Kategorija
10.665 novic
Do vključno četrtka 26.01.2017 zbiramo na sestankih Odseka vaše prijave za registracijo pri Komisiji za alpinizem (KA), ki: zahteva oddane vzpone na Moj AO (10 alpinističnih vzponov v letu 2016), stane 4€, plačano morate imeti članarino PD Kranj – PZS (poravnate jo lahko na PD-ju v času uradni
Že prejšnji petek popoldne sva imela z Urbanom (ao Radovljica) namen plezat Luciferja, pa sva zaradi štirih navez pred nama spremmenila načrt, ter odšla plezat Katarzo. Sveča je lepo narejena, stabilna in že kar lepo naluknjana. Včeraj pa sva se … Beri naprej →
Lokalna turna smuka 18.3.2016 …Tud lani je zima v domače hribe pršwa pozno,…tk da upanje ostaja. Zaenkrat se je, za prave zimske razmere, treba vozit grta skoz tunele in pa obujat lušte z lanskimi posnetki. 2016 je bvo fajn posebno … Berite dalje →
V nedeljo smo imeli tečajniki AO Kranj skupno ledno turo. Z mentorjem Lukom smo se odločili za slap Julijana v Trenti. Zelo zgodaj zjutraj (=ponoči) smo skupaj z Davidom in Bojanom odrinili proti Trenti. Kmalu je Luka ugotovil, da je doma pozabil svojo super malico – solato s piščancem (ki pa je še
V nedeljo smo imeli tečajniki skupno turo. Plezat smo šli slapove med Trento in Rabeljskim jezerom. Marko (lanski tečajnik) in Marko (letošnji tečajnik) sva bila deležna Sebatove zagnanosti in prvi smo napadli Kuklo v Trenti. Slap je širok za dve navezi, led pa veliko boljši kot na tečaju pod Prisan
Z Andrejem Likarjem sva šla v omenjen slap. Slap, ki leži nad Končarjevo domačijo imenujemo tudi Končni žleb. Malo sva bila pozna, a je kljub soncu slap zdržal. Zgornji del je zelo tanek in se ob takšnem soncu zelo topi in podira.   V ponedeljek pa sem splezal še levo grapo v Črniku, ki je [
SREDA 01.februar ob 19.00 V Mladinskem centru Radlje Korošec ANDREJ JEŽ, letnik 1994, sodi med zelo obetavne mlade alpiniste. S svojim pristopom do alpinizma in do življenja samega dokazuje, da se z močno voljo in predanostjo svoji lastni poti, da doseči vse. Je alpinist, član GRS Koroške in član
V petek 20.01.2017 smo gostili mlade člane roda Koroških Jeklarjev(Rod Koroških Jeklarjev Ravne na Koroškem). Predstavili smo jim osnove v svetu plezanja, nato pa so se vsi preizkusili v plezanju na mali in visoki plezalni steni. Prijetno druženje so zaključili s pravim taborniškim pozdravom. Še več
Na klubu imamo še nekaj novih ŠAO majic, ki jih je možno dobiti na ferajnu. Za dodatna vprašanje kontaktirajte Urško (041-238-833).
V torek, 24.1.2017, sva se skupaj z Alešem podala proti Logarski. Ker so vremenske razmere ledu dokaj naklonjene, sem si sam vzel dopust, Aleš pa je svoje oddelal ponoči. Kljub temperaturam pod – 10, zjutraj je bilo -14, je bil led na posameznih detajlih pravi putr. Najprej sva se podala v Raz
V nedeljo smo se v okviru letošnje šole spet zbrali v Idrijski Beli. Glede na ledne razmere je bila tudi udeležba
Ne mine en dan, da bi si dali gmah in tako smo danes Tone, Erik in jaz popoldne po službi spet rinili tja, kamor nam nebi bilo treba, tokrat pod Predel, slap Strmec. Od prejšnega tedna je v malo boljšem stanju, še vedno pa so deli, ko se talarji kar nočejo nehati delati in vse […]
Danes dopoldne sva se s Tonetom znova mudila v Pečeh nad Prodami.Namen je bil tak,da iz prve vidiva ,kakšne so snežne razmere v visokogorju,predvsem pa ,da splezava novo linijo,ki jo Tone dobesedno vidi od svojega doma na Bukovem in ga je ,razumljivo,izzivala.Snežne razmere so slabe.Suh sneg je še n
V petek na KOFFU smo formirali ekipo za sobotno turo in tako smo v soboto zjutraj ob petih na pot proti Flachauwinkl-u krenili Boris, Grega, Jaka, Andrej, Iki in Iva. Že na parkirišču kjer je izhodišče za Benzeg in Schilcheck … Berite dalje →
Ko sva s Tedijem tuhtala, kaj nama je še zlesti letošnjo sezono, sva se hitro zedinila, da je to lepotec po imenu Peričnik. Predvsem zato,ker se ne naredi prav pogosto. Cesta proti Vratom je splužena do konca Mojstrane, vendar se da naprej tudi z osebnim avtomobilom. Že iz parkirišča pred kočo zagle
Od petka 27.1.2017 dalje je možno tudi plezanje na plezalni steni v Rdeči dvorani. Termin za plezanje je namenjen vsem članom ŠAO, ki imajo poravnane obveznosti do odseka (plačane članarine). Kdaj? Vsak petek od 18:00 do 21:00 OPOMBA: V primeru… Preberi več →

Teden se je že dodobra začel, tekom današnjega dne pa pričakujemo kopico dodatnih objav v zvezi z dogajanjem med vikendom. Nekateri slapovi so očitno odlično narejeni, saj je med objavami zasledili kar nekaj dobrih vzponov. ⛄️ Nekateri so pršič iskali v tujini (Visoke Tatre in različne lokacije v Avstriji), spet drugi pri nas..🎿 - www.vzponi.si - novice s hribov na enem mestu. Priložena fotografija je bila posneta danes, prikazuje pa Dravo med Vuzenico in Radljami, v daljavi pa se lepo vidi Pohorje (med drugim tudi proga Kaštivnik na smučišču Kope). 😉 Avtor fotografije: Slavko Prijatelj
V soboto 21.1 se nas je nabralo kar nekaj turnašev, ki smo bili željni pršiča, ki ga v Sloveniji očitno
S Tanjo sva se ta vikend odpravila na Primorsko (seveda v gorski del 🙂 ) in na Gorenjsko plezat ledne slapove. V Logu pod Mangrtom sva v soboto splezala prvi del Levega slapa pod belo skalo (WI3, 100m). Slap sva… Preberi več →