
… in kakor, da se ni nič zgodilo
Deset kilometrov kurčevega klanca je za mano. Svet se končno nekoliko položi, čutim mišice, ki se tresejo in hlastajo za …
Kategorija
14.152 novic

Deset kilometrov kurčevega klanca je za mano. Svet se končno nekoliko položi, čutim mišice, ki se tresejo in hlastajo za …

V Potoku sem začel v dežju. Pa sem bil že po 100 višincev v snegu. Z višino je bilo vedno bolj zimsko. Pihalo je le pri koči in na vrhu. Še nižje od koče je sneg že suh. Pri koči je bilo opoldne 10 cm novega, na vrhu kakšnih 15 cm. Koča je seveda odprta, ampak sem bil sam na čaju. Smučanje v začetku

Samotna je bila noč in jutro ni bilo nič drugačno. Po strehi ni še nič škrebljalo, kar je bil vsekakor dober znak. Oblačnost je bila še najbolj podobna krepkemu sendviču, sam sem bil šunka nekje na sredini. Nad dolino so se plazile megle, nad menoj je bila nova plast. Samotna je bila moja pot, po vč

Proti večeru se je naredilo vreme in ga je bilo potrebno izkoristiti. S severne strani sva zarinila po zasneženih prehodih proti zahodnemu grebenu Velikega vrha v Košuti in ga dosegla na grebenski grbi (1807 m) tik desno od najbolj izrazitega stolpa celotnega grebena. Na koncu se je izkazalo, da sva

Eifflov stolp je brez dvoma najbolj ikonična zgradba na svetu. Zgrajena je bila 1889 za Svetovno razstavo. Z višino 324 m je bila takrat daleč najvišja zgradba na svetu in je ostala to vse do leta 1930. Sestavlja jo 18038 jeklenih delov, ki skupaj tehtajo 7300 ton. Morda se to sliši veliko. Vendar z

Kdor čaka dočaka - SONCE. Ko je okoli dveh nehalo deževati sem se odpeljal proti Pokljuki.Na Rudnem polju je bilo dobrih 10cm snega,proti vrhu pa preko 20cm.Na Zlatih vodah kjer se je že razjasnilo prehitim žensko ekipo in do vrha zarežem v deviško belino,kajti jutranja sled je bila zasnežena.Malok

Je že nekako tradicija. Da po objavi, da so ustavili drdranje žičniških naprav, pohitim proti Staremu vrhu. Sneg običajno kar kmalu izgine s pobočij nad Zgornjo Lušo, zato se ni preveč za obirati. In če je noč, kaj zato. Z Romanom sva jo že po osmi uri mahnila po presenetljivo trdem pobočju navzgor,

18.3.2018 Pohod Radušnik-Koča na Loki pod Raduho-Raduha(2062m)-Loka-Radušnik http://www.hribi.net/izlet/radusnik_velika_raduha_/3/148/3004  

Ko so spletne kamere zjutraj pokazale jasnino nad ljubljansko meglo, odločitev ni bila težka. Na začetku markirane poti nad Farjim potokom sem parkiral, nato pa na smučeh najprej po poti, nato še malo dalje po kolovozu in desno navzgor okoli Kovka. Nadaljeval sem mimo peskoloma po kolovozu in nato l

V četrtek je malo nepričakovano res krasno pomrznilo, razmere v severni steni Kladiva so bile dobre in varne. Žal nama z Jako med vzponom ni uspelo smučarsko zvezno povezati linije spusta, tako da bova neAlpi smučarja počakala na boljšo zalitost, ki bo omogočala neprekinjeno smučanje. Vremenski o

Skrb za ptice pozimi je nekaj, na kar pri nas doma nobeno leto ne pozabimo. Strokovnjaki sicer večinoma trdijo, da preživetje ptic ni odvisno od naše pomoči. Pa vendarle. Ne…

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0

Potem ko sem končal s šihtom in po njem na sistematskem pregledu dobil zagotovilo, da sem za svoja leta še kar zdrav, je bil čas, da ravnokar prejeto potrdilo preizkusim v praksi. Ura ni bila več zgodnja, sneg v nižinah je pobralo, Triangel se je tako zdel logična izbira. Posebne gneče na Ljubelju n

Ker me ne moti da se ture ponavljajo in ker imam Pokljuko s svojimi pukli nad nosom,sem danes po Domnovih sledeh oddrsal na Debeli vrh.V planu je bil še kakšen dodatek,ampak so me črni oblaki s plohami v dolini odvrnili od namere in v smeri pristopa sem odsmučal v dolino. Od vrha do konte smučanje

Snežnik 1796 Vremenarji so napovedali lep dan in smo šli. Že na Sviščakih preko metra dobro predelane, trde snežne zaloge. Psi so prav do vrha izredno dobro vlekli. Medved je v jutranjih urah prečil našo pot- hm. Snega je v izobilju (prek dveh metrov) tako, da je teren zglajen in polikan. Smuka je

Dan je počasi ugasnil že med vožnjo, na Črnem kalu, kjer smo ob kup snega prislonili svojega jeklenega prijatelja na štirih kolesih, je bila čista tema. In povrh je še deževalo. Ne zgolj nekaj kapljic, ki požegnajo popotnika, preden stopi v korak. Lilo je kot iz škafa in prav nič ni bilo videti, da

Totalna odjuga. Tudi včeraj zapadli sneg že povsem namočen. Zgornja flanka še približno ok, v gozdu pa bolj kot ne ni šlo nikamor. Sicer ugodna razmera za vzpon, ki je ponujal skoraj več užitkov, kot sam spust. Kategorija: Razmere

Na vrhu smučišča sledi novega snega in do vrha se ga je nabralo do 10cm.Kot že tolikokrat letos me je pod vrhom objela megla. Je pa na jugovzhodni strani(če bo kdo slučajno smučal tam)potrebna previdnost,ker se je naredila velika razpoka in možno je da bo vse skupaj odneslo navzdol.Pravtako se veča

Firbec je ena huda bolezen. Ne da in ne da ti miru. Že dalj časa sem gledal v ta konec Pokljuke in se spraševal kakšna je le ta planina. Pa še zanimivo ime ima. Pobaram Anžeta, če bi bil pripravljen iti z menoj na oglede. Nima nobenih posebnih namenov je njegov odgovor in zmeniva se še za uro odhoda

Jure Noč je že 6.3. dodal zapis, da smo med 23.2. in 5.3. smučali v okolici Tromsa na Norveškem. Nekoliko daljši zapis z opisi tur in z "nekaj" več fotografijami je objavljen tule: http://www.mphoto.si/tromso-turno-smucanje-v-arkticnem-krogu/ Obenem naj še spomnim na predavanje, ki ga b