
Kategorija
14.152 novic


Za krajšo prekinitev dela doma in za vsaj delno ohranjanje telesne kondicije so nedelujoča smučišča kot nalašč. Tam se lahko v celoti izognemo bližnjim stikom s soljudmi, smo v naravi in smučanje je dovolj nezahtevno, da ni nevarnost poškodb nič večja, kot doma. Tokrat sva si šla ogledat razmere n

Včeraj je bilo stališče nas treh enotno, da če že lahko ( moramo ) v službo, lahko gremo tudi popoldne na Zvoh. Letos s Krvavcem res nimajo sreče, celo zimo so se trudili z umetnim snegom, da so vzdrževali ubogi dve progi. Sedaj,ko pa imajo sneg, so pa morali zapreti-škoda. Z avtom do parkirišča,

GPS status je kazal višino 1913m, čeprav je nižji od vrha Razorja (1833m). Razmere so bile podobne včerajšnim, samo, da je bilo še uro kasneje, namesto putra je bila po vrhu smetany. Na Mrežcah sem prečil levo proti mojemu vrhu. Z vrha sem smučal direktno v grapo, kjer sem se proti koncu držal b

Z avtom do odcepa za Planino Pungrat. Ko sem hotel natakniti pse sem ugotovil, da imam nove, ki pa so preširoki za stare smuči. In ni šlo drugače kot s smučmi na nahrbtniku. Začuda se kljub toplemu vremenu ni kaj dosti prediralo, le kakšno skrito rušje mi je naredilo malo veselja. Tudi vzpon po pobo

Danas na Begunjščico po Šentanskem plazu peš s smučmi na nahrbtniku. Sneg se začne pri bivši srednji postaji Vrtača. Pripelješ pa se z malo previdnosti pred kamenjam tudi malo nižje. Gaz je bila narejena do vrha Begunjščice. Zjutraj je bilo na Šentanskem plazu še trdo, na izstopu, kjer ga dobi dopo

Danes se je še dalo odpeljat z vrha do vrat avtomobila (ob taktičnem parkiranju ;)), a dolgo to ne bo šlo več. Vrhnja flanka je namreč že močno načeta in tudi danes je to šlo le tako, da sem se držal leve strani južnega grebenčka v vpadnici vrha. Dokaj strmo in atraktivno, točno tu sem smučal prvič.

Ja, doma smo. Čeprav so tile res čudni dnevi, in bi raje bili tam kjer bi morali biti, jih nekako moramo zapolniti (do ene mere seveda). Recimo, da je druženje ožje skupine v naravi okej. Peljeva se do Mosti. Ura pričetka hoje je bila okoli 11. ure. Sonček danes vroč - doma v Dražgošah 15°C, na Mos

Odločitev je bila, da smučam z Mrežc proti Rudnem polju, kjer so me čakale tekaške smuči za povratek do avta na pl. Zajavornik . Jutranji rodeo po ledeni cesti na pl. Zajavornik in poti na Lipanco sem prespal in se odpravil ob pozno dopoldanskem soncu. Prometa na dobro spluženi cesti ni bilo, ven

Ko pride resna kriza, je vedno prva žrtev svoboda. Najprej se omeji svoboda gibanja, a vseeno nisva mogla verjeti ušesom, ko sva ob povratku poslušala avstrijski radio, ki je severnim sosedom s ponedeljkom obetal popolno prepoved gibanja, razen v nujnih primerih - celo sprehode (tudi za posameznike

"Zloglasna" smučišča so se preformirala v lušten izolacijski poligon. FIS proga je bila očitno res dobro pripravljena, na strmih delih za naše izmučene cucke ob koncu sezone mogoče celo za odtenek preveč dobro. Vseeno bp do vrha smučišča, kjer sem bil kar malo presenečen, da je bilo nad njim snega z

Parking na Pokljuki, na katerem sem lažje našel mesto za svojega jeklenega konjička oba dneva prejšnji vikend, je dal slutiti, da samoizolacija na kakem Viševniku tokrat ne bo dobro izpadla. Tako smo odvili na Kačji rob in se sprehodili do Velikega Selišnika. Smuka z njega kratka, a zelo sladka, uži

Situacija je pač takšna kot je, z Ladotom sva se zjutraj odločila, da greva pogledat proti Mojstrovkam.Avtocesta je bila praktično

MOJSTROVKA (2333m) (15.marec 2020) Radi zaprtja mej, se po dolgem času odpravimo v slovenske gore (Mojstrovka-zopet skoraj točno po desetih letih). To se verjetno pozna tudi pri drugih smučarjih, saj jih je bilo na vrhu kar precej. S kombijem se odpravimo proti Vršiču, kjer parkiramo v bližini tu

Normal 0 21 false false false /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-ma


The tour is only skiable from the end of the steep and annoying part in the wood. Snow is decent, and in the parts less exposed to the sun it's actually very good powder. Original plan was to go to Špik, but it was quite warm and the steep, south-facing part on top didn't look very safe (saw a small

Sneg v Šentanskem plazu je bil trd in prepreden s plazovinami, čezenj pa je bilo nekaj centimetrov novega snega. Smuka tako ni bila najboljša, vendar glede na okoliščine, čisto spodobna. Snega zmanjka kakšnih 10 min hoje nad Ljubeljem

Sneg za hojo s smucmi začne takoj ko prideš na iz grmovlja na travnike iz smeri Tminskih Raven. snega je nato dovolj za vse možne turno smučarske cilje tod okoli. na vrhovih 10cm prsica na zmrznjeni podlagi (info od kolega k je bil na Rušnatem vrhu). na pašnikih pa vse sorte sneg. Pihala je mocna bu