Kategorija
14.152 novic

Tokrat od konca ceste v Zgornjem/Zadnjem Kalsu, izpred gostišča Taurenwirt, čez potok na zahod in takoj v hrib. Začetek po gozdu precej strm, potem se položi. Od planine Kerer (1843m) naprej se svet odpre in preko prostranih pašnikov, do idilične hišice na Zgornji planini Kerer (2250m) in naprej do

Kot vse kaže se bomo v Sloveniji od zime poslovili še preden bi jo dodobra užili…

Tegale sva pa odlagala in prelagala in na stran dajala že čisto predolgo. Tudi v petek ni bil ravno prva izbira, a je zaradi krajše vožnje do izhodišča naposled dobil…

Tegale sva pa odlagala in prelagala in na stran dajala že čisto predolgo. Tudi v petek ni bil ravno prva izbira, a je zaradi krajše vožnje do izhodišča naposled dobil…

Navodila za improvizacijo:Za izhodišče ture se odločiš pri Spittalu, in sicer bo to v solnograški pokrajini onkraj kačberskega tunela, kjer v pokrajini Lungau poiščeš vasico s skoraj pravljičnim imenom Tweng. Na koncu vasice zaviješ levo in čez potok ter po zasneženi cesti do parkinga.Tam vprašaš pr

Ko brez miru okrog divjam,prijatli prašajo me, kam?^1 Tako kot je jezični dohtar je moral na sever, da je lahko napisal doktorat, smo tudi mi, navadna raja, zapustili rodno grudo, da smo se podpisali v nedotaknjen pršič.V Kals, gorska cesta je solidna, večina jo zvozi brez verig, pred Hišo gospodarj

Res je, nad planino v Lazu, v enem od najbolj zakotnih predelov v Julijcih, je med Slatno in Prvim Vogom postavljen Hladilnik, vsaj tako pravijo žlebu, kjer je vedno, ampka res vedno mraz. Nisem prepričan, da je res prastaro ledinsko ime, se je pa prijelo. Na Slatni sem bil nazadnje s smučmi leta 19

Ducat se nas je zbralo na dan kulture. Cilj smo si s Sternspitze-ja ogledali že prejšnji teden. Cesta do Kramerhutte

Dolge vožnje onstran Tunela se nam že malo upirajo, vendar vreme (tudi tokrat) ni sledilo napovedi in tudi prvo februarsko

Včeraj sva z Mitjo odšla na raziskovanje področja nad kmetijo Goaschnig, glede na mojo izkušnjo v petek na Sadnigu, se je obetala dobra tura in lepa smučarija. Hribi v grebenu, ki se iz JZ dviga proti Sadnigu, so nepoznani, brez markacij in brez opisov. To ne pomeni, da nihče iz njih ne smuča, a vel

V Twengu je snega le toliko, da izgleda lepo zimsko. Preko travnikov do gozda, kjer sva pričakovala gozdno cesto, naletela pa na strm kolovoz. Za vzpon je bilo snega dovolj, za smučanje pač ne. K sreči sva kmalu dosegla široko cesto, ki se začne v dolini malo izven Twenga (nisem prepričan kako je ta

V soboto smo se odpravili v Zederhaus in parkirali na majhnem parkirišču kakšen kilometer pred zelo obiskanim Waldom na koncu doline. Mimo kmetije in po udobni cesti skozi idilično zasnežen zimski gozd ob potoku do planine Bartlalm. Nad planino Bartlalm smo se dvignili v široko krnico, obkroženo z v

...ne zvabila v resne gore, bi se sončila kje na kakšni plaži ali powderhuntala, oboje pa se na narodni praznik ne spodobi. In sva šla na rob slovenskega jezikovnega in inventivnega področja, torej nad Koče in mimo kozolcev. Na Rauchkogel me je že dolgo mikalo, pretehtala pa je preudarna izbira ob s

Tokrat sva se odločila za eno "kratko in lahko" turo, ki pa se je kot vedno raztegnila. Parkirala sva na lepo očiščenem in skoraj praznem parkirišču v dolini Budschuh pri Hubertusovi kapelici poleg muzejskega plavža. Po stezi sva odšla ob potoku Plareitbach navzgor. V začetku je bilo snega

Sončen vikend smo izkoristili za odkrivanje novih krajev v Nizkih Turah. Čeprav mi je odveč dolga vožnja v Avstrijo, sem potem vsakič navdušen nad novimi prostranstvi smučarskih terenov, ki jih kljub več obiskom doslej nisem niti zaznal. Po sneženju v začetku tedna in močnem vetru je bila izbira tur

"Krasna kopa" (Kraxenkogel) nama je padla v oči na fotki, ki jo je v petek s Šilčka (Schilchegg) objavil Edo, čeprav jo je navihano skušal skriti za smuči. Na vrhu Šilčka res ni bilo dileme, glavna vršna atrakcija je fotogeničen pogled na bližnji Kraxenkogel, vseh šest domnevno prvih nedeljskih pris

Kam na popoldansko? Sobotne objave na Snežaku so pokazale, da so se tudi najbolj goreči domačijci v tej zeleni zimi prelevili v gastšiturenfarerje in se podali v tuje kraje, z avtom za snegom. Na srečo še vedno obratuje Muzej zime na prostem Tamar (WOAM Tamar). Še vedno gre s smučmi od avta do avt

Uspešno pršičarjenje na Geigerju je bilo treba nadaljevati. Vremenske in snežne razmere so nas peljale v Großarltal. Za prvi cilj smo izbrali Filzmooshörndl. Ker je vožnja iz Ljubljane dolga nismo bili prav zgodnji in smo se na planini Filzmoos odločili za dobrih 100 m nižji Loosbühel. Skupaj z množ

Po izkušnjah prvega dne v Großarltalu smo za nedeljski cilj izbrali turo na severnem pobočju na Karkogel. Tudi tu nismo ravno samevali. Vzpeli smo se najprej po gozdni cesti do planine, od tam pa skozi strm gozd po kratkih okljukah. Res smo dobro natrenirali obračanje. Iz vrha je lep razgled na bliž