
Sončenje
1/3 poti: pot lepo zalita s snegom, 2/3 poti: ruševje še prisotno (še ni dovolj snega), 3/3 poti: 30 do 50 cm celega snega lepo zalitega.
Kategorija
14.152 novic

1/3 poti: pot lepo zalita s snegom, 2/3 poti: ruševje še prisotno (še ni dovolj snega), 3/3 poti: 30 do 50 cm celega snega lepo zalitega.

Iz Podna smo se odpravili proti sedlu Belščica (zadnjih 50m so priporočljivi srenači ali pa peš), vmes skočili na Svačico in se odpeljali proti zahodu v dolino Medvedjega dola do višine 1600m. Sneg na vrhu spihan (ponekod malo poledenelo), potem malo spihano, nižje pa udoben pršič. Potem smo vpregli

Če hočeš uživati v panorami,potem je pot s Prtovča čez Jesenovec in Klom na vrh prava izbira.Smučali smo po smeri pristopa.Snega je dovolj,saj smo se izogibali gozdu in nič ni ropotalo pod smučmi.Res pa je da smo bili po gozdnih cestah bolj smukači kot pa slalomisti.Spet je bil lep dan.

Z Petrom iz Mačkinega kota,čez pršičaste travnike ,na zg.cesto.Nato pa po klasični poti do planine,kjer se odpre prelep pogled na piramido najinega vrha.Snega proti vrhu ni v izobilj,saj ga je veter odnesel,verjetno na spodnje senožeti,kjer sva pozneje vriskala.Odsmučala sva kar po osrednjem žlebu,k

Iz Mačkinega kota od spodaj,čez travnike in po poti mimo planine na vrh.Višje greš manj je snega.Zgoraj spihano,v gozdu ga je manj zaradi drevja,spodnji travnik pa čista poezija.Z vrha kar po osrednjem žlebu,nato prečka do planine.Naprej pa po dovozni poti,po kateri je nekdo iz smeri Gornjega grada

Sodeč po nekaterih poročilih s Karavank smo bili skoraj prepričani, da zna biti Ptičji vrh - vsaj zgornja flanka - dovolj ok…. Ko smo to flanko zagledali, je bil občutek takoj precej drugačen…spihano, kloža, snega minimalno…. Na vrhu pa nas pozitivno preseneti lepa pršičasta strminca na zahodno stra

Po eni deki klasik je potrebno pogledati v sencne koticke za nove smuscine. Tako sva pred tednom s P poiskala vrh, ki naj ga ne bi bilo na kartah, pa sva nasla najprej LJ avto, potem Janezovo kapo in potem se Janeza, Mitjo in Tomaza nad Teuchlom. Da ne govorim o tovoru Turnih riti, ki so takrat goma

Gozd na Rudnem polju ima premalo snega za brezskrbno smuko. Od Krucmanovih kont sva hodila po gazi predhodnikov do odcepa za Debeli vrh in nato je bilo potrebno utreti svojo gaz. Spodnje pobočje Mrežc nima ali pa ima slabo podlago, tako da sva pri smučanju bila zelo pazljiva, ker so smuči odrivale s

Sreda je dan za Spoznavanje vrednot pri Društvu Univerza za tretje življenjsko obdobje Sevnica. Deset se nas zbere za vlak ob 9.50 proti Trebnjemu in hitro smo v Tržišču, kjer izstopimo. Naša gostiteljica Mimi, ki nam pogosto razkriva zanimivosti tega kraja z okoli 200 prebivalci, nas že čaka.

Jutranja dilema, kako priti čim bližje čimvečji količini pršiča, ni bila enostavna. Odločili smo se zaviti proti Plavškemu Rovtu do kmetije Zakamnik.Na gozdni cesti je bilo okoli 30cm novega snega, v samem gozdu pa precej manj. Na južni strani je sneg lepo odložen in nedotaknjen, na se severni pa ma

Ow maj gad!!!Prekrasen ta pravi zimski dan sem včeraj pojedla z veliko žlico. Zjutraj naprej na moj hribček, hitro domov, se preuštimat v zimske zadevšne in v Cerknico, na kegljišče, kjer je nabit parking dal vedeti, da ne bomo sami. Saj, buhvari, da bi bili... Če pa je včeraj folk doma n

Na Ravnah je vse skupaj izgledalo precej obetavno. Vsi predhodniki so nadaljevali na vrh Koble, jaz pa sem se usmeril proti Soriški planini. Žal sem takoj ugotovil, da podlage tu ni nič od nič, je ropotalo pod smučmi že med vzponom. Tako sem se na vrhu odločil spustit se v gozd na vzhodno pobočje, č

Vremenska napoved je bila tako obetavna, da smo izbrali Martuljški biser- Škrbina med Poncama. Štartali smo ob 8.15 iz gozdne ceste pred Ingotom. Snega komaj za vzorec. Na smuči gremo šele v Spodnjem Kotlu. Skok nam je vzel precej časa zaradi mehke snežne odeje in prestopanja na mestu V višjem nadst

Na smuči pri mali elektrarni (MHE Mlinca). Spodaj navzgor po gozdu gre, navzdol pa ne – navzdol sem sekal četrto serpentino (gledano navzgor) in tisti del tega sekanja, ki gre skozi gozd, vozil po listju, vejah in se lomil po gošči. Ob enajstih je bilo na vrhu že več kot deset ljudi, midva sva podal

Po zvoženem celcu smo se še peljali par ovinkov, nato pa za sigurno počasi parkirali. Ob vzponu nas spremlja čudovit ambient, skoraj brezveterje in še nedotaknjeni tereni pršiča. Smuka po planini res fantastična! Takoj po cesti in prva senožet tudi še super; nižje po cesti pa najprej misliš, da je

Zjutraj v Rožu malo šoka, ker je bilo manj kot 10 cm novega. Do izhodišča že 20 cm, na Trati 30 cm, višje pa nisva več merila. Pričakovala sva gaženje na mrtvo, sva bila kar zgodnja, domačini pa še bolj. Špura potegnjena, čez dan pa toliko folka na gori, da ni bilo motiva, da bi še v tretje peljala

Tokrat z oddaljenistjo od Alpske hiše višina novega snega pada, tudi po karavanškem predoru.Cesta iz Stalla je mestoma ledena in bolj varcno posuta. Kjer se pricnejo dela na cesti presenecenje, vec vozil stoji, ne ustavljsm in x-drive uziva do zgornjega parkirišča.Temperature v minusu, a zebe ne.Kol

Zjutraj se v lenobnem tempu odpravim na smučarsko turo okrog Velikega Vrha in od ture ne pričakujem kaj posebnega. Zgolj nekaj več snega, kot ga je bilo recimo na izhodišču in po cesti vse do planine. Za svet višje pa lahko zapišem, da me je navdušil, saj je bil precej lepo pobeljen. Od Hajnežovega

Pričakoval sem več snega. Svežega je cca 25 cm, kar je dovolj za lepe zavoje na zgornji flanki. Potem se pa veselje bolj kot ne konča in sledi lomljenje med balvani in ruševjem. Gre ves čas po smučkah, samo ni tistega elegantnega vijuganja vse do koče v Krnici, Morda sem pa samo razvajen od prejšnji

Po zboru na parkirišču pri krožišču v Šmarju (Sevnica) in okrepčilu s kavico se Ponedeljkova skupina Planinskega društva Lisca Sevnica odloči za današnji cilj: Čimerno. Vesela sem, ker tam še nisem bila, le videla sem naselje z Nebeške gore. Osem nas je in z dvema avtomobiloma se odpeljemo skozi Rad