Kategorija
14.152 novic

Danes sem odtaval na smučarsko turo povsem sam. Na takšni turi imaš predvsem obilo časa za lastne misli. Lahko se posvetiš tehniki smučanja, se malo kao "brezveze" poigravaš, izbereš svoj ritem, ... Povezal sem smučanje z vrha Vrtače po "uživaškem" grabnu na jug (****). Sledilo je takotako prečenje

Na parkiriscu kar nekaj vozil, vendar visje gori ni bilo posebne gnece. Sneg že iz parkirisca, za gor in dol.Najde se še tudi nezvožene površine, sicer pa je v osenčenih legah sneg bistveno boljsi.Pravzaprav odličen, kot družba.

Bil sem dokaj zgoden in sem še raziskoval, saj sem na tej turici bil prvič. Od iznad P5 je možno navzgor na smučeh iti brez prekinitev, navzdol pa je zaradi tenke snežne odeje v spodnjem delu bolje paziti. Sicer nič posebnega. Zgoraj na robovih golo, navzdol pa rodeo.

Pozdravljeni Čeprav tokrat zaradi še trajajoče bolniške odsotnosti nisem bil na smučeh,pa samo sporočam,da tudi v Selški dolini na Starem vrhu v polnem zamahu sneg bruhajo topovi in viden je bil že prvi turni smučar.Čeprav ni namen da delam reklamo,morda pa komu zaradi časovne stiske pride prav spr

Do Križovca zvožena cesta, z dobrimi gumami bi šlo najbrž tudi brez 4WD. Na vrhu je dobrih 20 cm nespihanega pršiča, na bolj osončenih delih že malo južno. A podlage ni in je treba paziti na kamenje, tako da sem lahko naredil le par lepih zavojev. Od Pustega rovta navzdol je snega malo, a se da po z

Parkirala sva ob osmih na P5, če se ne motim. O cestnini ne duha ne sluha, mogoče velja »petek in svetek«? Kar je smučine skozi gozd navzgor, je na vsaj enem mestu taka, da sva snela smuči in šla peš, ker se drugače polomiš, saj je snega v gozdu spodaj le za vzorec. Na srečo se da navzdol odsmučati

Krasen pohod na smučeh za starejše turaše! V izhodišču na Pavličevem sedlu okoli 40 cm pršiča, na ciljni Perkovi pušči (po domače puši) pa okoli 20 cm pršiča na travnati podlagi. Če ne bi Matk splužil polovico traktorske poti navzdol, bi bilo še več čiste smuke. Na puši sem naredil dve rundi, kar je

Na soncen dan, 12. 1. 2024 smo se iz smeri vasi Ukve podali na Ojstrnik. Cesta je kopna, pobirajo 5eur. Parkirali smo pri parkiriscu st. 6. Smuci smo nadeli s parkirisca. Do Rufugio Nordio je bila lepo shojena in prevozena pot, tam smo precili potok in v okljukih skozi gozd nato do planote Feistrize

Vsake toliko je preprosto potrebno določiti zgolj ožje "smučarsko" področje; nič kaj preveč načrtovati in se kasneje prepusiti presenečenju. Med vožnjo zgodaj zjutraj smo sporazumno določili področje Goldberg, nekako gore v okolici Sadnighause. Gremo se predvsem smučarsko razvajat. Od Sadnighause sm

Zato nekaj stavkov o včerajšnjih razmerah. Ljubelj bo itak za vikend "poču", mogoče kakšnemu prav pride, kaj se dogaja, če zapelješ izven zdrajsanih in posmučanih delov. Jaz sem z vrha zapeljal v levo, takoj po dveh metrih je potrebno preskočiti metrsko skalo. Prav zahtevno ni (v takšni strmini si p

GORI DOLI IN NAOKOLI PO NOCKBERGIH Paravzaprav sva danes nameravala pršičarit. To pomeni, da se izogneva vrhovom, ki so v v glavnem spihani. Odločiva se, da greva tja kamor naju bo usmeril trenutni navdih. Parkirava pri Almstuberl, ki je po cesti malo naprej od bolj poznane Dr Josef Mehrl Hutte. Lep

MRZLO Z VELIKO PORŠIČA. Vrh je spihan in poledenel. Malo pod vrhom sva se zato obrnila in odsmučala in odjodlala v dolino. Preden se prismuča na planino je treba malo pazit.Snega ni dovolj, da bi bile grbine in struge potočkov zalite. Kategorija: Razmere

Danes čudovita zimska idila nad Ljubeljem. Snega dovolj za spodobno smuko. V suhem ruševju zgoraj nekaj klože, nekaj napihanega snega, nekaj pa trdega snega, ki je omogočal uživaško vijuganje. Ambient krasen, toplo, brez vetra, sonce. Tudi iz Triangla lepa smuka, spodaj proti Ljubelju pa je treba pa

Že dolgo nisem zasledil kakšnega opisa razmer iz teh koncev,je pa tudi že minilo 11let odkar sem smučal s Kovka.Medtem sem se postaral,zato je klanec bolj strm kot se ga spomnim.Je pa novo tudi to,da v Ukvah za gorsko cesto pobirajo cestnino oz.parkirnino.(5eur).Je pa snega dosti in kljub zvoženemu

Zgoden štart iz doline Bundschuh (parkirišče spluženo). 5 punc se nas je podalo proti Neue Bonner hutte. Pot smo ubrale ob potoku, kjer smo večkrat prečkale manjše potočke, nekajkrat tudi nad ali pod podrtimi smrekami, 2x je bilo celo potrebno na peš okoli podrtega drevja (precej zoprno). Ves čas je

Končno sem obiskal tudi Kosmatico. Po zasneženi cesti brez problemov do Podna. Naprej pa po cesti, ki je že bolj podobna smučišču in malo po gozdu na vrh. Spodaj je bil mraz (-9°), na vrhu pa na soncu že prav prijetno toplo. Vetra ni bilo. Sneg super - pršič, ni ga pa veliko, razen na vrhu se po goz

Smo se danes na parkirišču pri Lidlu našli - Tadej, Gregor in jaz. Kam sedaj? Gremo v Vrtačo, verjetno je dobro zalita. In res, odrinemo na Ljubelj, v vetrovno okolje, v dobri meri oblačnosti in vsega tistega, kar pravi smučar-užitkar ne mara. Resnica je nekje vmes: ni slabih razmer za smučarja, so

Svoje vsakoletno Posočje sva 22. junija 2022 (da, še predlanske »dolgove« imam) začela s Trento, lepim in zanimivim zgornjim delom soške doline. Čez Vršič sva se odpeljala s kar dolgim seznamom postankov. Najprej sva se ustavila ob 48. serpentini (824 m) in se sprehodila do spomenika