
30 let
Pa sem tudi jaz dočakal okroglo obletnico. Preživel sem jo v okolju, kjer sem najraje – hribih. Hvala!
Kategorija
14.152 novic

Pa sem tudi jaz dočakal okroglo obletnico. Preživel sem jo v okolju, kjer sem najraje – hribih. Hvala!

17. 8. 2019Obel kamenObel kamen - kaj te to je? No, tako se imenuje vrh, na katerega gremo danes. Ja, marsikomu se to ime sliši nenavadno. In kje sploh je ta vrh? Na Olševi. Bolj natančno: je skrajno zahodni vrh 5 kilometrov dolgega grebena Olševe, ki je zemljepisno gledano grebenska

Normal 0 21 false false false /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-ma

1.9.2019 Pohod Rinka-Okrešelj-Turski žleb-Turska gora(2251m)-Kotliči-Brana(2253m)-Kamniško sedlo-Okrešelj http://www.hribi.net/izlet/koca_pod_slapom_rinka_turska_gora_skozi_turski_zleb/3/391/1792 http://www.hribi.net/izlet/koca_pod_slapom_rinka__brana_/3/96/1735 http://www.hribi.net/izlet/koca_pod_s

Mosermandl 2680 m,Franz Fischer Hütte 2020 mPD Rašicaudeleženci: Sabina, Bojan, Jan, Vesna, Stojan, Marko, Robi, Antonija, Klavdija, Tomaž, Ivantrajanje 7h 40minvišinska razlika: 1250 mdolžina 13,6 kmMosermandl je najbolj poznana gora v Radstadtskih Turah, najzahodnejši skupini Nizkih Tur. Je

me ni hotel peljati … zato sem moral napraviti dodatnih dobrih 10 km   no … na srečo je bil osnovni plan na easy … da je tudi po podaljšanju ostalo v mejah prijetne utrujenosti  

Bem, nekako se ne spodobi, da manjkam, nje...In nisem.Sem šla naprej gor, da bom lahko malčk kričala in navijala...Mi je šlo fejst. Hoja, mislim:))Stapotjo sem nabrala pol škrtočka drnulj, k se zdej že pacajo v prozorni tekočinci:))Na vrhu Wtlškega wakna se podpišem in mahnem nazaj dol, da pri

Bi se radi do onemoglosti naplezali ferat: težkih, srednjih in lahkih? Pa sem vam ob tem ne ljubi hodit nekam daleč v visokogorje? Potem vam priporočam obisk feratarskega poligona v plezališču Škocjan (Kanzianiberg) na Avstrijskem Koroškem. Toliko ferat, kot jih je tu zbranih na enem mestu ne boste

V soboto štartamo nad vasjo Frattis (Val Aupa) in nadaljujemo cca. 3 km po cesti. Markacije poti 430 nas povedejo desno na strmo pešpot. Po njej se vzpenjamo do križišča, kjer zavijemo v levo (smer Pecora). Strmo se vzpenjamo po travnato- skalnatem terenu vse do grape. Vzpon po njej je kar naporen.

Spet je prišel čas, da idrijsko- štajerska naveza kaj "ušpiči". In tudi je :).V četrtek se trije odpravimo iz planine Zajzera po cesti rahlo navzdol. Malo iščemo stezico, najdemo jo na koncu prodišč na desni strani. Ta stezica nas vodi strmo skozi gozd, višje pa med grmišči. Na desni se sprehodimo d

Ko se prek Slovenije dogaja »selitev narodov«, kar neizbežno povzroča prometne infarkte, midva najraje ostaneva, če že ne kar doma, pa vsaj blizu doma. In tako sva jo v nedeljo…

Ko se prek Slovenije dogaja »selitev narodov«, kar neizbežno povzroča prometne infarkte, midva najraje ostaneva, če že ne kar doma, pa vsaj blizu doma. In tako sva jo v nedeljo…

Turo sva začela v Flachauu, že uvodni klanec je pokazal, da gre zares. Pot naju je vodila preko smučišč, spusta po bike parku, mimo dvorcev, tudi peš odsek je bil prisoten.

Tostran reke Piave se raztezajo gore skrajnega jugozahodnega dela Karnijskih Alp, ki se tako zgledujejo po svojih znamenitih sosedih, da jim pravijo kar Furlanski Dolomiti. Ko zagledaš tiste ostre špice in strme stene, se zdi poimenovanje kar na mestu, čeprav najvišji vrhovi segajo “le”

Že četrtič sem kot vodnik sodeloval na pohodu našega planinskega društva na Triglav. Tokrat smo trije vodniki na vrh spremljali 23 udeležencev, kar 13 med njimi pa jih je prvič bilo na naši najvišji gori. Prenočišče smo imeli rezervirano na Planiki, zato je bila ta koča pod Triglavom naš prvi cilj.

Kührointhütte 1420 m,Watzmannhaus 1.930 m,Watzmann Hocheck 2.651 m ,Watzmann Mittelspitze 2.713 m,Watzmann Südspitze 2.712 m,Wimbachgrieshütte 1.327 mGorniška skupina PD Rašicaudeleženci: Vyacheslav, Sabina, Janez, Srečko, Kristina, Jana, Marjan, Maks, Sašo, Stojan, Meta, Radovan, Nevenka, Antonija,

Vreme nam pohodnikom kroji kdaj se odpraviti v gore ali hribe.Pri meni je pa ponavadi da izberem tudi napačen dan pa vendar bolj poredko.Tokrat pa je odločitev bila prava vreme res ki si ga lahko samo v sanjah prikličeš.Med vožnjo na izhodišče sem kolebal med dvema variantama Kalški greben z izhodiš

Poletje se počasi bliža h koncu. Zato sva izkoristila lepo vreme za še en obisk tolmunov v Repovem kotu. Vreme pa ni v hribe potegnilo samo naju, ampak kar “celo” Slovenijo. Na parkirišču na Jermanci sva zato kar s težavo našla prosto parkirano mesto. Vendar, ker sva kmalu zavila na malo

12. 8. 2019Iz vročine na LedineZa danes je napovedan vročinski val. Kam naj greva, da mu uideva? Na Ledine!! Tam na višini 1700 metrov stoji planinska koča, ki celo v tej vročini ponuja osvežitev na ledeniku. To je danes najin cilj. Pot si začrtava takole: gor po Slovenski poti z odli

S Petrom (AO Jesenice) se zadnje čase kar pogosto naveževa na vrv. V nedeljo sva se tako usmerila v še en skupen plezalski cilj, Trikot v Dolgem hrbtu (VI (A1)/V, IV, 500m). Ker sva že v delavskih letih, se odločiva za “semi-penzionerski-alpine-start” ob 5. iz Kranja, kar ima za posledic