
Kategorija
14.152 novic


Za tokratno turo se nas je nabralo devet. Na poti do Mallnitza smo z odprtimi usti opazovali posledice zemeljskih plazov

Samo, da ne bil izžreban ravno letos, ko imam na sporedu že MIUT, so bile moje želje, ko sem se … More

Samo, da ne bil izžreban ravno letos, ko imam na sporedu že MIUT, so bile moje želje, ko sem se … More

Za začetek sezone sva poiskala turo, ki se je udobno začela pri avtu. Ustavila sva se na Katchberghohe, kjer je bila snežna odeja še vedno dovolj visoka, da je bilo vse lepo pokrito. Ocenila sva, da bo najlepše na s soncem obsijanem pobočju Ainecka. Del vzpona sva naredila po utrjenih in za sezono

Včeraj sva bila na daljavo uspešno smučarsko prepletena z najinim mlajšim alter egom - objava M&M z zahoda je istočasno sprožila objavo M&M s severa. Za danes je bila vremenska napoved slaba, a M&M to ne zmoti preveč. Po najinem pritisku na gumb "Objavi opis ture" bo zanimivo spremljati tudi stanje

Po čudoviti soboti, nedelja ni ravno obetala z vremenom. Pa vseeno mi ni dalo, da ostanem doma. Tako sem prvič to zimo stopil na sneg, občutki super, četudi je bilo vreme bolj tako tako. Na Vršič cesta kopna, štartam po planinski, ki je tudi še kar kopna, višje snežna odeja hitro narašča. Pod Pripra

Zaradi orkanskega vetra vrha nismo dosegli. Zato je bilo pravega smučanja zelo malo. Tistih nekaj zavojev, ki smo jih naredili pa je potekalo po napihanem, kložastem snegu na trdi podlagi.

Königstuhl je gora v Nockbergih – točno 100 m višja od Stola v Karavankah. Izhodišče je koča dr. Josef Merl Hutte v dolini Schnofeld. V prvem delu ture smo hodili po ravnem po dolini, čez planino Rosaninalm. Iz zatrepa doline pa smo se vzpeli na široko sedlo pod vrhom Freisenhalshohe. Tu pa je

Zadnjo novembrsko soboto smo končno dočakali sonce! Ker smo v naši sivi dolini že pozabili kako to zgleda, je bil seveda glavni cilj zaužiti čim več blagodejnih žarkov. Najbolj obetavno je kazalo na zahodu, zato smo se zapeljali na Mokrine (Nassfeld), kjer je tudi snega več kot dovolj. Ne samo to &#

MONTE DELLA CHIESA-STRICKBERG (2553m) Obilne snežne padavine v visokogorju izkoristimo za prvi turni smuk v tej zimi. S kombijem startamo ob 5h preko Tolmezza, prelaza Monte Croci, naprej do doline Valle di Sesto. Ko dosežemo glavno cesto ki pripelje iz Avstrije zavijemo desno do vasi S. Candid

Evo, kaj povzroči en opis na spletu (Matej na snežak dan poprej)Bil je pravi napad :)v bistvu razmere, kot je že Matej opisal.... odlične! Z vrha nas je dopoldne smučalo ene 4, večina je smuci postila pod skokom nad prvimi jeklenicami it. poti. Je pa popldne še nova ekipa podajala s smucmi na vrh.

Na poti do Mallnitza smo z odprtimi usti opazovali posledice zemeljskih plazov po neurjih in odjugi pred dvema tednoma. Cesta je prevozna do Stockerhutte (okoli 1300 m). Za vzpon do Jamnigalma (okoli 1750 m) smo izbrali varianto skozi gozd, deloma po tekaški progi. Prečkali smo dve ogromni plazovin

Tura, ki zaradi vremenskih nevšečnosti v Avstriji pred dvema tednoma ni bila povsem brez skrbi, predvsem zaradi prevoznosti cest je snežne razmere potisnila v drugi plan. Vedeli smo, da bolj globoko v Visoke ture "zarinemo" več bo snega. Izhodišče 1500 metrov visoko ima dovolj snega, težava je nasta

Po kopni cesti na planino Pecol (1500m), kjer parkiramo zgledno pred zankom za prepoved. Najprej čez kopne travnike mimo koče Brazza, kje se začne pomrznjen sneg. Nataknemo smučke, prečimo in vmes opazimo samo ene stare sledi izpod rumenega spodkola, čez flanko in po zahodni strani na vrh Klavnih no

Normal 0 21 false false false /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-ma

Nisva bila edina turna smučarja, ki sva se danes zapeljala na Pecol (cesta je povsem kopna). Sva bila pa edina pri bivaku Luca Vuericha na vrhu Špika nad Nosom. Do koče Brazza sva smuči tovorila, zatem na smučeh do zatrepa krnice pod južno steno Špika nad Nosom. Na vrh sva pristopila točno opoldne

Začelo se je slabo: tik prek Kremsbrucke je cesta zaprta in cijazil sem se nazaj v Gmund, pa do Rennwega in nazaj v Innerkrems. Nadaljevalo se je še slabše: Nockalmstrasse je zaprta, kar ni bilo presenečenje in splužena, kar je bilo in to negativno, pa še ledeno. Eni lokalci so "zavzeli stališče",

Po vcerajsnji kredarici kjer so bile okol kalvarije krasne razmere, pod kalvarijo pa kalvarija prava smo sli danes na neki kratkega. V Nockijih nisem bil ze leta. Snega majo precej. predelan, cez padlo nekaj puhca. z vrha smo razdevicili juzno flanko, nato nazaj na greben in v dolino na rehidracijo.

On, ki izvabi nasmešek na obraz, je bil spihan, je bil napihan in je bil vse vmes. Vsi zadovoljni, a nihče ni vriskal, nihče jodlal in nobenih juhuhujev.