Kategorija
10.679 novic
V soboto sta se Tomaž in Stane odpravila na Vršič v smer po zajedi.
V nedeljo, 21. 6. 2015, smo letošnjo plezalno sezono zaključili s plezanjem v skali. Ob pol osmih zjutraj smo se zbrali in se čez hrvaško mejo odpeljali proti Kalniku. Ko smo prispeli na cilj, smo se najprej ogreli in naužili lepega razgleda. Polni energije smo se lotili plezanja. Plezali smo lažje
V soboto, 30. 5. 2015, nam je končno vreme bilo toliko naklonjeno, da smo izpeljali že težko pričakovani plezalni dan v naravnem plezališču. Odpravili smo se na plezališče Lavamund, ki se nahaja na avstrijski strani pri Dravogradu. Ob 8.00 uri smo se zbrali na Ormoški cesti pri nakupovalnem središču
Novi pripravniki športnega plezanja smo se v nedeljo 7. 6. 2015 s svojimi družinami in v družbi z izkušenejšimi plezalci podali na Pod Reško planino. Za nekatere rana ura odhoda se nam je obrestovala. V plezališče smo prišli prvi in si tako zagotovili dovolj prostora za plezalne užitke. Dan je bil e
Čeprav sem imel danes izpit, sem se v prepričanju da tega obvladam včeraj zagnal v Bratovo Peč preplezat smer, ki jo je pred leti navrtal Klemen Mali.

Poročilo, Turni klub Gora: Zjutraj ob 3h štart iz Garaž, ob 6h na vrhu. Noč in jutro sta bila jasna, sneg kaj več kot za hec ni pomrznil, temperature visoke. Z vrha sem odsmučal dvakrat, po dveh zanimivih smučarskih linijah desno od vpadnice. Žal smučanje ni bilo nič posebno zabavno in je bilo zaradi gnoja na strmem terenu ravno še v mejah sprejemljive varnosti. Za dodatek sem s sedla FKK skočil še na zahodni predvrh Breikopfa. Smuka po položnem terenu je bila v gnilcu kar luštna, prismuča pa se točno do klopc na koncu Gamsgrubenweg. Tuneli so odprti, dve izpostavljeni snežišču sta zavarovani…

Vreme se žal ni držalo napovedi, zjasnilo se je precej kasneje, šele s svitom, tako da je zanič pomrznilo. Za nameček se je mnogo prezgodaj zabutalo, že ob devetih, pol ure kasneje pa še nemarno zameglilo. Z Boštjanom sva bila na vrhu Malega Kleka tako pol ure prepozna, na obisk višjega brata v gnoju in megli nisva pomislila... Snega je nad Kalsom nasploh kar veliko, smučati se je dalo z Malega Kleka in se s tremi kratkimi prestopi prismučalo na 2300 m.
  Po aprilski čistilno-urejevalni akciji naravne stene Perovo smo športni plezalci in alpinisti PD Kamnik v petek, 29.5.2015, izvedli zdaj
Lepo vabimo vse otroke na zaključno tekmo, ki bo v nedeljo, 7.junija. Urnik tekmovanja: Urnik tekmovanja: 9.00 – 11.00 – letnik 2006 in mlajši, ter vse ostale kategorije (od letnika 2003 naprej)   11.30 – 13.30 – letnika 2005 in 2004   Na tekmo pridite petnajst,
V Šmartnem pri Litiji je v soboto in nedeljo, 23. in 24. maja potekala prva tekma za državno prvenstvo v težavnosti za sezono 2015. V dveh dneh tekmovanja so se v smereh na umetni steni v Športni dvorani Pungrt preizkusili tekmovalci vseh kategorij. Skupno jih je nastopilo 190. Zmago v članski konku
Objavljamo fotografije iz DP v Športnem plezanju v Šmartnem (klik na naslov novica ali spodaj na preberi več). Spodaj so objavljene fotografije tekmovanja srednjih in mlajših kategorij. Fotografije tekmovanja članov in članic so na voljo na povezavi – fotografije DP Šmartno 2015, finale člani
Tabor 2015 - Biancograt na Piz Bernina in Levji greben na Matterhorn.Plezalni klub Novo mesto je organiziral Tabor 2015 v Alpah v Švici od 6.9. - 12.9. za člane PK Novo mesto in zunanje, pogoj je opravljena alpinistična šola.Priprave: - 22.8.2015 Triglav, Bavarska smer z Zimmer Jahnovim iz

Izhodišče je zavetišče Dibona (2037 m), po cesti (višje po široki stezi ali uhojenih potkah) je do žlebu tik ob steni Tofane 300 vm, tam se je tudi začela strnjena snežna podlaga. Po žlebu, ki višje zavije levo, do vrha in mimo zapuščenega zavetišča do večjih balvanov, kjer stopimo na vršno severovzhodno pobočje Tofane di Rozes. Na razmočen sneg je dan prej padlo kar nekaj mokrega snega, preko noči pa je pomrznila le tanka skorjica, ki jo je sonce takoj stopilo - pri peš hoji se je mestoma vdiralo tudi do pasu. Nadaljevala sva mimo stolpa Marietta direktno proti vrhu, kjer sva imela v gnoju k…
Vabljeni na dobrodelno predavanje in otvoritev fotografske razstave Ota Žana POTRES V NEPALU v četrtek, 14.5.2015 ob 20. uri na grad Khislstein v Kranju.

Vallon Popera (Forcella Rivetti) Izhodišče koča Lunelli (1568 m), sneg se začne v krnici Popera (1900 m), žleb Omicida v Monte Popera je izgledal slabo, od blizu je bilo potem še bolj razbito in za nameček odsekoma še požlejeno, zaradi nemarne drče po celotni širini sva obračala nekje na tretjini višine. Nadaljevala sva proti sedlu Sentinella, a naju je spotoma premamila desna škrbina stolpa Rivetti, ki se je bahala z gladko flanko. Za priboljšek se je od blizu izkazalo, da gre za pošteno strmo flanko (50° in več, 100 m)... Marmolada, Punta Penia Smučišče nad sedlom Fedaia ni več zvezno zalit…
Obveščamo vse, da bo v SREDO, 29. aprila, na steni v Šmartnem (mala in velika stena) mogoče plezati od 17.00 do 19.00. Večerni termin odpade!

Na italijanskem forumu so že dva tedna na vse pretege hvalili smučarske ture in snežne razmere v Sekstenskih Dolomitih in se nismo (Boštjan, Meta, Marko) več dali prositi. Na izhodiščih je snega sicer precej pobralo, a se je še vedno dalo prismučati do ceste. Sam ambient pa je z "neskončnimi" naostrenimi turni naravnost spektakularen. Zagotovo še pridemo, kajti nekaj tur je še ostalo zabeleženih. In še za ponavljalce: na "italijanski" strani poznajo samo italijanska imena gora, na južno tirolski strani pa samo nemška - vsi so "popolni" lokal patrioti... Cima Bagni, 2983 m (Canalone Witzenmann…