
STKP v enem dnevu
V okviru vseslovenske akcije 'STKP v enem dnevu' smo prekolesarili nam najbližjo etapo, od Menine do Čemšeniške planine.
Kategorija
14.152 novic

V okviru vseslovenske akcije 'STKP v enem dnevu' smo prekolesarili nam najbližjo etapo, od Menine do Čemšeniške planine.

Turo smo s Hanko in Petrom naredili že v petek, a preprosto nisem našel časa, da napišem kratko poročilo. O razmerah okrog Kölnbreinspitze tudi ni kaj dodati, saj je bilo v zadnjih dneh precej napisanega. Že dalj časa me je mikala tura, ki se kaže kot nižja in precej manj obljudena varianta turnega

Z Urošem sva v nedeljo odsmučala na eno "fletno poletno" z Rokavskega ozebnika. Snežne razmere za junij prav super, južen a nič kaj lepljiv sneg (pod pogojem namazanih smuči), brez pretirane obilice kamenja v ozebniku. Skupaj se je nabralo okoli 600 višinskih metrov smučanja, saj se lahko z nekaj "n

Včeraj smo smučali z Johannisberga. Snega je tudi tu precej. Imeli smo super razmere za smuko – z vrha smo se pognali ob 9:30. S parimi prekinitvami smo se pridričali do tunelov na Gamswegu – zadnji 3 tuneli so še zaprti. Več fotk na TurnaRit.si Kategorija: Razmere

Preko noči je bilo bolj malo jasnine, sneg ni pomrznil, zjutraj je bilo večinoma nemarno megleno in izbrala sva kar najbolj upokojensko turo z izhodiščem na 'pregrešno dragi' Grossglockner Hochalpenstrasse, ki pa vseeno pripelje preko 3k. Izhodišče na salzburški strani Hochtor-a, Elendboden, 2340 m

31. 5. 2019Med pogledom na morje in na AlpeNa kaj bi moral stopiti, da bi lahko z enim pogledom ujel morje in Alpe? A bi bilo dovolj, če bi stopil ne en kucelj? Zakaj pa ne! Najti moraš samo ta pravega ... in zato greva danes na Kucelj. To ni navaden kucelj, ampak je razgled

Letos je tek na Malo goro štel tudi za Državno prvenstvo veteranov. In človek bi mislil, upal?, si želel, da se ga udeleži čimveč tekačev. Organizatorji, že vemo, so daleč naokoli najboljši, poskrbeli bojo, da bomo odšli domov več kot zadovoljni, čeprav je tek na Malo goro eden najstrmejših na naših

Normal 0 21 false false false /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-ma

Letos se nam je v zadnjem trenutku uspelo zmeniti s tistimi zgoraj in smo ravno v pravem času dobili lepo

Za (verjetno) zadno turo letošnje sezone sem izbral klasiko. Včerajšnja Aleševa objava je samo potrdila, da se še splača. Janezu in Alešu hvala za stopinje. Krenem ob 5:30 od avta, gor grede se odločim, da grem pogledat še pod Kačji jezik. Pod Tremi macesni odvijem na desno na lovsko pot na sončno

Po skoraj treh mesecih smučarskega pavziranja, sem zopet stopil na sneg, do katerega je bilo potrebno nositi "krošnjo" vse do vstopa v Turski žleb. Tam sem zamenjal športne copate za šprinterce in se povzpel skozi precej trd žleb na Koroško Rinko, katere vrh je tudi že kopen. Snežna odeja že dolgo n

Sem tuhtal, da bi šel nekam na hladno in sem se spomnil potoka Hladnik. Nedavno so zgradili ferato Hvadnik skozi sotesko nad Gozdom Martuljkom, hkrati pa me je že nekaj časa zanimalo kako je v zgornjem toku potoka, ki sem ga pogosto poslušal globoko v dolini med hojo po zgornji cesti. Ferata je spel

Po letu dni sem spet plezal ferato Ožarjeni kamen v Bohinju. Sama pot je še vedno neke vrste javna “skrivnost”. Najbrž zato, ker ferata ni zgrajena po najnovejših varnostnih standardih. Zato so za to pot potrebne izkušnje in previdnost. Do ferate dostopimo tako da iz plaže ob Bohinjskemu

Po dveh mesecih smučarskega pavziranja, sem zopet stopil na sneg, do katerega je bilo potrebno nositi "krošnjo" vse do vstopa v Turski žleb. Tam sem zamenjal športne copate za šprinterce in se povzpel skozi precej trd žleb na Koroško Rinko, katere vrh je tudi že kopen. Snežna odeja že dolg

Končno se je vreme stabiliziralo od dolgega deževnega obdobja ki je že vsem šlo na živce.Dopust in pot pod noge kar je najlepše.Odločim se da grem na Storžič kjer že dve leti nisem bil.Pot itak poznana in ne pretirano dolga zato si jo razširim še preko Bašeljskega vrha na Mali Grintovec in Srednji v

Prvo letošnje pravo poletno vreme sem izkoristil za gorski tek po najlepšem delu Julijskih Alp – Dolini Triglavskih jezer. Za izhodišče sem izbral Kočo pri izviru Savice. Parkirnine ob osmih zjutraj še niso pobirali. Najprej sem se prek Komarče povzpel do Črnega jezera. Pot je odlično preživel

These are my new woodworking pieces. The products are made out of the salvaged... The post Art Woodwork IV appeared first on BLAŽ JANEŽIČ.

Brez Jugove sezona ne bi bila popolna. Vzpon Za Ak je bil milo rečeno prava savna. Za Akom je bilo malo bolje, pod Tremi macesni sem se pa moral že obleči. Sneg se začne na 1400 m. Turn pod Tremi macesni je nemarno razrušen in sem raje sledil predhodniku po levi grapi, potem pa zavil na Tri macesne.

Ne gre drugače kot da dam oceno 5 za razmere. Malo sem razmišljal, če sem mogoče subjektiven, ker je že junij? Pa nisem. Start okoli 8 ure pri jezeru Fedaia. Orientacija enostavna. Prvi del gre večinoma po levi strani ‘košaric’. Košarice so prevozno sredstvo do višine 2600 metrov, cena 15 eur v obe

Razmere so bolj slabe, sneg še ni predelan. Na položnem je fajn smuka, na strmini pa ... Vzpon sva naredila z JV, sneg se začne takoj nad galerijo, s Freiwandkees sva na vrh pristopila čez JV vesine, ob 8h. Za vzpon je bilo še v mejah varnega, spust bi bil pa bolj podoben poskusu samomora. Odsmučal