
Venera Podnevi, sonda Blue Ghost, krater vega
V filmčku razlagam kako sem slikal Venero podnevi, kje na Luni je pristala sonda Blue Ghost podjetja Firefly in kje je krater Vega.
Kategorija
14.152 novic

V filmčku razlagam kako sem slikal Venero podnevi, kje na Luni je pristala sonda Blue Ghost podjetja Firefly in kje je krater Vega.

Nekam je treba iti na sneg, če ga hočemo še videti. V naslednjih pomladnih dneh ga bo še tisto malo pobralo. Bolj na slepo sem izbral Kranjsko reber nad Črnivcem, pa tudi če bo treba nositi smuči do vrha. Nanje sem stopil pri vhodu na planino in zakoračil po področjih med štrlečimi kamni. Toda kaj

Kamnški AO-jevci smo se za vikend odpravili proti Essener-Rostocker koči, nad Hinterbchlom. Snega do 2000 m malo , prvi del pot skozi gozd grd, neroden, leden. Nad 2000 m pa je snega že več, venar občutno manj kot lansko leto. Koča urejena , dobra hrana pa tudi gužve ni bilo preveč. Ponoči je snežil

Korošci smo na Raduho navajeni hoditi od Bukovnika. Pozimi pa je pot od Grohota čez Durce zaradi plazov običajno prenevarna, zato smo si na nedeljo v začetku marca za vzpon izbrali pot z južne strani. Zjutraj smo se preko Črne in Solčave odpravili proti Lučam in kmetiji Radušnik. Čeprav se je v doli

V nedeljo sva se z očetom povzpela na Hochalmspitze po normalki iz doline Malta. Razmere so sicer mešane ampak v splošnem bi rekel, da za vzpon in smučanje precej ugodne, tudi zaradi smučanja skoraj do doline. Ni vedno tako, da se pripelješ skoraj do avta in prideš dobro narejeni špuri skoraj do vrh

Normal 0 false false false X-NONE X-NONE <w:LatentStyles DefLockedState="false" DefUnhideWhenUsed="false" DefSemiHidden="false" DefQFormat="false" DefPriority="99"

V filmčku razlagam kako sem slikal Venero podnevi, kje na Luni je pristala sonda Blue Ghost podjetja Firefly in kje je krater Vega.

Kdaj bo vidna ISS lahko v slovenščini izveste na tej spletni strani: https://www.heavens-above.com/

Nekam je treba iti na sneg, če ga hočemo še videti. V naslednjih pomladnih dneh ga bo še tisto malo pobralo. Bolj na slepo sem izbral Kranjsko reber nad Črnivcem, pa tudi če bo treba nositi smuči do vrha. Nanje sem stopil pri vhodu na planino in zakoračil po področjih med štrlečimi kamni. Toda kaj

Ker so se mati narava odločili, da bo tudi letošnja zima bolj brezzoba, in nas tako prikrajšala za tako željene obširne turnosmučarske užitke v domačih logih, je bilo na veselje mulca in žalost očetove denarnice potrebno poiskati opojno belino nekje drugje. Prst na zemljevidu se je ustavil v central

Rana ura zlata ura pravijo. Sam pravim bolje pozno v hribih, kot zgodaj na šiht. Torej, ob 13.00 začnem pri vojašnici, začuda sneg takoj iza rampe in tako vse do vrha. Smučišče vsaj v zgornji polovici s snegom zelo solidno, ker je v senci tudi ne preveč zmehčano. Nato po gmajni do Zlatih vod in Ples

V soboto in nedeljo je bila iz Jelovice na Ratitovec prava zimska idila. Zapadlo je več ko 20 cm suhega snega. V soboto smo vlekli ˝ špuro ˝ sicer v meglenem vremenu preko polomije za planino Klom do vratc, naprej proti vrhu Ratitovca pa je bila že lepo speljana po peš poti. V koči se okrepčamo in

Monte Quaiana (Fellhorn) (2518m) (2.marec,2025) Tokrat z avtom v štirih. Preko Sappade, mimo Toblacha, do vasi Welsberg, kjer zavijemo za dolino Gsiesertal (Val Casises), do vasice St.Magdalena (nv1470m), kjer smo ob 8h. Zunaj jasno, brez oblačka -8°C. Parkiramo na plačljivem parkirišču, zraven sm

Danes malo prej iz službe, saj je sonček preveč vabil, da bi izpustil dobre razmer iz prejšnjih dveh dni. Nisem bil ravno prepričan, če bo tako dobro. Preko Prtovča, zapeljem se malo višje, smučke na ruzrak in preko Razorja peš na vrh. Okrepčilo v koči je odpadlo,ker je le ta med tednom zaprta. Odsm

Kdaj bo vidna ISS lahko v slovenščini izveste na tej spletni strani: https://www.heavens-above.com/

Super "pomladni dan" na snegu. Od izhodišča do cca višine 1.300m snega za vzorec, sploh ob povratku nazaj je bilo snega manj. Sicer pa od 1.300m dalje super razmere, snega dovolj. Prvo skok do Kovka in nato še na Lepi Vršič. Sneg v prvem delu spusta nazaj proti izhodišču za čisto petko, nato pa pote

Preživeli smo super teden v okolici Mestie. Prve tri dni je snežilo, mraz je bil konkreten, tudi pod -20 in smučarija v zavetju gozda je bila odlična, prava “divja jaga” med smrekami po pršicu. Vse ok, če ne bi prišlo do večjega izpada elektrike na področju celotnega Svanetija in naš “gazda” nas z m