
Letošnji Macesnovec zame prav nič zlat
Normal 0 false false false X-NONE X-NONE <w:LatentStyles DefLockedState="false" DefUnhideWhenUsed="false" DefSemiHidden="false" DefQFormat="false" DefPriority="9
Kategorija
14.152 novic

Normal 0 false false false X-NONE X-NONE <w:LatentStyles DefLockedState="false" DefUnhideWhenUsed="false" DefSemiHidden="false" DefQFormat="false" DefPriority="9

Mesto pristanka misije Apollo 11 je v južnem delu Morja tišine med kraterjema Sabine in Moltke. Mesto so izbrali, ker je pretežno ravno in je dokaj v bližini Luninega ekvatorja, zaradi česar je bilo tam relativno “enostavno” pristati. Ne pomaga kako velik teleskop imate, ostankov misije

....narediti dobre smučarske proge (zato odlična smuka), vpliva na količino snega, pa kljub tistemu, ki prebiva v Vatikanu več kot očitno nimajo.Margarita je najvišja točka smučišča nad prelazom San Pellegrino. Vzpon s smučmi zaradi dveh črnih prog ne dovolijo, tako da se kmalu spodaj v gozd skrije

Turnosmučarski in kolesarski odsek PD Kamnik razpisuje nadaljevalni tečaj turnega smučanja s pričetkom

Consavont 893 mMonte Ciucis 1315 mGorniška skupina PD Rašicaudeleženci: Janez Alenka, Marjan, Mitja, Gašper, Marko, Marko, Andrej, Anka, Tomaž, Matjaž, Primožtrajanje: 8 ur 35 minvišinska razlika: 1600 mdolžina: 15,4 kmZadnja tura gorniške skupine je praviloma sredogorje nekje v Zahodnih Julij

Nad prelazom San Pellegrino je zasneženost tako klavrna, da kar glava peče. Smučišča so z umetnim snegom vzorno uredili, naravnega je pred dnevi nekaj zapadlo, a ga je veter očitno odpihnil. Ponavadi ta nekje obleži, a tu je videti, da je šel neznano kam.Po včerajšnjem ogledovanju s prog smučišča, m

Jurij Vega je znan slovenski matematik in izmed eden dveh Slovenec, po katerem so poimenovali krater na Luni – krater Vega. Drugi je krater Stefan, poimenovan po Jožefu Stefanu, ki žal leži na nevidni strani Luni. Krater Vega ima premer 76km, kar ga uvršča med srednje velike kraterje. Poleg te

Današnji cilj ni bil čisto točno določen,smer Obertauern, potem pa bo kar bo. Ustavimo se malo pred Obertauernom, parkiramo ob cesti in takoj na smuči. Kakšen privilegij v teh smučarjem nenaklonjenih časih. Najprej po cesti do planine Schaideralm, nato se usmerimo proti Sichelwandu. Na grebenu sledi
Začel sem v megli blizu vasi Renke. Podal sem se v smeri vasi Šumnik, a sem po približno 5 minutah zavil ostro desno na gozdno vlako in se po njej vzpenjal v serpentinah. Višje se vlaka konča, nadaljujem levo v smeri bližnjega poraščenega grebena in se po njem vzpenjam. Tu in tam je bilo videti sledi predhodnikov. Kmalu se povzpnem do naslednje vlake oz. kolovoza, kjer me obsije sonce 😀. Zavijem desno (levo bi prišel v vasico Tepe) in sledim položnemu kolovozu naokoli. Meglice se podijo sem ter tja, prav lepa kulisa je 😍. Kmalu se kolovoz konča in sledim prečni poti, ki čez nekaj časa…

Začel sem v megli blizu vasi Renke. Podal sem se v smeri vasi Šumnik, a sem po približno 5 minutah zavil ostro desno na gozdno vlako in se po njej vzpenjal v serpentinah. Višje se vlaka konča, nadaljujem levo v smeri bližnjega poraščenega grebena in se po njem vzpenjam. Tu in tam je bilo videti sled

Himalaja … brez dvoma večna privlačnost za vse ljubitelje gora. In ideja, da 14 dni samo hodiš tam med najvišjimi vrhovi na Svetu je za hribovske duše huda skušnjava. Tokratna priložnost je nastopila ob 20. obletnici našega društva in jubilejna odprava je bila zastavljena za čim širši krog ude

Normal 0 false false false X-NONE X-NONE <w:LatentStyles DefLockedState="false" DefUnhideWhenUsed="false" DefSemiHidden="false" DefQFormat="false" DefPriority="99"

Naredil sem animacijo polovice Luninih men od ščipa do mlaja. Druge polovice (od mlaja do ščipa) pa za enkrat še nisem uspel posneti v celoti, ker Luna v teh menah vzhaja izredno pozno. Jaz pa zaradi bolezni ne smem biti dolgo pokonci. Na GIF animaciji je opaziti, da se od ene slike do naslednje sli

Nad cerkvijo sv. Magdalene v dolini Giesertal v taki količini snega ciljev ni prav dosti. Danes sem nad družinskim smučiščem samo sledil nekaj dni stari sledi, ki me je pripeljala pod sedlo Pfinnscharte. (med Hoher Mannom in Fellhornom). Sedlo je slabo zasneženo , zato sem zgazil na 2420 metrov viso

Zadnja polna Luna v letu 2024. Slika je mozaik 12-ih posameznih slik, ki sem jih sestavil v Photoshopu. Lepo so vidni svetli žarki na Luni – to je ejekta – v okolico z visoko hitrostjo izstreljen material, ki je padel nazaj na Luno kmalu po udarcu asteroidov. Najbolj izrazita izrazita iz

Danes smo se zapeljali iz sonca v sneg. Parkirišče skoraj polno, večinoma slovenske tablice. Vzpon v rahlem sneženju prav uživaški, saj je scena lepa, zimska. Sneg obeta, vmes poslušamo navdušeno vriskanje tistih, ki že smučajo. Z vrha se sicer da, je pa bil bolj slalom med rušjem, potem pa superca

Včeraj popoldan sem šel pa svoje stare kosti in smuči razgibavat v Madonno Di Kranjska Gora. Pri avtu sem stopil na smuči in cucke pognal do Mojčinega doma na Vitranc, ki nudi toplo zatočišče in mrzlo pivo.Od koče do poligona sem dol grede na smučeh malce plužil,večina pa nosil,saj je snega za vijug

Tokrat sva bila precej bolj zgodnja in plan je bil iti pogledat v Wald; če bodo izgledi glede snega slabi, pa naprej čez drugi tunel. Ko sva se pripeljala na parkirišče , je bil pred nama le en avto in voznik naju prijazno pozdravi: "Dobro jutro". Seveda ga takoj vprašam, če misli, da bo kaj snega i

V Leto 2024 sem vstopil z velikim, (gledano nazaj) zelo naivnim optimizmom da je dolgi covid skorajda že za mano. Rekel sem si: “Samo še plačam 6000 € za Maraviroc zdravilo in se bom popolnoma pozdravil.” Kupil sem si še Strava naročnino, da bi se ja čim prej vrgel v tek in nazaj v hribe

Letošnja zima ima zaenkrat še precej zadržkov in ker smo nekateri precej željni igranja na snegu, je le-tega treba poiskati, kjerkoli že je. Zaenkrat je to najbližje v okolici Obertaurna in Flachauva. Tam je 30-50 cm snega, brez neke podlage, a dovolj, da je smučarija mogoča in celo dobra. Plan je b