
Mosermandl 2680 m *
* tura je bila opravljena 15. februarja 2020 Tokrat se nas je kljub odličnemu vremenu zbralo »le« 6. Ostali so
Kategorija
14.152 novic

* tura je bila opravljena 15. februarja 2020 Tokrat se nas je kljub odličnemu vremenu zbralo »le« 6. Ostali so

V nedeljo se tekom dopoldneva zapeljem v Lepeno. S hojo začnem šele okoli 12 ure. Sneg se je začel na dobrih 1000m. Pri merilnem mestu ga je bilo okol 80-90cm. V nadaljevanju nisem nobenga več srečal in tudi videl nisem, da bi kdo hodil do koče pri Krnskem jezeru. Mislil sem it direkt na Veliko Bab

Za moč mišic, ki jih potrebujem za ultra teke, najpogosteje delam rutino 21 vaj, ki jo je zasnoval Bronco Billy. Billy je zmagovalec večih 100 milj dolgih ultra tekov in si s temi vajami pomaga pri svojem treningu. Za vaje potrebujete set uteži in opcijsko podlogo. Jaz uporabljam 5 kg ali 3 kg

15. 3. 2020Tik pred zdajciZakaj tik pred zdajci? Glede na to, da je pred vrati pomlad, želiva pogledati, kakšen je tik pred iztekom zime Ratitovec.Za danes je napovedan lep sončen dan, zato sva v pričakovanju pomladnih razmer ...... toda v vasi Prtovč, kjer parkirava, je okolica

Parkirišče na Rudnem polju je bilo povsem prazno. Vendar po mojem mnenju ne zaradi koronavirusa, ampak bolj verjetno zaradi slabe vremenske napovedi. Tudi sam sem zaradi tega začel s hojo šele ob 12. uri. Kmalu se je na mojo srečo povsem zjasnilo. Prav tako ni bilo nobenega vetra. Za po vrh pa povso

Večino poti se mi je na psih delala cokla. Vrh Viševnika je kopen in zato ni smučljiv. Smučal sem od “skal” na grebenu. Kopno je tudi južno pobočje Viševnika – zato sem z grebena odsmučal direktno navzdol v grapo, ki pelje na Zlate vode. Večino časa sem imel južen sneg – v senčnih legah pa je bilo c

Kot vse kaže je bila tole zadnja tura letošnje sezone. Če je res tako, potem sem lahko vesel tako lepega zaključka, sploh ker je bil ta v domačih hribih. Saj se vedno rad odpravim v nepoznane kraje, a prej ali slej začnem pogrešati naše hribe, ki so še posebno lepi. Večji del letošnjih tur sem R

Še zadnji dan pred sneženjem in upam, da ne zadnji, ko bo možno na smučanje. Parkiral sem na prvem ovinku ceste, ki se odcepi proti Pungratu. Do Tegoške planine sem šel kar po cesti - večina je zasnežena, proti koncu je bilo treba 100 m peš. Po pričakovanju so bila zahodna pobočja in greben Tegoške

V teh dneh (tednih?) prisilne osame je toliko lepše imeti sveže slike in spomine na kraje, kjer smo najraje. Tako kot lanskega marca, smo tudi letos teden dni preživeli v že dobro poznanem Andermattu, kjer je dovolj izbire za stare in mlade. Začelo se je dokaj običajno, čeprav so bile novice o koron

Meteoriti so kamni, ki padejo iz Vesolja na površje planeta. Vendar od kod v Osončju sploh izvirajo? Večina meteoritov naj bi izvirala iz asteroidov. Klasifikacijo meteoritov sem že obdelal v eni prejšnjih objav (povezava). Asteroide pa razvrščamo v 16 glavnih spektralnih tipov glede na njihov albed

Leta 2009 sem izdala pesniško zbirko Gora je moja muza, odtlej pa pesmi nisem več objavljala, čeprav sem jih nekaj še napisala. Številni pozivi, naj na spletu in druž(a)b(e)nih omrežjih objavljamo to in ono, ker svojih stvaritev ne moremo predstavljati v živo, bralci, poslušalci, gledalci pa kljub o

se … ali vsi tisti parčki … ki sem jih danes srečeval na 3kotni jasi in obronkih pohorja … in so se veselo stiskali … tudi živijo skupaj glede na starost … bolje rečeno mladost … bi rekel … da vsaj večina ne torej širijo viruse vsaj na dveh različnih koncih

Trenutne razmere so take, da sem opustil misel na skupne in bolj zahtevne ture ter izbral lažjo varianto. Tako sem se v sredo odpeljal do vasi Puštal pri Škofji Loki. Peš sem nadaljeval mimo cerkve po markirani poti (in tudi poti E7). Skozi prijeten gozd sem se vzpenjal proti Mrtancovi planini (545

Popoldanski skok na Zelenico, pomaga očistiti glavo in telo, pa tudi,če greš samo kavke futrat. Sneg se začne pod srednjo postajo. Kavk ni bilo nikjer, zato sem šel gor po plazju , ki se nadaljuje v zelo lepo zalite grapce. No pod vrhom so pa že prišle nasproti in ocenjevle ali bo danes frutabela a

Najprej opozorilo: samo za optimiste in turnosmučarske entuziaste! Z avtom se da priti že do parkirišča za Dolgo njivo. Po poti je treba najprej peš, potem pa je sneg do Zgornje Dolge njive. Dopoldne je bila pot še pomrznjena. Pogled na pobočja nad Dolgo njivo so sicer zelo lepa, a popolnoma gola. T

Debeli vrh (1959m po karti) je vrh nad kotanjasto planoto Razor nad Pokljuko. Po GPS statusu (vrh 1972m, na cesti 1530) je 430 vm smuka. Najboljša obramba pred COVID-19 je napad. Če je to na domačem terenu, polnem belih kristalov obsijanih s sončnimi žarki in še posebno z UV žarki, je učinek

Cesta od Hintere Asten do Sadnig haus je zaprta od 14h do 6h zaradi plazov. (na enem mestu je bila že zasuta, a je narejen izkop). Na parkirišču je bilo 5 avtomobilov. 4 smučarji na istem vrhu. Smuka je bila optimalna med 10,30 in 11h, potem nevarneje. V Winklernu je tabla z jasnim opozorilom o zapr

Neprekinjena smuka z vrha na jug ni več možna. Pod vrhom bi še šlo, a na flanki zmanjka povezave. Grapi nad in pod Zlatimi vodi sta bili pa danes prav luštni, upoštevajoč poletne temperature pač. Pripelje se še vedno bp do vrat avtomobila.

V zadnjih tednih na moj naslov pride veliko takšnih in drugačnih vprašanj povezanih z meteoriti. Zbral sem nekaj najbolj zanimivih. 1) Kosov meteorita Novo mesto ne bo mogoče najti, ker so se zarili globoko v zemljo. Ne drži. Vstopna hitrost meteoroidov v Zemljino atmosfero je tipično nekaj 10 km/s