
Kategorija
14.152 novic


Po skrajšani službi hitro proti Gorenjski. Do Mojstrane nobene beline; ta se začne šele v Belci (nomen est omen), v Gozd-Martuljku je pa snega že veliko. Iz Kranjske Gore ob zičnici Vitranc I, nato po servisni cesti, ki udobno vijuga ob progi Vitranc II in je že zgažena (ca 10 ljudi je že moralo bit

V Sadnighausu in okoliških vrhovih je 28. 1. do 1. 2. potekal Škola turnog skijanja Hrvatskog planinarskog saveza. Opravili smo ture na Hilmsberg, Goerlitztoerl, Stellkopf in Kluidhoeche. V sredo in četrtek je snežilo, v petek se je čez dan razjasnilo, do konca tedna je potem bilo sončno. Snega je p

Na Nanos grem res rada. Pot, ki si jo že kar klasično zamislim, ker mi je fejst, mi mine tik tak. Sevejde ne pišem zaradi tega vsakič v blog, ma, vsake tolk pa pripada. Tako, da bom imela kaj čitat, ko bom stara, hehe. Tokrat se mojmu ni dalo z mano, grem pa v svojem ritmu sama. Parkiram pri koritu na poti na Nanos in nadaljujem po UTVV progi do vrha. Izberem si svoj tempo, nič se ne ustavljam. Mimo mene pritečeta kraljici gorskega teka Lucija in Dominika, seveda jih nisem nič "morila" z mojim ropotanjem, no, saj se tudi sami nista pustili motiti. Le: "O, glej jih, pridne!" "O, ZZ, živjo!" In…

Na Nanos grem res rada. Pot, ki si jo že kar klasično zamislim, ker mi je fejst, mi mine tik tak.Tokrat se mojmu ni dalo z mano, grem pa v svojem ritmu sama. Parkiram pri koritu na poti na Nanos in nadaljujem po UTVV progi do vrha. Izberem si svoj tempo, nič se ne ustavljam. Mimo mene pritečet

Ker vremenska napoved za 26. januar ni bila ravno obetavna, sva iskala kaj bližjega, kjer bi lahko po potrebi hodila tudi z dežnikom. In tako je Jani »odkril« Tolsto goro. Odpeljala sva se v Rudnik pri Radomljah in parkirala ob odcepu pri mostu čez Grdavov graben (S 46.195399, V 14.624747). Čez potok in mimo črpališča kamniškega vodovoda sva se napotila proti prečni cesti, ki je pritekla z desne iz Radomelj. Zavila sva levo mimo spomenika 30 tamkajšnjim padlim partizanom in drugim žrtvam vojne, dela akademskega slikarja Ivana Seljaka - Čopiča, kjer je žig Domžalske poti spominov. Pot sva…

Ker vremenska napoved za 26. januar ni bila ravno obetavna, sva iskala kaj bližjega, kjer bi lahko po potrebi hodila tudi z dežnikom. In tako je Jani »odkril« Tolsto goro. Odpeljala sva se v Rudnik pri Radomljah in parkirala ob odcepu pri mostu čez Grdavov graben (S 46.195399, V 14.624747).

Pod planino Ravne, parkirava vozilo in po svoje, mimo ustaljenih poti, najdeva pastirske poseke in kmalu priključiva na planinsko pot iz Ravni na Dolgo Trato. Vmes je občasno prav zahtevno prečiti od snega obremenjeno rušje, ki zapira prehode do planine Dolga Trata. Tam se svet odpre in nadaljevanje
Sneg v hribih in turno smučanje, to je moja sezona! Nedvomno pa s tem pride tudi nekakšna obsedenost in želja, da bi izkoristil vsako priložnost. Na drugi strani je seveda težko opisljivo zadovoljstvo, ko sem tam nekje gor v zasneženi pokrajini – in navdušenje po varnem povratku domov ter obujanju spominov. Tokrat se žal ni … Nadaljuj z branjem Sončni zahod na Krvavcu in plaz na Ojstrniku, 30. in 31.1.2026

