
Kategorija
14.152 novic


… je sicer glasbena skupina, ki pa nima kaj dosti veze s tem prispevkom. Večjo povezavo pa ima istoimenska “viber grupa”, v kateri smo se znašli Pero, Matic, Ana, Dominika, Brina in seveda moja malenkost. Hitro seštejmo … tri plus tri je šest … deljeno z dva … tor

Najina tokratna turnosmučarsko–raziskovalna tura okolice Briançona je bila predvsem posledica vremenskih razmer. V bližnji okolici je bila napoved še najbolj obetavna za Col du Lauteret, pa še domačini so nama hvalili tamkajšnje ture. Zato sva se zapeljala slabih 30 kilometrov daleč do dva tisoč met

Opoldne se je začelo delati vreme, celo kar nekaj sonca sva ujela. Razmera solidna; gnilec, ki je malce štopal, ni pa bilo zagnojeno. Čez Plaz na Grebenec in direktno na Veliko Mojstrovko. Z vrha sva odsmučala po pristopni smeri, proti Mali Mojstrovki, kjer je še krasno zalito in z dodatkom dveh opa

Skuta, 2532 m,Štruca, 2457 mudeleženci: Sabina Be., Niko, Sabina Bo., Janez, Kristina, Barbara, Sašo, Andreja, Andraž, Stojan, Melita, Brane, Nevenka, Antonija trajanje: cca 12 h višinska razlika po poti: cca 1800 mCilj tokratne ture, Dolgi Hrbet čez Gamsov skret, je bil dokaj drzno zastavljen glede

speed je še vedno boljši od porivanja … seveda kolesa 

13.5.2018 Pohod Markljev rovt-Sedlo Kočna-Belska pl.-Struška(1944m)-Sedlo Suha-Golica-Dom na Golici-Dom Pristava http://www.hribi.net/izlet/dom_pristava_v_javorniskem_rovtu_golica_po_grebenu/11/252/3805 http://www.hribi.net/izlet/dom_pristava_v_javorniskem_rovtu_struska_pespot/11/200/3799  

Zima (kje je že to…) je bila naporna in dolga a takšna kot mora biti, snežena in mrzla. Kljub ne najboljšim razmeram sem veliko plezal v ledu. Naštel sem 21 preplezanih slapov v januarju in februarju, več kot kadarkoli do sedaj. V februarju sem začel smučati, tri tedne sem preživel v ljubem Queyrasu, po en […]

Pravzaprav bi lahko dala naslov blogu tudi Najkrajša pot do kopanja v Barkovljah - predmestju Trsta in kopališčuTržačanov.A to bi bil bolj moderen naslov..., ki ga najbrž ne bi nihče od ta mladih "zagrabil", zato pejmo raje v stare čase, obujat spomine naših non, ki so pa morale na

Dobre visokogorske turne smučarije je tudi doma kljub skoraj poletni pripeki v dolinah še dovolj, pogojuje jo le dolžina kopnega dostopa.

Kot vsako leto tudi letos sem nestrpno pričakoval ugodne razmere za to turo.Vedno grem na Kamniškega dedca 1583 m saj ta vrh ponuja izjemen pogled na gore ki ga obdajajo.Ta pogled pa mi je v užitek pa še tura ni pretirano zahtevna. V letošnjem letu je potrebno prečit samo dva snežišča-plazova na pot

Že drugo leto zapored sem se odločil, da smuke z norveških vrhov ob severnem siju ne gre zamuditi. Vabljeni v torek, 8.5. ob 20h na predavanje!

»Se dobimo na Bajerju,« smo se velikokrat z družbo zmenili še v tistih mojih »rosnih« letih. Ob prvi selitvi od doma sem se za dobro desetletje ustalila na drugem koncu…

Zima (kje je že to…) je bila naporna in dolga a takšna kot mora biti, snežena in mrzla. Kljub ne najboljšim razmeram sem veliko plezal v ledu. Naštel sem 21 preplezanih slapov v januarju in februarju, več kot kadarkoli do sedaj. V februarju sem začel smučati, tri tedne sem preživel v ljubem Q

Konec aprila se Pogorevc med Žerjavom, Mežico in Lešami odene v rumeno barvo. Avriklja polne skale vsako leto privabijo mnoge pohodnike. Lansko leto sem na ta prekrasen kraj peljal planince našega PD, letos pa sem v dobri družbi prehodil pot od kmetije Krajnc do lovske koče Dukles in nazaj. Prelep d

Ker mi golaž ni dišal, sneg pač še vedno, sem odcuckal na Zvoh. Zaradi oblačne koprene in kar močnega jugozahodnika je sneg minimalno popustil, v sami grapi je bilo pod par centimetri ojuženega trd predelan sneg. V ožini je že napoka, tudi ob straneh že lepo zeva. Skok, poravnava smuči vzporedno z v

V smeri Križa več kot dovolj snega, ki pa bolj spominja na stracciatello sladoled. Cukanju po čokoladnemu posipu se da izogniti z dobro napeglano dilo, mrvice odrineš, večje kose pa izkoristiš kot količke. Skratka…ni slabih razmer, samo poglede imamo različne. ;) Podlaga vsled vetra in koprenaste

Plazje je bilo zjutraj dovolj mehko, da se je dalo samo s srenači do Mangartsko sedlo. No meni je je moker cucek odpovedal poslušnost in sem moral zadnjih sto višincev na dereze. Na sedlu je lepo pihalo, kar je pripomoglo, da sem pse dovolj dobro posušil. Naprej je šlo najprej peš, pa na smučeh do p

Po turnosmučarski srenji se je razširila prava mala panika, da zaradi pomanjkanja snega na severni strani Poliških špikov razne znane škrbine menda niso več dostopne. Če že ni na severni, pa bo sneg vsaj na južni strani. In tako se z Janezom odločiva za Špik nad Nosom oz. za smuk z njegove zahodne r

Preskočiti je bilo potrebno prvomajsko slavje, da smo lahko vstali že ob 2:30 in izkoristili zadnji lep dan v tem tednu za Sonnblick. Strah, da bo treba peš iz Heilligenbluta je bila odveč, saj je bila zapornica odprta. Tako smo lahko parkirali slabe pol ure pred gostiščem Alter Pochner, kjer smo