to tudi prva dolga smer,
Na 5. tekmi za Državno prvenstvo v športnem plezanju, ki je bil ta konec tedna (4.-5. november 2017) v Škofji Loki, je naš klub zaradi odsotnosti ali obveznosti zastopala okrnjena ekipa. V soboto je v kategoriji starejših deklic do 16 let odlično nastopila Lucija Tarku&s
Kot se spodobi smo tudi letos odšli za 1. november v Paklenico. Zasedba je bila nekoliko manjša kot ponavadi, vendar nič manj zabavna in odbita. Z Matejem in Žanom smo preplezali kar nekaj smeri in dodobra izkoristili podaljšan vikend. Vreme je bilo odlično, kot tudi družba s člani AO Kranj. Splezal
Čeprav je od vzpona že kar precej vseeno objavljam, da prekinem tišino na strani, ker sem v drugem zapisu obljubil, da bo za Lepo špico ločen utrinek, ker gre za res lepo klasiko, ki je morda premalokrat omenjena, pa še ker, kot je kolega Luka že sam ugotovil na koncu svojega zapisa, da je smer slab
Letošnje babje leto je bilo že samo po sebi dolgo, malo smo si ga pa še raztegnili. Najprej smo se z Anko, Jakobom in Dominikom, soncu, malo tudi vetru, nastavljali v Paklenici, kjer smo si podaljšali prvi oktobrski vikend. Ob večerih smo lovili šotore in igrali dač, čez dan pa plezali v homogenih n
Malce daljše poročilo, kaj sem po hribih zanimivega počel v pretekli tretjini leta. Drugo polovico poletja smo skupaj s društvenima kolegoma, Tjaši in Gerbcem, obiskali dolino Masino, ki ponuja obilico trdnega granita v vseh možnih oblikah. Sam sem najprej v navezi z Neli preizkušal zaupanje v noge
V torek, 31.10.2017 smo izvedli tradicionalno reformacijsko turo, za katero smo tokrat izbrali Kamniško - Savinjske Alpe. Vreme nam je bilo tudi tokrat zares naklonjeno in kot nalašč za prečenje Zeleniških špic in skok na Planjavo. Tako smo se v zgodnjih jutranjih urah odpeljali iz Tržiča proti Kam
Šola športnega plezanja - jesen 2017 - 2 razpis
Omiš je zelo lep in prijeten kraj v tem letnem času. Ponuja prijetno martinčkanje na soncu in razgibavanje v vertikalnih stenah. Prav zato smo se odločili, da se vrnemo. Tako smo prva četverica odjadrali proti Dalmaciji. V močni burji in trdi temi smo dosegli hišico, ki je postala naš domek za nasle