Prvotni plan na Triangel oz. Suho ruševje se je spremenil ob srečanju s sosedom, ki je bil na Begunjščici in je rekel, da so razmere dobre in sva spremenila plan. Ob vzponu je bila prisotna kar gosta megla, ki se je k sreči razkadila ob spustu. Smučanje v zgornjem delu Šentanca je bilo odlično - prš

Sneg v hribih in turno smučanje, to je moja sezona! Nedvomno pa s tem pride tudi nekakšna obsedenost in želja, da bi izkoristil vsako priložnost. Na drugi strani je seveda težko opisljivo zadovoljstvo, ko sem tam nekje gor v zasneženi pokrajini – in navdušenje po varnem povratku domov ter obuj

Ekipa se je zaradi bolezni in poškodb zmanjšala kar za tretjino in v Gruzijo nas je odpotovalo le pol ducata. Polet do Kutaisija so nam že pred meseci iz Dunaja prestavili v Bratislavo. Po pristanku je sledila skoraj šesturna kar naporna vožnja v osrčje Kavkaza do mesta Mestia, ki se nahaja na nadmo

Prvotni načrt (Nockbergi) sva v Gmündu spremenila in se zapeljala na Maltaberg. Spletna kamera je kazala jasnino in tudi zadnji Javerškov opis naju je prepričal. Ob 8:30 sva bila prva na parkirišču.Po dolini Faschaun je bilo več sledi pešakov kot smučarjev. Sledil je vzpon na Torscharte (Javeršku hv

Cesta na Vršič je zaprta, tako da smo avto pustili na mostu. Cesta proti Koči v Krnici je (še) zasnežena, potreben en prestop po kopnem. Nad kočo se v megli nad gozdom usmerimo proti desni kot večina drugih smučarjev. Na višini cca. 1600m pridemo nad meglo, ki se še podi naokrog. Spust nazaj do gozd

V Sloveniji imamo zaradi pogostega mešanja različnih zračnih mas in vpliva topografije izredno nepredvidljivo vreme, ki ni najbolj primerno za astronomska opazovanja. Vremenske napovedi Agencije za okolje (ARSO) so po mojem mnenju dobre. Ampak žal ARSO nima nobenih uradnih podatkov o številu jasnih noči, kar bi nas astronome zeli zanimalo. Prav tako ARSO ne izdaja […]

Bili smo pozni, zato so se mnogi že vračali - med drugimi Gorazd in Tina, ki sta povedala, da je tura pod Kriško steno (PKS) že precej zvožena, da pa so nekateri zavili precej bolj desno. Hvala za idejo! Turo lahko imenujemo "pod Prisojnikovo steno" (PPS). Pod tem imenom sem jo tudi dodal v Snežaka

Čeprav je v Zahodnih Julijcih padlo ogromno snega ... ga je premalo. Vrh je bil bolj skalnat kot smučarski, za razliko od ostalih sva pociljala greben levo od vrha, tik pod 2200 m. Odsmučala sva direktno navzdol po še nezvoženem. Povsem zgoraj smuka po jajcih, pa vseeno sva oba odkrila po eno skrit

Po informacijah ( Žiga, Primož) naj bi bile razmere v grapi OK. Zato sva jo z Juretom mahnila v to smer. Peš je potrebno nositi do prve izravnave , nato se da lepo vzpenjati s smučmi. Sveda,če ne pustiš pse v garaži. Plazje in grapa sta lepo zaliti. Megla se je navrhu razkadila, ampak sonca ni bilo

Sedlo 2040m Zbor zjutraj ob 5 uri v Šempetru pri Gorici. Zasedba sedmih članov. Smer Karnijske Alpe, Mittagskofel. Ker je Plockenpass ponovno zaprt odpeljemo daljši ovinek do Pontebe, čez prelaz Nassfeld v Avstrijo in dalje v Lesno dolino (Lesachtal), mimo zaselka Oberring ter kmalu za tem odcep l

Zacetek hoje na smuceh na vrhu sankaske proge. Najprej smo zavili na Triangel - razmere nic posebnega, malo skorje na nezvozenih delih. Nadaljevali smo proti rusovju, zgornji del od zleba in krnica lepo smucljiva. Sledilo je iskanje poti med borovci (res slab sneg - gnoj), smuka cez gozd do Zavrsnis