AŠ: Priprava in izvedba plezalnega vzpona
V četrtek, 17.11.2016, ob 18:30 ima Alpinistična šola (AŠ) v prostorih odseka predavanje: Priprava in izvedba plezalnega vzpona. Predava Rok Brilej.
Kategorija
10.679 novic
V četrtek, 17.11.2016, ob 18:30 ima Alpinistična šola (AŠ) v prostorih odseka predavanje: Priprava in izvedba plezalnega vzpona. Predava Rok Brilej.

👉 Predstavljamo novost spletnega mesta vzponi.si - interaktivno iskanje novic s pomočjo virtualnega zemljevida. Funkcionalnost omogoča, da s pomočjo klika na zemljevid poiščete novice, ki pripadajo planinskim društvom / alpinističnim odsekom v določeni regiji. Vabljeni k ogledu! # http://vzponi.si/Novice-s-hribov/Interaktivno-iskanje?Regija=vse (* Utrinek je nastal 28. avgusta med opazovanjem sončnega vzhoda na vrhu Triglava) ☀
Eni ob morju, drugi na snegu! Nedelja,13.11.16:Pohorje,torek, 15.11.16: Smrekovec Snega zadovoljivo veliko, mehak kot puh in še okrogla luna se nam je smejala!      
Gregorčič je namignil, naj v soboto od doma ne odhajamo prezgodaj, in nebodigalen smo Sandra, Klaudija, Janko, Marko in Marjeta takoj poslušali. Poteza se je izkazala za odlično, saj smo si morebitne zablode vsaj v prvem delu prihranili. Nekdo je zagazil pred nami. Ko sta se naša nesojena vodnika ob
Vokviru letošnje alpinistične šole, smo uspeli zbrati ekipo in se kljub ne najbolj idealne napovedi podali še zadnjič letos na jug. Posredujem vtise naše uradne fotoreporterke Kaje Kos: Jan včasih kar sam prepriča vreme, da nekako zdrži… Tudi tokrat se njegova sposobnost ni izneverila, kljub t
  Komisija za alpinizem pri Planinski zvezi Slovenije ima trenutno objavljena dva razpisa, in sicer: Razpis za vodjo odprave KA PZS Prijave do ponedeljka, 5. decembra 2016, do 24:00 h Razpis za akcije Komisije za alpinizem 2017 in 2018 Prijave do ponedeljka, 6. marca 2017, do 24:00 h.
Kot so poročali že sotrpini, se je zima v hribih začela. Midva z Andrejem sva se odpravila lovit sončne žarke ter preverit debelino snežne odeje. Izbrala sva mojo priljubljeno destinacijo za otvoritve zimskih sezon, Kredarico.Snega je že na izhodišču na koncu Krme 10 cm, ki se počasi stopnjuje do pr
V nedeljo 13. novembra smo Maja, Dare, Mare, Aleksandra in Raf lovili sončne žarke na Primorskem, v Stadorju. Dokler je sijalo, je bilo prav prijetno, ko pa je nebo prekrila koprenasta oblačnost, pa je z zasneženih vrhov takoj zahladilo. Smeri … Beri naprej →

👉 Prve objave ob koncu vikenda so že tu! K tokratni objavi prilagamo še nekaj fotografij z današnjega potepanja po pobočjih Uršlje. Sprva megleno jutro se je razvilo v prelep in precej mrzel zimski dan. ⛄ Razgledi so segali vse do Triglava, videle pa so se tudi gore s sosednje Avstrije - že dolgo ne tako čisto!! 🎿 Vabljeni k ogledu! http://vzponi.si/ #vzponisi #Uršlja #zima
Leto je spet naokoli in spet nas čaka sedaj že tradicionalna bolder tekma PKRS! Kdaj: petek 2.12. od 19.30-21.00 ure Kje: na prenovljeni steni v Rogaški, tako da bo letos še bolj zanimivo Zakaj: ker bom po dolgem času videl večino članov na kupu, kaj novega izvedel in mogoče celo bil deležen kakšne
Danes na Jezerskem, kjer je čisto prava zima! Sneg, sonce, mraz, vroč čaj in razgledi... to je to! :)Najbolj presenečen sem bil, da sem bil kot pešak v manjšini. Snega je res kar nekaj: že vas je lepo pobeljena, pri Anceljnu ga je kakih 10 cm, pri Karničarju pa vsaj 30 cm! Kljub temu za moj okus pre
Dolgo, zelo dolgo sem bil prikovan na dolino oziroma druge športe, ki so bili sicer odlično nadomestilo, pa vendar sem se svoje prve hribovske ture po več kot enem letu veselil kot otrok. Plantarni fasciitis je - upam - preteklost in če je soditi po današnji turi si obetam ničmanj kot fantastično zi
Tisti občutek, ko bi po preplezani smeri najraje pustil plezanje in se posvetil bolj varnemu športu kot je naprimer ameriški nogomet ali rugby. Ko se plezanje iz lahkotnega poplezavanja sprevrže v boj za preživetje. Skratka, pozdrav poletju. V soboto, 27.8.2016 sem se šel ogrevat na hrib nad dolino
Načrtovani ogled Bivaka II ni uspel, ob 8:45 sem na 1930 m n.v. obrnil. Na 1600 m se začne resnejše gaženje, kmalu se »dober občutek« postavlja pod ? Zgleda, da je pred sneženjem deževalo, zato se višje pojavlja trda vmesna plast. In ko na napihanem zagaziš do prašnikov, se želje ohladijo! Glede na
Za krompirjeve počitnice je Alpinistka končno stopila na ledenik nad Courmayeurjem. Pozdravilo nas je perfektno vreme, veliko frišnega snega in zelo znosne temperature za nekajdnevno bivanje v šotorih :). Za piko na i pa so poskrbele niti ne tako slabe razmere za plezanje, vsaj v tistih smereh, ki s
Danes sva šla z Gresom malo gazit proti Kamniškemu sedlu in lahko z gotovostjo rečeva, da se je zima začela in da že pošteno tolče s šapami :). Snega je bilo ogromno, tako da sva iz varnostnih razlogov opustil ritje sedla :). Bilo je vseeno fino, veter je napravu piling na obrazu in šnopec pri Jurju
V tem mesecu začnemo z rekreacijo za člane ŠAO v Osnovni šoli Šoštanj, ter treningi v fitnesu. Plezalna stena v OŠ Šoštanj je na voljo članom AO vsak petek med 17:30 – 20:30. Vstop v dvorano v copatih. Informacije: Uroš Acman 031… Preberi več →
Oj, ena po mojem zlo uredu stvar za comunikacijo med člani naveze (no ja, bl za tiste ki imajo dost keša…:)): http://www.ceecoach.eu/en/ LP, R.
Ne vem točno, kje bi začel, ker se je res dogajalo. Po spomladanskem klasičnem maratonu v slovenski Istri, sem nekako zopet dal več poudarka plezariji. Posledično smo cela familija(Sabina in Matic)več časa preživeli v naravnih plezališčih ,predvsem Baratroju ,Pajkovi strehi pod veliko osapsko steno,