
Roza vikend od 8.-10.6.2018
Pa smo se odpravili na Roza vikend - na zelo naporno turo, ki nas ni pustila ravnodušne.
Kategorija
14.152 novic

Pa smo se odpravili na Roza vikend - na zelo naporno turo, ki nas ni pustila ravnodušne.

Ni druge izbire kot turo zamaknit na zgodnjo uro ko imaš vsaki dan napovedane popoldanske plohe in nevihte.Zato sem danes štartal v Kamniški Bistrici ob 4. uri zjutraj z naglavno svetilko se podam proti Kamniškemu sedlu do koder je dobre 3 ure in pol vsaj tako piše na tabli.Jaz sem jo opravil v 2 ur

V soboto 16. junija smo imeli z otroki in mladino skupni zaključek plezalne sezone.

25.6.2018 Pohod Jezersko(Na Prodih)-Kranjska koča na Ledinah-Rudijeva vertikala-Vel. Koroška baba(2127m)-Jenkova planina-Jezersko http://www.hribi.net/izlet/ravenska_kocna_velika_koroska_baba_po_slovenski_in_plezalni_poti/3/666/2169 http://www.hribi.net/izlet/ravenska_kocna_velika_koroska_baba_cez_

As I have mentioned in the previous blog I enjoy art woodworking. The pieces... The post Art woodwork appeared first on BLAŽ JANEŽIČ.

Vikend je prispel in to kar vremensko ugoden, že začuda. Zdaj pa nekaj druga ni bilo v najlepšem redu. To je bilo moje počutje. Petek sem bil v slabem stanju, seveda v službi. Zvečer je bilo nekaj vročine, a naslednji dan je bilo že mnogo bolje. Po razkoščičenih višnjah se je skuhala marmelada, ter po popoldanski Kislici in pospravljeni travi v ostrve je bilo sobote konec. Nahrbtnik sem pa že imel pripravljen za nedeljski dan. Vstal sem uro kasneje kot je bilo v načrtu, tako da to že ni bilo vredu. Odpeljal sem se v Rateče in moj današnji cilj je bil Jalovec in morda, seveda odvisno od moči…

Proti koncu tedna sem dobila zeleno luč za avto, kar pomeni, da LAHKO GREM KRIČAAAATTTTT NA GM4O!Sej, lahko bi se peljala tudi s kom iz naših krajev, a jast moram biti tam hkrati na več krajih, pa je brez avta to kar neizvedljivo, hihi.O, če torej grem kričat, imam takoj na grbi eno goro skrbi, na k


Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0

Še eno nedeljsko jutro me je našlo v Kamniški Bistrici na poti proti Kamniškem sedlu. Pri Studencu pa sem zavil kar po domače v Bosovo grapo in do sedelca v vzhodnem grebenu Kaptanske glave. Greben od daleč niti ne izgleda posebno mikaven, pa še precej poraščen je videti. A videz včasih vara in napr

Vikend je prispel in to kar vremensko ugoden, že začuda. Zdaj pa nekaj druga ni bilo v najlepšem redu. To je bilo moje počutje. Petek sem bil v slabem stanju, seveda v službi. Zvečer je bilo nekaj vročine, a naslednji dan je bilo že mnogo bolje. Po razkoščičenih višnjah se je skuhala marmelada, ter

Že tretje leto zapored sem se prijavil na tekmo v okviru Podbrdo Trail Running Festivala. Pred dvema letoma na maratonsko razdaljo na 42 km, lani sem opravil z Ultra pušeljc trailom (uradno 105 km in 6.800 m višinske razlike), letos pa sem se spet odpravil na maratonsko progo (uradno 42,195 km

wand … a seveda z najlažjima smerema  gerdasteig (iii+)   in kombinacija draufgabe/zugabe (iv-/ii-iii)   ampak poglavitno je bilo to … da je bilo s5 fajn … seveda z obveznimi čevapi pri demiriju … kjer smo že stari znanci

Štirje se v soboto ne preveč zgodaj zjutraj odpeljemo do Pecola in tam zajtrkujemo ob jutranjem soncu. Ko smo pripravljeni se odpravimo po cesti proti zahodu z oznako poti 621 in 640 ter vasice Piani. Mimo planine Pecol prispemo na makadamsko cesto, ki se sprva malce spušča, potem pa se uravna. Levo

V načrtu je bilo dvodnevno turno-smučarsko potepanje okoli koče Oberwalder z obveznim vrhom Johannisberg ter za dodatek še Bärenkopf. V soboto smo tako ob petih odpeljali iz Lesc in bili dvajset pred osmo v parkirni hiši na Franz Josefs Höhe. Vreme jasno brez oblačka in primerno hladno (šest stopinj

PONEDELJEK, 11. 6. 2018Ura je sedem. Parkirišče pri krožišču v Šmarju (Sevnica). Tokrat se ne bom pridružila Ponedeljkovi skupini Planinskega društva Lisca Sevnica, ki se že tudi zbira, svetlo modri kombi čaka na zagnane fotografe in fotografinje, ki se odpravljamo v Italijo. Štirje se vkrcamo prvi,

Za aklimatizacijo na višino pred sobotno tekmo na Monte Roso sem izbral goro Grossglockner, ker na njenem jugovzhodnem slemenu leži najvišja koča v Avstriji – Erzherzog-Johann-Hütte (3454 m). Zato glavni cilj ture ni bil osvojitev vrha, ampak spanje (aklimatizacija) v omenjeni koči. https://vi

Sedlo Col de la Croix de Fer je sicer priljubljena motoristicna in kolesarska tocka, vendar se zvecer umiri in se da lepo prespati. Zaradi moznosti neviht sva z Michelom ob 6 ze na poti in le 15 min imava do snega. Kljub vsemu naju jutranji crni oblaki prepricajo v izbiro Aiguille de Laisse, zasneze

Na lep junijski torek smo se z Evo in Hano dogovorili, da bi pred službo šli “na hitrco” splezat Šentansko smer (V+/III-IV, 15om). Smer se nahaja nad Bornovimi tuneli v Begunjski Vrtači, in je z dobrimi 15 minutami dostopa res idealen kandidat za predšihtno plezarijo. Tako smo se že sred

»O, šit…« (in potem še dodatek, ki ni za na blog) sem slišala z malo povišanim tonom izreči mojega dragega na pol poti proti Zelenici… Ko mi je povedal, v…