
Correction
had 2 be done The post Correction first appeared on MATJAŽ - šport, narava fotografija - BLOG.
Kategorija
14.152 novic

had 2 be done The post Correction first appeared on MATJAŽ - šport, narava fotografija - BLOG.

Po včerajšnji Menini planini,kjer je termometer kazal blizu 20 stopinj+,je današnji hladilnik nad Belopeškimi jezeri kar pasal.Cesta je res zgledno urejena, koča pa topla in je ponujala vse kar koča mora.Mezzo litra merlota je ravno prav ohladilo čaj, nato pa v dobrih 20.minutah lagodno z dolgimi za

s spustoma standar 2 sea in babewatch … je bil pod rahlim vprašajem zaradi manjkajoče napere na zadnjem kolesu zaradi tega sem vsakih nekaj km [...] The post Standar first appeared on MATJAŽ - šport, narava fotografija - BLOG.

je bila letos kar pestra najprej pes na poti … ki me ni spustil mimo … dokler ni prišel po kakšnih 10 min. lastnik malo [...] The post Skitača first appeared on MATJAŽ - šport, narava fotografija - BLOG.

Smrečje 384 m, Bukov vrh 431 m, Molnik 582 m, Orle 447 m, Hrastovec 407 m, Prečnice 411 m PD Rašica udeleženci: Mojca, Dejan, Bogdan, Srečko, Ksenija, Gal, Robert, Gordan, Sašo, Repič, Tomaž trajanje: 5 ur 45 min višinska razlika: 600 m dolžina: 13,6 km Čemšeniška grajska pot. Ime, ki marsikoga zavede. Je to pot na Čemšeniško planino? Na Čemšenik nad dolino Kokre? V resnici gre za pot na obrobju Ljubljane. Krožna pot, ki je primerna za kolesarje in pešce, ima start in cilj na Lavrici, njena najvišja točka je Molnik. Čemšenik je bilo srednjeveško ime za naselja na območju Lavrice, grajska…

Smrečje 384 m, Bukov vrh 431 m, Molnik 582 m, Orle 447 m, Hrastovec 407 m, Prečnice 411 mPD Rašicaudeleženci: Mojca, Dejan, Bogdan, Srečko, Ksenija, Gal, Robert, Gordan, Sašo, Repič, Tomažtrajanje: 5 ur 45 minvišinska razlika: 600 mdolžina: 13,6 kmČemšeniška grajska pot. Ime

s spustoma standar 2 sea in babewatch … je bil pod rahlim vprašajem zaradi manjkajoče napere na zadnjem kolesu zaradi tega sem vsakih nekaj km [...] The post Standar first appeared on MATJAŽ - šport, narava fotografija - BLOG.

Navzgor je bilo lepo. Z malo iznajdljivosti sva od avtomobila do vrha prišla skoraj na smučeh. Snela sva jih le za nekaj metrov in poteptala nekaj trave, betona in kamenja. Pa tudi vreme je bilo pomladansko toplo. Smučanje je bilo iz vrha do sedla v redu, potem pa najboljša skorja in nekaj kratkih o

Razmere so se od nedelje bistveno spremenile. Žal ne na bolje. Pot proti koči Zacchi je še vedno lepo smučljiva. Pri balvanu na začetku krnice smo nataknili srenače,kar se je zelo kmalu izkazalo za dobro odločitev, kajti sneg je bil pomrznjen. Smučali smo po levi strani. Prvih 100 višincev je bil sn

Spodaj snega ni. Začne se zvezno po približno 300 višincev. Najboljše je bilo povsem zgoraj, nižje skorja in mešane razmere, predvsem pa veliko premalo snega. Ture ne priporočam do nove pošiljke snega. Torej povsem drugačne razmere kot pred 2 dnevi ...

Ob morju so napovedali lepo, jasno vremenčke, alora.... pejmo tja. Danes sva si izbrala malo daljšo, pa ne čisto ob morju, ker je malčk vlejklu, malo po Izoli, do Simonovega, pa v Jagodje, Dobravo, malo po kolesarski, pa skozi tunel do Portoroža. Ves čas so naju iz daljave lepo pozdravljali naši krasni hribi. Triglav, Krn, Rombon, Kanin...Vse na dlani. Bem, letos mi niste bli glih kaj preveč "usojeni", recmo, da bo drugo leto kej bulši? Med potjo sem že opazila prvo trobentico... Ker vsa malo kasneje štartala, se je bilo treba kar kmalu obrnit, da naju tema ne ulovi... Ko sva prišla na…

Kanin- (Sedlo) V štirih iz Šempetra. V Volčah poberemo prijatelja z idrijskega. Do Bovca in nato proti postaji B in še malo naprej do nv.1120m - odcep poti za postajo C. Tu parkiramo, smučke in čevlje na nahrbtnike, malo pred osmo začnemo s hojo po cesti proti postaji. Smučke nesemo do nv.1420m, k

S kolegico Doro sva naredila lepo krpljarsko-smučarsko turo po gozdni cesti na Lesnikovo sedlo. Izhodišče je bil odcep z glavne ceste za Pavličevo sedlo na drugi serpentini (1356 m) nad kmetijo Lesnik. Na slovenski strani sva se čez čez najvišjo točko (1556 m) spustila po drugi cesti pod grebenom St

Ob morju so napovedali lepo, jasno vremenčke, alora.... pejmo tja. Danes sva si izbrala malo daljšo, pa ne čisto ob morju, ker je malčk vlejklu, malo po Izoli, do Simonovega, pa v Jagodje, Dobravo, malo po kolesarski, pa skozi tunel do Portoroža. Ves čas so naju iz daljave lepo pozdr

Ker v tej sezoni še nisem zasledila smučarskega poročila s te strani Alp, naj dodam svoje poročilce. Zapornice nad Ukvami trenutno ni sploh, parkirali smo pod nekdanjo Gamsovo oštarijo in šele nato ugotovili, da bi se pravzaprav smeli zapeljati še kakega pol kilometra višje, kjer je tudi označeno pa

Pišem tole malo za nazaj, ampak kljub temu upam, da komu pride prav.Od avta štartamo okoli 9h s smučmi na nahrbtnikih z namenom da gremo na Rodico. Pot do snega je lepo prehodna, tudi ledu ni tako da dereze niso potrebne. Sneg se začne pri skali na koncu spodnje strmine, smučke lahko daš na noge na

Belopeško jezero v jutranji osmi uri je komajda kaj oblegano. Snega ni veliko, a poteptana cesta, ki vijuga proto koči, je udobna. Le-te se ne pustimo zapeljati do planinske postojanke. Skozi gozd po nadelani sledi jo mahnemo proti cilju. Igra preko vzboklin in drsenja v dolinice nas zabava, vsaj na

V soboto smo se v pričakovanju množičnega obiska gora ob 6.00 odpravili proti Tamarju. Do koče je bila pot dokaj enakomerno zasnežena, od koče naprej pa po gozdu veliko kamenja in skal. To je bil tudi naslabši del ob spustu.Do kuluarja smo brez težav hodili s smučmi, od tam naprej pa po mehkem sneg