Lucifer-Nočna izmena
V ponedeljek 16.1. po službi štartam proti Ljubljani, od koder pot nadaljujem z Jakom in Matjažem (oba AK Vertikala). Že na dostopu
Kategorija
10.674 novic
V ponedeljek 16.1. po službi štartam proti Ljubljani, od koder pot nadaljujem z Jakom in Matjažem (oba AK Vertikala). Že na dostopu
Danes smo se štirje člani ao (še Marko, Andrej in Grega) odpravili v Trento “okrog rit v varžet”, saj je Vršič kljub trudu cestarjev neprevozen. Veter pač sproti dela zamete. Plezali smo Julijano in Kuklo. Razmere za plezanje zelo dobre, … Beri naprej →
Danes sem bil v Peklu pri Borovnici. Pravilo rana ura-zlata ura se je obrestovalo. Bil sem sam, spremljalo me je belo tihožitje, mir, led, žuborenje vode in uživancija. Na koncu, že v sestopu, me je doletelo nepričakovano, vendar za Pekel skoraj že običajno kopanje v hladni »peklenski« vodi.  
Končno…..ledni dan za začetnike nedelja, 15.jan. 2017 Zima nas je končno obdarila ……s tistim tapravim mrazom, ko se delajo ledene sveče, zaledenijo površine jezer in ribnikov, za tiste nekatere navdušence pa grape, potoki in slapovi, ki nudijo tako težko pričakovano… Preberi
V soboto smo se nekaj naših in nekaj zunanjih odpravili pogledat snežne razmere k sosedom v Avstrijo. Cilj je bil Schilchegg (2040m) oz. Šilček po naše, itak!. Meni se je že na parkirišču smejalo; snega čez glavo, dobra podlaga in še kar snežilo! Vzpon smo zmogli kar hitro, ker je bila gaz že nareje
Na spodnji povezavi si lahko ogledate razpis 20. Memoriala Luke Karničarja in Rada Markiča, ki bo štelo tudi za DP v parih. RAZPIS
v nedeljo 15.januarja je bilo v Ratečah globokih -19 stopinj, kar smo nekako zignorirali in nadaljevali vožnjo proti Rabeljskemu jezeru, kje je termometer kazal znosnih -16. Ura je bila zgodnja, zato smo okupirali prazno parkirišče in se odpravili v zatrep … Beri naprej →
Na internetu sem zasledil, da so v Bohinju dobre ledne razmere, zato sva se skupaj z Andrejem odpravila pogledat kaj je na stvari. Ob 5:30 se dobiva v Sežani, pretovoriva stvari v moj avto in štartava proti Bohinju. Najprej se nameniva v Slap »Vis-a-vis« ,ki se nahaja v t.i. Soteski . Parkirava avto
Narodni šport Slovencev je pretentati oblast in opraviti nekaj na črno. Zavezništva na tem področju so razvejana, zato ne čudi, da sta se naš Jaka in Miha Klavžar (AO Idrija) namenila ponoči preplezati Luciferja. S to namero se je preko zvitih, vendar popolnoma zakonitih metod seznanila oblast v vlo
Tone Škarja, alpinistični in odpravarski veljak, uspešen publicist ter vodja številnih alpinističnih odprav, tudi leta 1979 na Everest, je 15. januarja dopolnil osem desetletij. Njegovo delovanje mu je prineslo dve Bloudkovi nagradi in številna druga priznanja, stanovski
Končno smo lahko po slabi lanski ledni sezoni, spet okusili prijetne občutke, ko okla cepina zagrabi v led in noge premagujejo višino na prednjih zobih derez , tisto ščemenje v mečih in rokah, drgetanje na štantih ter toplo bolečino, ko kri zopet doseže konice prstov na rokah. Za nekatere norost,
Iz zimskega frikanja se da z lahkoto narediti celodnevno turo: vstaneš v temi, potem nekje po poti piješ (pre)dolgo kavo, potem parkiraš eno uro hoda predaleč, ker ne verjameš v svoj avto, potem si privoščiš raztežaj plezanja epskih časovnih razsežnosti po tankem ledu, potem uživaš v samoti grabna,
V smučarsko eni najbolj erotičnih sezon, ko sem si v visokih gorah Alp prismučal več kot 150.000 višinskih metrov prvovrstnega pršiča, se nama je s Klemnom iz športne trgovine ActionMama porodila ideja o projektu, ki bi pripomogel k varnosti zimskih obiskovalcev slovenskih gora. Povezal sem se z vse
V soboto smo šli z Marušo in Maretom na prvo smučarsko turo pri nas - sredi januarja! Kar je še vedno en mesec prej kot lani... ;) Dan je bil krasen, zasneženi hribi, sonce in razgledi, kaj bi še rabili? No, malo več snega ne bi škodilo. Pa nam je bilo tako luštno tam gor, da se nismo pustili spravi
Lepega nedeljskega jutra, ob ugledni frikovski uri 7.00, smo se z Andrejo, Lukcem in Mihcem odpravili poiskat kakšen fajn slap. Na kavi srečamo še Matjaža, ki se je s soplezalcem prav tako kot mi odpravljal proti Zajezerom. Ko parkiramo, se mimo nas sprehodi 7 klajmberčkov, za nami parkira še nekaj
Obrnili smo nov list v naši Alpinistični knjigi. Tokratna zgodba je navdušila tečajnike, ki so ob spoznavanju novih plezalnih prvin hitro pozabili na mraz in navdušeno odpikali svoje prve ledne metre. Čestitke vsem tečajnikom, ki so že nekajkrat v preteklih mesecih pokazali, da so iz pravega testa.
Že dolgo nisem ničesar napisal, a nič bat, bom nadoknadil. 🙂 Zdaj, ko so idealne razmere mimo, pa tako ali tako je povsod v ledu gneča, lahko naredim malo reklame za nazaj.   Sinji slap Letos sem bil v službi na vrsti za dopust okrog novega leta, zato smo petek, 30.12. izkoristili za Sinji sla
V smučarsko eni najbolj erotičnih sezon, ko sem si v visokih gorah Alp prismučal več kot 150.000 višinskih metrov prvovrstnega pršiča, se nama je s Klemnom iz športne trgovine ActionMama porodila ideja o projektu, ki bi pripomogel k varnosti zimskih obiskovalcev slovenskih gora. Povezal sem se z vse
Z Bojano in Romanom smo danes splezali slap “Gozdna vila” na Spodnjem Jezerskem. Bila je dobre volje, v novi beli obleki in nas prijazno spustila čez.