26.07.2016: Dolgi hrbet - Trikot
V soboto sva se z Jakom zadrževala v severni steni Dolgega hrbta in sicer v smeri Trikot.clanki
Kategorija
10.679 novic
V soboto sva se z Jakom zadrževala v severni steni Dolgega hrbta in sicer v smeri Trikot.clanki
Danes sva se z Maretom podala v severno steno Nad Šitom glave. Plezala sva v naslovu omenjeno smer.clanki
V petek po službi smo se štirje odpeljali v Logarsko in peš na Okrešelj. Joul, Tadej, Rok P. in Rok H. Zvečer pred kočo usklajujemo še zadnje podrobnosti pred vzponom naslednjega dne :) na koncu se odločimo za Vzhodno IV/III, 350m v Mali Rinki 2289m.
Že v soboto popoldne sva se z Ivanom podala v Koritnico. Prenočila sva v lovski koči, na vrhu je prostor za plezalce. Ob 4h sva se podala v smeri Jalovca po markirani poti na Kotovo sedlo. Dve uri sva rabila do vstopa v steno, kjer pa težko najdeš pravi vstop v smer. V začetku sva […] The post
Smer sta v poznih dvajsetih letih prejšnjega stoletja preplezala vrhunska bavarska plezalca Adolf Deye in Rudolf Peters. Glede na to, da so ti plezalci iz munchenske plezalne šole že pred prvo svetovno vojno plezali šesto stopnjo v Wilderkaiserju in Wettersteinu, se ne gre čuditi drzni liniji in kva
V pričakovanju poslabšanja vremena smo danes bolderirali v Gradcu. Na koncu poslabšanja (še) ni bilo, a smo se vseeno naplezali.
SEZONA 2016 – 2017 Priprave na novo sezono so že v polnem teku! Najprej pride tradicionalno šraufanje! Steno bomo do golega slekli in jo ponovno oblekli v nove kombinacije oprimkov in volumnov! Za kar najbolj kvaliteten trening! Plezanje za otroke in mladino se začne 12. septembra, do 23. sept
No, kako naj začnem..? Po svojih fiaskih v mojih zadnjih smereh sem se zaprisegel, da ne bom več glumil po tem našem blogu, ampak bom najprej kaj splezal in šele potem začel spet glumiti. In evo me, spet glumim, le da tokrat naj bi imel kao izgovor. Situacija spet klasična, dan prej je bil žur, [
Včeraj sva s Tonetom splezala smer,ki spada v repertoar znamenitih Skalašev( Čop,Jesih,Tominšek…) in ima že dolgo brado ,saj je bila prvič splezana leta 1927.Kaj je naju čakalo v njej?Vsega po malem.Prva tretina smeri poteka po zagruščeni grapi,ki je bila tokrat v spodnjem delu v snegu in te
Spodobi se in pravično je, da Bratovsko smer preplezaš z bratom, zato sva se jo lotila Joštom. Smer je bila eden od mojih poletnih ciljev, saj še nisem bil tisti dolini, kaj šele v steni Srebrnjaka. Na koncu sva se strinjala, da sva bila oba presenečena. Nad lepoto okolice in lepoto smeri. Smer je
Da ne bo samo plezalnih prispevkov, dodajam še enega pohodniškega.clanki
Začetek letošnje šole športnega plezanja - »ŠŠP jesen 2016« je v torek, 4.10.2016, v Športni dvorani Bistrica. Več na: https://alphut.net/19/sola-sportnega-plezanja
Včeraj. Štart z Vršiča, pol ure pristopa do Pocarske. Prva naveza: Barbi in Magdalena. Druga naveza: Jernej in jaz. Smer navrtana, skala večinoma solidna, napredujemo brez težav, na vrhu kratek počitek z ležanjem na travi, po stezi nazaj dol in nekaj metrov desno od Pocarske vstopimo še v Pstuha. Sm
Zapisan je še en prelep dan. S Tonijem sva že zgodaj krenila na pot k iskanju prelepih razgledov. Smer, ki sva jo plezala, ne potrebuje odvečnih besed. Nič zahtevnejšega, skala odlična, smer v celoti prav zares sproščujoča in užitkarska. Poleg pa še odlični razgledi, ki jih je sicer na momente zakri
Vrhunska plezarija, odlična družba, lepo vreme, romantični razgledi in čudoviti hribi. 17 članov AO in GRS Kamnik smo v času od 1.-13.7.2016 preživljali lepe trenutke v objemu gorovja Picos de Europa (Španija). odprave
Picos de Europa - Vrhunska plezarija, odlična družba, lepo vreme, romantični razgledi in čudoviti hribi. 17 članov AO in GRS Kamnik smo v času od 1. - 13. 7. 2016 preživljali lepe trenutke v objemu gorovja Picos de Europa (Španija). Vreme je bilo kljub slabi vremenski napovedi idealno - visok
Vrhunska plezarija, odlična družba, lepo vreme, romantični razgledi in čudoviti hribi. 17 članov AO in GRS Kamnik smo v času od 1.-13.7.2016 preživljali lepe trenutke v objemu gorovja Picos de Europa (Španija). galerije
Vreme ta vikend ni bilo takšno kot je bilo napovedano par dni nazaj tako, da je bil čas za plan B. Namesto v Kratko nemško sva se z Rajkom odpeljala plezat na Vršič.clanki
V nedeljo 18.7.2016 smo se družinsko odpravili v goro. Spet po starem preizkušenem sistemu naveza stricev in naveza nečakov.Z Jernejem se odpraviva v Veliko Mojstrovko, kjer sva plezala Smer Debeljakove IV+/450m. Stara klasična smer z nenajboljšo skalo ponuja polno lepih in lahkih prehodov. Strica p
V dolino Krme se z Matejem P. pripeljeva v petek ponoči oz. je že sobota. Na hitro si na parkirišču urediva ležišče in ob 1:30 že gledava v zvezdnato nebo in zaspiva. Noč je kratka in vetrovna, ob 5ih sva pokonci . Urediva opremo, malo pojeva in nato po serpentinah v klanec do vznožja stene. Že med