
Lavinska delavnica in delavnica alpskega smučanja
V soboto smo se člani TSKO PD Kamnik dobili na lavinski delavnici in delavnici alpskega smučanja. Delavnica je potekala na
Kategorija
14.152 novic

V soboto smo se člani TSKO PD Kamnik dobili na lavinski delavnici in delavnici alpskega smučanja. Delavnica je potekala na

Izhodišče nad gostilno Riepl, iz Avstrije. Pred nama glede na sledi en par, na planini Luža pa nebroj naših Korošcev. Nad koncem ceste sva ujela ta prve in jim malo olajšala gaženje. Pod vrhom Bistriške špice sva odvila naravnost navzgor na greben, da se ne bi vsi drenjali ob križu. Presenetljivo m

Glede na običajno vsakodnevno poplavo objav o turnih s tega hriba, letos pa nič, sem se spraševala, ali sploh še stoji. :) Na Prtovču je dobrodošlico zaželel orkanski veter, ki se je do vrha še okrepil, zato je bil prvi izziv parkiranje. Cesta zasuta s kložo ni dopuščala prehoda do cerkve, ampak par

Brezskrbi, Ratitovec še stoji. :) Štart ob dokaj zgodnji uri od lovske koče, kjer vetra niti še ni bilo čutiti. Po stari, zamedeni špuri proti senožeti, skozi Razor, čez Vratca okoli in do vrha. To smer uberemo malce za spomin in mogoče malce previdnejše, kot nekateri 10 let nazaj, ki so v tem tedn

V Begunjah se nas je zbrala kar lepa četica.Prišel je še avtor slogana Top shit z Dolenjske,tako,da je bila to mednarodna odprava.Ciril se nam pridruži v Dragi in nato jo čez Ledene trate uberemo proti Dobrči.Kmalu zmanjka špure,vendar je morala še kar na višku.Če je bil včerajšnji Krvavec poezija,j

Od Ojcingerja lepo po tekaški, nato pa pomotoma po desni poti (gledano gor) proti Pellariniju. To je področje, kjer uspevajo smreke, ki dajejo zelo kakovosten resonančni les. Ni pa to področje posebej ugodno za turno smuko. Po borbi preko hudournika končno pridemo na pravi kolovoz in nato po njem pr

Po vcerajsnjem neuspelem vzponu na Korencico/Strusko je bila danasnja tolazba popolna. Potegnjena spura do vrha, veliko nezvozenega, suhega, brez skorje in globokega je priklicalo velih nasmeh, ki kar ni izginil. Spluzeno do 2. ovinka.

Ko se išče idealno pobočje za močan (severni) veter in veliko novega snega, je Aignerhöhe pravi naslov. Danes smo ga z Jero in Anžetom za boljše občutke še zgazili. Snežilo je ves čas ture, z vetrom smo imeli precej sreče, v resnici nas je še najbolj napihalo spodaj, ko je čez dolino potegnil mrzel

Zimo namreč. Ob predvsem vetrovnih napovedih si zamisliva Klek, z upanjem, da vsaj nekje do pod grebena prilezeva, naprej pa sva imela bolj pod alternativo, po občutku. Na Jeseniški planini pri bajti je veter konkretno kazal zobe. Zavetje najdeva v gozdu levo od senožeti. Bolj sva se bližala grebenu

Parkiram tik pred zadnjo kmetijo nad Dovjem. Prostora skoraj da ni. Turna sled je lepo speljana po cesti in posameznih bližnjicah. V napovedi je bilo, da bo pihalo, zato ni bil cilj vrh. Ampak, ko pridem do D. Rožice, piha samo rahla sapica. Do vrha me pozdravljajo posamezni žarki sonca. Spust je č

Če je še včeraj smuka dosegala najvišje ocene, je danes narava hotela drugače.Že na cesti proti Ljubelju so zameti najavljali tisto, kar se je na parkirišču imenovalo vihar. Po deveti se je splazilo visoko na Begunjščici po srednjem plazu in to z zelo konkretnim snežnim oblakom. Vse to atletov ni us

Glede na močan severni veter sem se odločil, da grem smučat Belsko planino iz smeri Savskih jam. In res me je na avtocesti proti Jesenicam kar pošteno prestavljalo, medtem ko na koncu Planine pod Golico skorajda ni bilo vetra. Veter se je za hip pojavil šele v Markljevem rovtu, nato pa ga do Belske

Dobrča je obetala, da ne bo veliko ljudi in da tudi veter ne bo preveč moteč - oba pogoja sta bila izpolnjena, vzpon skozi gozd z min vetra, tudi na vrhu “relativna” milina, srečali 5 turnih smučarjev, več ali manj nezvoženo…. Žal smučarske razmere niso bile optimalne - iz vrha do planine kar zelo

Glede na močan severni veter sem se odločil, da grem smučat Belsko planino iz smeri Savskih jam. In res me je na avtocesti proti Jesenicam kar pošteno prestavljalo, medtem ko na koncu Planine pod Golico skorajda ni bilo vetra. Veter se je za hip pojavil šele v Markljevem rovtu, nato pa ga do Belske



Pot: vas Okrog, Biba planina in nazajČas: 6 urVas Okrog je lepo zasnežena in cesta je splužena le do konca vasi. Videti je bilo, da bova zopet midva rezala smučino proti Biba planini.Na cesti je bilo veliko podrtega drevja zaradi žleda in teže snega, pa je bilo nekaj izzivov, kako s

Najin cimer iz Gruzije je vedno,ko smo kaj dobrega presmučali,rekel,da je bilo Top shit.In današnji Krvavec si res zasluži to ime.Včeraj sva bila s Simonom rahlo različnega mnenja,kako bi zabila petkovo popoldne oz večer.Krvavec je potem prišel na plano kot ne po moje ne po tvoje.Arso je ta pop obet

Normal 0 false false false X-NONE X-NONE

Z Gašperjem in Matijem se šele med vožnjo odločimo za Porezen. Parkiramo pri Jurežu, kjer je že nekaj avtomobilov. To seveda pomeni že dobro zgaženo "špuro". Pri prehodu čez oba potoka ni več potrebno snemati smuči, saj prehod omogoča ozek mostiček. Hvala tistemu, ki ga je zgradil.Lepo speljana špur