
Kategorija
14.152 novic


Tokrat ne morem začeti drugače, kot da rečem en velik hvala družbenim omrežjem, blogom, vlogom, in ostalim podobnim rečem, s katerimi sem pred leti, priznam, kaj težko prišla »na ti«,…


Poldnik (Kopa) / Picco di Mezzodi 2063 m,Črni vrh / Colrotondo 1486 mPD Rašicaudeleženci: Srečko, Jana, Marjan, Polde, Grega, Marko, Katarina, Jan, Stojan, Mihela, Klavdija, Tomaž, Branko, Jože, Anitatrajanje: 7h 40 minvišinska razlika: cca 1330 mdolžina: 12,5 kmOdpravili smo v Italijo na goro z dve

Ko sva v zgodnjem poletju potovala po Srbiji, sva imela na seznamu »must see« krajev za obisk tudi vasico Donjo Lokošnico. A takrat ni dobila »klukce«. Ker pač ni bil…

Ponedeljkova skupina Planinskega društva Lisca Sevnica: sedem nas je ob osmih zjutraj na parkirišču pri krožišču v Šmarju (Sevnica) in z avtomobili se odpeljemo do Kulturnega doma na Lukovcu, kjer parkiramo. Foto: Ljubo Motore.Naprej pa peš: mimo nasada orehov, slikovitih kozolcev, z rožam

Znano je, da se glive razmnožujejo z mikroskopsko majhnimi trosi, ki so skriti v trosovnicah gob. Med najbolj cenjene gobe sodi jesenski goban (Boletus edilus) ali po domače jurček. Trose sem iz jurčkov izločili tako, da sem klobuke starih gob za nekaj minut položili na bel papir. Kmalu se je na pap

13 nas od študijskega krožka Spoznavanje vrednot pri Društvu Univerza za tretje življenjsko obdobje Sevnica čaka na vlak in se ob 6.05 vkrca na tistega za Ljubljano. Najdemo si prostor v treh kupejih, ni posebne gneče, proti Ljubljani pa morajo nekateri potniki in potnice tudi stati. Malo več kot en

Barvitost je nekako najbolj ustrezna beseda za opis hribovskih izletov te dni. Prav zahvaljujoč tej barvitosti lahko tudi že poznani kraji zaživijo v povsem drugačni luči. Malce skrita dolina Remšendol me je vsakič navdušila, delno prav zaradi svoje odmaknjenosti in občutka divjine. Najbolj mi je os

Tek, lepo organiziran, z veliko prostovoljci. Bravo! Sama sem se vpisala in šla naprej, seveda po mojmu sistemu grem prva, pridem zadnja. Proga se mi zares zelo dopade, ker ni nikjer glih ne vem kakega klanca in je za nas, ki smo vsak dan v strmini, ena čisto lepa navadna gorska progica.

Ker so mi prestavili operacijo, sem lahko izkoristil še en lep vikend v hribih. Za izhodišče sva spet izbrala Dr. Josef Merl Hutte nad Innerkemsom. Po rudarski poti sva se najprej povzpela na Stubennock (2092 m). Od tu pa sva sledila čudovitemu travnatemu grebenu vrhov Saureggnock (2240 m), Vogelsan

Ponedeljkova skupina Planinskega društva Lisca ob običajni osmi uri na običajnem parkirišču pri krožišču v Šmarju (Sevnica). Šest nas je. Foto: Vinko Šeško.Ne, v bistvu osem, ker sta z nami tudi prikupna lisička, maskota projekta Lisička giba in njena spremljevalka. Na pot nas gre potem pet, am

Nekaj let že nisem bil v Belci, ki je pravi kotiček divjine na pragu civilizacije – po podoru leta 2018 je postal še bolj odmaknjen in osamljen. Sam se sicer nikoli nisem peljal z avtom do konca doline, a tudi prehodil sem celo zgolj enkrat v sestopu. Tako sem se danes odločil, da jo zopet 

Spet sva šla v pogorje Nockbergov, ki ga odlikujejo čudovite, mehke poti. Tokrat sva za izhodišča izbrala Bad Kleinkirchheim, ki je od Karavanškega tunela oddaljena manj kot uro vožnje. Najprej sva se povzpela na Kaiserburg (2055 m). Nato pa sva nadaljevala še na Wöllaner Nock (2145 m) in Vorderer W

Nisem si mislim da bom letos turnosmučarsko sezono otvoril že prvega oktobra - in to v domačih gorah... Kot običajno sem se proti Kredarici podal iz Krme. Po poti sem srečal več pohodnikov, ki so mi vztrajno zatrjevali da ta dan bordanja pod Triglavom pač ne bo - snega ni, sneg ni dovolj dober, saj

sonce … nad nižinsko meglo to je najlepši čar jeseni The post Jesensko first appeared on MATJAŽ - šport, narava fotografija - BLOG.

Lanskega 24. septembra smo z Marjano za jesensko skupno plezanje izbrali Peco. Odpeljali smo se v Črno na Koroškem in od tam sledili oznakam za Podpeco. Pri zaselku Mitnek, kjer je konec asfalta, ni bilo smerokaza ali pa smo ga spregledali, zato smo se namesto levo odpeljali desno, po »daljšnici« če

Običajno obiščem Festival za tretje življenjsko obdobje v Ljubljani in tudi letos sem ga. Z vlakom okrog pol enajstih in nekaj čez poldne sem že v Ljubljani. To je vendar čas za kosilo! V restavraciji Orient ekpress si privoščim dobre vampe s polento in sok, potem pa na terasi lokala ob poti še

Dež nam je prekrižal načrte za obisk Slovenskih Konjic, ampak z Marto se ne dava: z vlakom ob 6.42 direktno do Celja, tam na kavo, potem pa z vlakom ob 9.26 iz Celja v Maribor, kjer sva okrog pol enajstih.Pod dežniki kreneva do frančiškanske cerkve in vstopiva. Frančiškansko baziliko svete Mari

PD Rašicaudeleženci: Marja, Ruža, Darja, Gabriela, Alenka, Leonida, Nadja, Boris, Simona, Sašo, Božo, Metka, Mirko, Ana, Vida, Mojca, Anica, Zoran, Liljana, Franci, Marija, Maja, Niko, Jože, Vida, Andreja, Rok, Marjeta, Dunja, Ivan, Bojan, Irena, Robert, Marjan, Nives, Katarina, Mihela, Andreja, Sab